Zoznam uhorských živnostníkov z r. 1891

Tipy na online databázy užitočné pri genealogickom pátraní.
Kobielsky
Člen
Člen
Príspevky: 65
Dátum registrácie: 14 Feb 2013, 11:19
Predkovia z oblasti: Horný Zemplín, Vranov nad Topľou, Šariš, Poľsko
Bydlisko: Vranov nad Topľou, Bratislava

Jedná sa o zdigitalizovaný zoznam živnostníkov z roku 1891 v Uhorsku, Jánosom Bogárdim (Radix): http://www.radixindex.com/

Ja osobne pátram po svojom pra prastarom otcovi, Leonovi Kobielskom - http://www.radixindex.com/en/databases/ ... kobielszki - ktorý mal v Čemernom podnik na výrobu panských kočiarov, máte niekto z vás skúsenosti s týmto registrom? Rád by som sa o tejto skutočnosti dozvedel niečo viac. Nemáte tušenie, kde by sa mohli nachádzať originálne dokumenty, respektíve mikrofilmy, ktoré by mohli byť bohatšie na informácie? Ďakujem.
Používateľov profilový obrázok
duros
Administrátor
Administrátor
Príspevky: 4989
Dátum registrácie: 11 Sep 2012, 14:52
Predkovia z oblasti: Snopek, Varényi - farnosti Malá Hradná, Dubodiel, Bánovce nad Bebravou, Trenčín, Trenčianska Turná, Dubnica, Jacovce
Kontaktovať používateľa:

Po kliknuti na nazov databazy sa Vam otvori popis o tom, z coho je cerpana. Ak dolu na stranke kliknete na Proceed to toolbox, dostanete sa k podrbnejsiemu popisu, ako vyzera zaznam pre predplatitelov, dokonca aj priklad skenu originalneho zaznamu stranky z knihy. Ale k tym podrobnostiam o Vasom predkovi sa dostanete len zaplatenim pristupu.
Kobielsky
Člen
Člen
Príspevky: 65
Dátum registrácie: 14 Feb 2013, 11:19
Predkovia z oblasti: Horný Zemplín, Vranov nad Topľou, Šariš, Poľsko
Bydlisko: Vranov nad Topľou, Bratislava

Áno, k tomu som sa dostal, pozeral som si aj vzorové príklady, ale nič obsiahlejšie som tam žiaľ nevidel... napr. podrobnosti o vlastníkovi podniku, predmete podnikania či zamestnancoch atď.
Používateľov profilový obrázok
wera
Veterán
Veterán
Príspevky: 398
Dátum registrácie: 15 Sep 2012, 23:31

uvedeny zoznam je akymsi predchodcom dnesnych Zlatych stranok - je to skutocne iba zoznam remeselnikov zostaveny abecedne podla remesiel.
pod kazdym remeslom je abecedny zoznam miest, kde tito posobili (pripadne aj s ulicou)...
mne tento zoznam pomohol - dozvedela som sa, ze v tej dobe, ked tento zoznam vznikol, podnik viedla moja pra.... stara matka - a nie niektory z jej synov... :?
to, co by ste si predstavovali najst vy, treba hladat v archivoch - pokial sa to zachovalo... v mojom pripade mi tvrdili, ze nie, tak neviem, ci skutocne to uz neexistuje, ci to nie je niekde, kam archivari nemali "naplanovanu" cestu (ide o archiv AMB) :(
Používateľov profilový obrázok
wera
Veterán
Veterán
Príspevky: 398
Dátum registrácie: 15 Sep 2012, 23:31

vami najdeny Kobielszki na Radixindexe:
Source Magyarország iparosainak és kereskedõinek czím- és lakjegyzéke / szerk. Jekelfalussy József. - Budapest : Pesti Könyvnyomda Részvény-Társaság, [1892]. [Industry and trade directory of Hungary / ed. by József Jekelfalussy. - Budapest : Pesti Könyvnyomda Részvény-Társaság, [1892]]. - p. 1040
Year 1891
Field Text in original Translation, current name

Name Kobielszki Leó Leo Kobielszki
Occupation Kovácsok Blacksmiths
Settlement Varannó-Csemernye (Zemplén County) Vranov nad Topl'ou [C^emerné] (Slovakia)
Kobielsky
Člen
Člen
Príspevky: 65
Dátum registrácie: 14 Feb 2013, 11:19
Predkovia z oblasti: Horný Zemplín, Vranov nad Topľou, Šariš, Poľsko
Bydlisko: Vranov nad Topľou, Bratislava

Vrelá ďaka za informácie, márne som dúfal, že daný zoznam bude bohatší na informácie, ale čo už. Pátrať budem musieť zrejme v maďarských archívoch, poprípade obídem danú mestskú časť a budem sa spoliehať, že stretnem nejakého postaršieho pamätníka. :)
Napísať odpoveď