Kto ma ake matriky k dispozicii?

Tipy na online databázy užitočné pri genealogickom pátraní.
Používateľov profilový obrázok
Absik
Veľmi aktívny člen
Veľmi aktívny člen
Príspevky: 295
Dátum registrácie: 17 Okt 2012, 23:22
Predkovia z oblasti: Východné Slovensko: Škripko, Pravda, Polyák, Andrejčák, Výrostko/Virosztko, Prepiják; Maďarsko/Košice: Deutsch; Spiš+Poľsko: Kohn, Tandlich; Morava: Absolon, Lédl
Kontaktovať používateľa:

Sisua napísal:... MB 3 a 4 nie je prístupná bežným spôsobom, ale dá sa špecifickým spôsobom stiahnuť.
Tak to by ma zaujimalo ako... a ci to nie je myslene v minulom case, lebo zatial zname "stahovaky" prestali fungovat pred nejakym casom.
Sisua
Nováčik
Nováčik
Príspevky: 40
Dátum registrácie: 18 Okt 2013, 00:50
Predkovia z oblasti: Kat. farnosti: Lakšárska Nová Ves, Borský Mikuláš, Koválov, Hor. Trhovište, Hor. Otrokovce, Hlohovec, Pastuchov, Leopoldov, Drahovce, Lukáčovce, Drietoma, Trenčín, Veľ. Chlievany, Šišov, Brezová p. Bradlom, Oponice; ~Třebíč, ~Uh. Hradiště...

Absik napísal:Tak to by ma zaujimalo ako... a ci to nie je myslene v minulom case, lebo zatial zname "stahovaky" prestali fungovat pred nejakym casom.
Nie je to myslené v minulom čase. Možno som to nenapísal úplne presne, ale ide o to, že krstné matriky, ktoré boli zindexované a nie sú zverejnené tým bežným spôsobom, sa dajú po jednom obrázku ručne stiahnuť cez výsledky z vyhľadávača na FS. Je to trochu nadlho a skôr také hranie sa s tým vyhľadávačom. Treba doňho hodiť hocijaké časté meno (Jozef, Michal, Anna, Mária,...), konkrétny rok, samozrejme, zadať treba konkrétnu farnosť a potom poťahať tie strany, ktoré potrebujeme. Sobášne a úmrtné matriky zatiaľ zindexované nie sú, takže tam si musíme na podobné veci počkať. Nie sú však zindexované ani všetky rodné matriky. Napr. záhorský Borský Mikuláš nemá zindexované roky 1660-1717. V takom prípade ostáva už len navštíviť príslušný archív.
Používateľov profilový obrázok
duros
Administrátor
Administrátor
Príspevky: 4991
Dátum registrácie: 11 Sep 2012, 14:52
Predkovia z oblasti: Snopek, Varényi - farnosti Malá Hradná, Dubodiel, Bánovce nad Bebravou, Trenčín, Trenčianska Turná, Dubnica, Jacovce
Kontaktovať používateľa:

Sisua napísal:.... Napr. záhorský Borský Mikuláš nemá zindexované roky 1660-1717. V takom prípade ostáva už len navštíviť príslušný archív.
Este mate moznost stat sa indexerom na FS :-) Ale nemyslite si, ze hned si budete moct vybrat to, co chcete. Ano, ono sa Vas to sice spyta, mate moznost vyberu, ale maximalne tak z celeho sveta po slovensku kolekciu. Potom Vam ponukne system to, co on chce (ja som sa tak dostal k nejakej matrike z vychodu). Pani Konusin na konferencii v UH mi vsak povedala, ze to treba odmietnut a system ponukne dalsie. Takymto sposobom sa mozno prepracujete aj k tomu, co potrebujete. Pochopitelne, ze si radsej zaplatim v archive, nez mam prechadzat takouto torturou. Len ked viem, ze budem mat vela zaznamov na ulozenie, musim brat fotak a uz ma to stoji dost vela...
Používateľov profilový obrázok
jojo
Člen
Člen
Príspevky: 66
Dátum registrácie: 13 Máj 2013, 09:17
Predkovia z oblasti: Osvald - Kunešov(Kremnica), Padúch - Štefultov(Banská Štiavnica), Polák - Ružomberok,Trstenský-Trstená-

ahojte, tak ja mozem poskytnut matriky

Banská Hodruša, Kunešov, Štefultov, Štiavnické Bane podrobne uz ked tak cez SS
dushan777
Člen
Člen
Príspevky: 81
Dátum registrácie: 11 Feb 2013, 15:27

Dari napísal:Hľadám matriky farnosti Sokolovce a Veselé pri Piešťanoch
Zdravim, mam Borovce, Vesele a ciastocne Piestany
Dari
Veterán
Veterán
Príspevky: 386
Dátum registrácie: 17 Okt 2012, 23:30
Predkovia z oblasti: Trebaczky, Sztankovics obce v okolí Piešťan

máte tie, ktoré nie sú dostupné na FS?
dushan777
Člen
Člen
Príspevky: 81
Dátum registrácie: 11 Feb 2013, 15:27

ano, iba tie
finnrose
Člen
Člen
Príspevky: 77
Dátum registrácie: 13 Jan 2013, 20:02

Evanjelické: Trenčianske Stankovce od 1784 - komplet
RK: Trenčianska Turná: K: 1691-1784 M: 1741-1784 Ú: 1736-1865
RK: Kluknava: 1854-1918 - komplet
RK: Krompachy: K: 1849-1871 M: 1824-1854 Ú: 1824-1882
RK: Humenné : K: 1815-1836, 1874-1890, 1883-1895 M: 1844-1911
GRK: Humenné: KMÚ: 1768-1874 K: 1842-1902 MÚ: 1842-1890
Sčítanie 1869: Hrišovce
david
Veterán
Veterán
Príspevky: 309
Dátum registrácie: 04 Sep 2013, 02:56

Hľadám matriku Piešťany, tie ktoré sa už nedajú stiahnuť, ale kedysi išli. Už som písal dvom ľuďom aj v českom fóre, ale bez odpoveďe. Píšte SS.
vlado0991
Príspevky: 24
Dátum registrácie: 08 Nov 2012, 01:38

Dari napísal:Hľadám matriky farnosti Sokolovce a Veselé pri Piešťanoch
Mam Sokolovce, Hájske, Krakovany, Velke Zaluzie, Tekolkdany
Napísať odpoveď