priezvisko Palfy, Palffy

Máte základné údaje o hľadanom predkovi, neviete však ako ďalej? Opýtajte sa:)
Pravidlá fóra
Pravidlá fóra "Hľadám predka"
Skôr, než položíte otázku v tomto fóre, odporúčame Vám prečítať si tieto pravidlá a snažiť sa ich dodržiavať vo vlastnom záujme, aby Vám skúsenejší kolegovia mohli čo najskôr a čo najpresnejšie odpovedať:
1) Do predmetu témy napíšte konkrétne priezvisko, po ktorom pátrate, prípadne aj oblasť. Ak napíšete "Hľadám predkov", bude názov témy zmenený, pretože predkov tu hľadajú všetci, navyše ide o duplicitu s názvom subfóra.
2) Snažte sa uviesť všetky fakty, ktoré k danému predkovi viete, či už je to narodenie, úmrtie, sobáš, vierovyznanie, lokality, v ktorých žil, alebo čokoľvek iné. Akýkoľvek fakt je lepší, ako nič a môže viesť k rýchlejšej identifikácii.
3) Ak ide o osobu, ktorá už nežije, pridajte link na dokument, týkajúci sa osoby, alebo priložte sken dokumentu, aby sa predišlo omylom pri Vašom čítaní záznamu. Nebuďte ješitní, že Vám sa to stať nemôže. Stáva sa to každému, najmä v začiatkoch. Od toho sme tu, aby sme Vám pomohli, nikoho vopred nezatracujeme.
4) Uvedomte si, prosím, že pátranie po predkoch narodených po roku 1906, je výlučne vo Vašej kompetencii, pretože matriky po roku 1906 sú tzv. "živé matriky", ktoré sú stále uložené na matričnom úrade a údaje z nich sa poskytujú len priamym príbuzným. Preto musíte kontaktovať príslušnú matriku, kde budete musieť preukázať priamy príbuzenský vzťah a za poskytnutie každého záznamu môžu od Vás žiadať správny poplatok 5 Eur. Viac o tom, kde hľadať slovenské matriky: https://www.geni.sk/kde-hladat-slovenske-matriky/

Ďakujeme za pochopenie a želáme veľa úspechov v pátraní po predkoch.
fairytale
Príspevky: 3
Dátum registrácie: 23 Feb 2013, 10:48

Dobry den,
hladam nejake zaznamy o predkoch mojho pradeda. Volal sa Karoly Palfy, narodeny 28.5.1903 v komarňanskom okrese, podla vsetkeho Zlatna na Ostrove. Nikde v tych online databazach som nenasla nic, co by sa tykalo jeho narodenia.
( Jedine co som nasla, ze zomrel v USA, emigroval dost skoro, tak moj dedo o nom vela nevie ) . Viem ze jeho otec sa volal Istvan a to je tak vsetko, este je dost mozne ze sa pisali ostatni predkovia uz s dvojitym f .

Poslala som uz ziadost do Statneho archivu do KN, tak snad sa ozvu.
Používateľov profilový obrázok
patricius95
Veterán
Veterán
Príspevky: 3266
Dátum registrácie: 17 Okt 2012, 23:08
Predkovia z oblasti: Ličartovce → Zakarovský, Ruské Pekľany → Koscik, Havranec → Leľo, Nitr. Streda → Trenčiansky
Bydlisko: Prešov

Dobrý deň,
uvádzate, že ste už kontaktovali okresný archív - to ste postupovali správne. Odpoveď z archívu by mala najstaršiu zmienku o rodine Pálfiovcov (Pálffiovcov) posunúť pred rok 1895 a potom Vám už budeme vedieť poradiť, ako ďalej ;)
S pozdravom
Patrik Zakarovský
Používateľov profilový obrázok
duros
Administrátor
Administrátor
Príspevky: 4976
Dátum registrácie: 11 Sep 2012, 14:52
Predkovia z oblasti: Snopek, Varényi - farnosti Malá Hradná, Dubodiel, Bánovce nad Bebravou, Trenčín, Trenčianska Turná, Dubnica, Jacovce
Kontaktovať používateľa:

fairytale napísal:.... Nikde v tych online databazach som nenasla nic, co by sa tykalo jeho narodenia.
( Jedine co som nasla, ze zomrel v USA, emigroval dost skoro, tak moj dedo o nom vela nevie ) . ...
Celkom vazne odporucam citat clanok http://www.geni.sk/kde-hladat-slovenske-matriky/
Andiandi1
Člen
Člen
Príspevky: 72
Dátum registrácie: 17 Okt 2012, 23:04
Bydlisko: Komarno

Dobry den, myslim, ze mam pre Vas nieco, nasiel som, asi zaznam narodenia Karola, nar. 24.5. a krsteny bol 31.5.1903 v Zlatnej na Ostrove, ale jeho priezvisko bolo Palfi https://familysearch.org/pal:/MM9.3.1/T ... n323762523
rodicia Stefan a asi Maria Farkas. V indexovanych zaznamoch na FamilySearch este nitriansky archiv nie je a tito Palfiovci boli reformovany a. v.
Aj ked si Vas predok pisal priezvisko Palfy (teda v Amerike, zomrel v Ohiu), myslim, ze jeho rodina nebola urodzena, kedze su zname varianty rovnakych priezvisk zamoznych a neurodzenych rodin. A ani pri mene otca nie je ziadna skratka alebo naznak slachtictva a aj jedno F myslim ze hovori o tom. A v Zlatnej som nasiel viacerych Palfiovych, ale vsetci mali jedno F a I na konci.
Dufam, ze som pomohol :)
fairytale
Príspevky: 3
Dátum registrácie: 23 Feb 2013, 10:48

Andiandi1 napísal:Dobry den, myslim, ze mam pre Vas nieco, nasiel som, asi zaznam narodenia Karola, nar. 24.5. a krsteny bol 31.5.1903 v Zlatnej na Ostrove, ale jeho priezvisko bolo Palfi https://familysearch.org/pal:/MM9.3.1/T ... n323762523
rodicia Stefan a asi Maria Farkas. V indexovanych zaznamoch na FamilySearch este nitriansky archiv nie je a tito Palfiovci boli reformovany a. v.
Aj ked si Vas predok pisal priezvisko Palfy (teda v Amerike, zomrel v Ohiu), myslim, ze jeho rodina nebola urodzena, kedze su zname varianty rovnakych priezvisk zamoznych a neurodzenych rodin. A ani pri mene otca nie je ziadna skratka alebo naznak slachtictva a aj jedno F myslim ze hovori o tom. A v Zlatnej som nasiel viacerych Palfiovych, ale vsetci mali jedno F a I na konci.
Dufam, ze som pomohol :)
Dakujem pekne, ano je to on :) Ani nejde o to zistovat urodzenost, to skor plnim zelanie svojmu dedovi, ktory ma 84 rokov, a len minuly rok sa aj vdaka tejto stranke dozvedel, kde a kedy vlastne zomrel jeho otec. Sranda ze on je s mäkkym "i" a my ostatni s y .
Smiem sa spytat v tych dokumntoch ste listovali stranu po strane, alebo mate nejaky rychlejsi sposob hladania, lebo rada by som pokracovala trochu hlbsie.
Dakujem
Andiandi1
Člen
Člen
Príspevky: 72
Dátum registrácie: 17 Okt 2012, 23:04
Bydlisko: Komarno

Som rad, ze som pomohol. No kedze som vedel datum narodenia tak som len priblizne zadaval cisla stran, ale ked chcete dalej ist, bude to musiet cele preluskat, lebo cakat kym to zindexuju nema zmysel, myslim.
A este doplnim, ze zomrel 27.9.1985 Cleveland, Cuyahoga, Ohio, United States, ak to nemate, a ak sa nemylim, mate rodostrom na ancestry.com, tato stranka ma jednu dcersku mundia.com, prihlasenie je rovnake, tam by Vam to malo tiez ukazovat zhodu a je tam tiez jeden rodostrom (tvorcom je Katarina/Katka Palfy), ale asi to uz viete.
fairytale
Príspevky: 3
Dátum registrácie: 23 Feb 2013, 10:48

Andiandi1 napísal:Som rad, ze som pomohol. No kedze som vedel datum narodenia tak som len priblizne zadaval cisla stran, ale ked chcete dalej ist, bude to musiet cele preluskat, lebo cakat kym to zindexuju nema zmysel, myslim.
A este doplnim, ze zomrel 27.9.1985 Cleveland, Cuyahoga, Ohio, United States, ak to nemate, a ak sa nemylim, mate rodostrom na ancestry.com, tato stranka ma jednu dcersku mundia.com, prihlasenie je rovnake, tam by Vam to malo tiez ukazovat zhodu a je tam tiez jeden rodostrom (tvorcom je Katarina/Katka Palfy), ale asi to uz viete.
Katarina Palfy som ja :) ano viem ze zomrel v Ohiu, dokonca som uz aj v kontakte s rodinou ktoru si tam zalozil :)
Luskam luskam :D ale na 1x sa mi podarilo zadat stranku, kde je sobasny list jeho rodicov :) .. no uvidime kam sa dopatram :)
Dakujem
Andiandi1
Člen
Člen
Príspevky: 72
Dátum registrácie: 17 Okt 2012, 23:04
Bydlisko: Komarno

Dak vela zdaru prajem, nech sa dari :)
Napísať odpoveď