Archív Bardejov

Praktické skúsenosti z archívov.
Používateľov profilový obrázok
patricius95
Veterán
Veterán
Príspevky: 3255
Dátum registrácie: 17 Okt 2012, 23:08
Predkovia z oblasti: Ličartovce → Zakarovský, Ruské Pekľany → Koscik, Havranec → Leľo, Nitr. Streda → Trenčiansky
Bydlisko: Prešov

Dobrý deň,
nechystá sa, prosím, niekto do ŠA Bardejov? Potreboval by som odfotiť jeden záznam z úmrtnej matriky...
S pozdravom
Patrik Zakarovský
JMK
Príspevky: 12
Dátum registrácie: 11 Nov 2023, 17:25
Predkovia z oblasti: Bardejov a okolie - Pohronska Polhora

Dobry den,

mate to overene ze to bude v archive v BJ? Pretoze ked som hladal informacie pre seba, a pisal som si s pani archivarkou z mesta, tak mi napisala ze matricne veci su v Presove.

April 2023 - Citujem: "V Štátnom archíve v Prešove, pracovisko Archív Bardejov sa nachádzajú štátne matriky - rodné, sobášne a úmrtné z obdobia rokov /01.10/ 1895 – 1906 (resp. individuálne matriky Bardejova do roku 1919) bývalých obvodných notárskych úradov okresu Bardejov. Štátne matriky od roku 1907 sú uložené na príslušných matričných úradoch"

Ja som vsak zhanal rodnu matriku po roku 1895 tak mozno u vas to bude inak. (Tie pred rokom 1895 su vsetky na familysearch ale to prepokladam ze viete - tu by som vam vedel aj pomoct lebo ich mam prelistovane krizom krazom.)
Používateľov profilový obrázok
patricius95
Veterán
Veterán
Príspevky: 3255
Dátum registrácie: 17 Okt 2012, 23:08
Predkovia z oblasti: Ličartovce → Zakarovský, Ruské Pekľany → Koscik, Havranec → Leľo, Nitr. Streda → Trenčiansky
Bydlisko: Prešov

Dobrý deň,
mám to overené, ide o záznam úmrtia z r. 1897.
S pozdravom
Patrik Zakarovský
Napísať odpoveď