Urbáre feudálnych panstiev na Slovensku

Tipy na knihy užitočné pri genealogickom pátraní. Máte zaujímavú knihu a ste ochotní v nej pre ostatných vyhľadať nejakú informáciu? Sem s ňou.
Andrej Uhliarik
Príspevky: 18
Dátum registrácie: 25 Apr 2013, 21:16

Dobrý deň, potreboval by som pomoc niekoho, kto má prvú časť tejto knihy. Ide o to, že by sa mi zišli scany 2 strán. Knihu napísali Richard Marsina a Michal Kušík. Našiel by sa niekto ochotný?
Ďakujem.
Používateľov profilový obrázok
duros
Administrátor
Administrátor
Príspevky: 4935
Dátum registrácie: 11 Sep 2012, 14:52
Predkovia z oblasti: Snopek, Varényi - farnosti Malá Hradná, Dubodiel, Bánovce nad Bebravou, Trenčín, Trenčianska Turná, Dubnica, Jacovce
Kontaktovať používateľa:

Ja. Moj email mate, napiste, co potrebujete.
Andrej Uhliarik
Príspevky: 18
Dátum registrácie: 25 Apr 2013, 21:16

Ďakujem, hneď píšem. :)
Používateľov profilový obrázok
duros
Administrátor
Administrátor
Príspevky: 4935
Dátum registrácie: 11 Sep 2012, 14:52
Predkovia z oblasti: Snopek, Varényi - farnosti Malá Hradná, Dubodiel, Bánovce nad Bebravou, Trenčín, Trenčianska Turná, Dubnica, Jacovce
Kontaktovať používateľa:

A teraz ja... ma niekto tu druhu cast? Potreboval by som toto hla: MARSINA, R., KUŠÍK, M. Urbáre feudálnych panstiev na Slovensku. Zv. 2., s. 484 – 486. Mali by tam byt obce patriace k hradu Sklabina v ramci pravnianskeho panstva.
lubos
Člen
Člen
Príspevky: 59
Dátum registrácie: 23 Okt 2012, 00:58

Zhodou okolností sa dnes chystám ju požičať- v miestnej knižnici je jeden exemplár volný. Ak sa medzitým nenájde rýchlejšie riešenie strany 484-486 môžem oskenovať a poslať.
milestone
Veterán
Veterán
Príspevky: 895
Dátum registrácie: 02 Jan 2013, 20:17

Pán duros, toto hľa Vám dúfam postačí:
http://www.snk.sk/swift_data/source/NBU ... vai/85.pdf
Používateľov profilový obrázok
duros
Administrátor
Administrátor
Príspevky: 4935
Dátum registrácie: 11 Sep 2012, 14:52
Predkovia z oblasti: Snopek, Varényi - farnosti Malá Hradná, Dubodiel, Bánovce nad Bebravou, Trenčín, Trenčianska Turná, Dubnica, Jacovce
Kontaktovať používateľa:

milestone napísal:Pán duros, toto hľa Vám dúfam postačí:
http://www.snk.sk/swift_data/source/NBU ... vai/85.pdf
No, to je prave ten zdroj, v ktorom som zistil, ze tam najdem Briestie a Slovenske Pravno. A o to mi prave ide (najma o richtarov-skultetov, lepsie povedane Simonidesovcov).
AndyT
Veterán
Veterán
Príspevky: 490
Dátum registrácie: 16 Apr 2013, 13:51
Predkovia z oblasti: Okolie Trnavy - Bučany, Trakovice, Brestovany, Šúrovce, Pastuchov, Zavar. Trnka, Briedik, Silný, Bohunický.

Zajtra idem na prednasku prof. Marsinu a popytam sa ho, kde by sa dali zohnat tieto dve knihy.
AndyT
Veterán
Veterán
Príspevky: 490
Dátum registrácie: 16 Apr 2013, 13:51
Predkovia z oblasti: Okolie Trnavy - Bučany, Trakovice, Brestovany, Šúrovce, Pastuchov, Zavar. Trnka, Briedik, Silný, Bohunický.

Sprava asi taka, aku som ocakaval. Zohnatelne iba v antikvariatoch. Povodne mali vyjst este dalsie dva zvazky, vsetko bolo nachystane, ale islo to do zabudnutia. Reedicia sa nechysta, povodny vydavatel sa k tomu stavia dost vlazno - bez zaujmu. S povodnymi nepredanymi vytlackami sa mohlo stat to, co s diplomatarom - asi kvoli nedostatku miesta bolo zosrotovanych 10% vytlackov.
Napísať odpoveď