Strata osôb z databázy

Používateľov profilový obrázok
marekT
Administrátor
Administrátor
Príspevky: 257
Dátum registrácie: 05 Sep 2012, 02:11
Predkovia z oblasti: Dolný Kubín, Spišská Nová Ves, Kežmarok
Kontaktovať používateľa:

V posledných týždňoch intenzívne spracovávam dáta a občas jedným očkom pozriem, ako utešene mi rastie počet osôb v databáze. Práve som zistil, že mi zmizlo niekoľko desiatok osôb...
Záloha spred pár dní obsahovala 253 osôb. Po niekoľkých dňoch práce (a pridávania ďalších osôb) je ich v databáze 232. Neviem, či plakať, či nadávať, či oboje. Máte tip, ako čo najmenej bolestne spraviť porovnanie záznamov z jednotlivých GEDCOM súborov a vytvorenie jedného ÚPLNÉHO súboru?
Každopádne mám pocit, že po Ancestry je Family Tree Builder ďalší program, ktorý úspešne opustím...
Používateľov profilový obrázok
duros
Administrátor
Administrátor
Príspevky: 4920
Dátum registrácie: 11 Sep 2012, 14:52
Predkovia z oblasti: Snopek, Varényi - farnosti Malá Hradná, Dubodiel, Bánovce nad Bebravou, Trenčín, Trenčianska Turná, Dubnica, Jacovce
Kontaktovať používateľa:

No tak tomuto hovorim priekak... vytvorit dve kopie gedcomu a porovnat ich v programe PSPad, aspon ja to tak robim.
Používateľov profilový obrázok
marekT
Administrátor
Administrátor
Príspevky: 257
Dátum registrácie: 05 Sep 2012, 02:11
Predkovia z oblasti: Dolný Kubín, Spišská Nová Ves, Kežmarok
Kontaktovať používateľa:

duros napísal:No tak tomuto hovorim priekak... vytvorit dve kopie gedcomu a porovnat ich v programe PSPad, aspon ja to tak robim.
Je mi normalne do placu. Chcel som tie veci doklepnut do konca augusta, ked bude akurat rok odkedy otec zomrel... :( Takto sa mozem motat v robote, ktoru som uz urobil, dalsie desiatky hodin statene a riziko, ze pri opravovani pokazeneho nieco prehliadnem, pripadne pridam nejaku inu chybu...
Používateľov profilový obrázok
patricius95
Veterán
Veterán
Príspevky: 3234
Dátum registrácie: 17 Okt 2012, 23:08
Predkovia z oblasti: Ličartovce → Zakarovský, Ruské Pekľany → Koscik, Havranec → Leľo, Nitr. Streda → Trenčiansky
Bydlisko: Prešov

Hmm a ste si na sto percent istý, že Vám nejaké osoby chýbajú? Mne sa totiž stalo, že počet osôb sa aktualizoval až po zapnutí programu na druhý deň (napr. mal som 2000 osôb, 20 ľudí bez mena som vymazal, 5 ľudí som pridal a program mi vypisoval 2005 osôb). To číslo v ľavom dolnom rohu považujem len za orientačné.
S pozdravom
Patrik Zakarovský
Používateľov profilový obrázok
marekT
Administrátor
Administrátor
Príspevky: 257
Dátum registrácie: 05 Sep 2012, 02:11
Predkovia z oblasti: Dolný Kubín, Spišská Nová Ves, Kežmarok
Kontaktovať používateľa:

patricius95 napísal:Hmm a ste si na sto percent istý, že Vám nejaké osoby chýbajú? Mne sa totiž stalo, že počet osôb sa aktualizoval až po zapnutí programu na druhý deň (napr. mal som 2000 osôb, 20 ľudí bez mena som vymazal, 5 ľudí som pridal a program mi vypisoval 2005 osôb). To číslo v ľavom dolnom rohu považujem len za orientačné.
Žiaľ, áno - pár osôb som už identifikoval, že v databáze z jedného dňa tam sú a o dva dni neskôr už nie...
Aj samotná veľkosť zálohy databázy sa mení - najskôr trvalo rastie až do veľkosti 37 986 bytov a potom zrazu padne na 33 691 bytov...
Napísať odpoveď