Móric Klein

Pravidlá fóra
Pravidlá fóra "Hľadám predka"
Skôr, než položíte otázku v tomto fóre, odporúčame Vám prečítať si tieto pravidlá a snažiť sa ich dodržiavať vo vlastnom záujme, aby Vám skúsenejší kolegovia mohli čo najskôr a čo najpresnejšie odpovedať:
1) Do predmetu témy napíšte konkrétne priezvisko, po ktorom pátrate, prípadne aj oblasť. Ak napíšete "Hľadám predkov", bude názov témy zmenený, pretože predkov tu hľadajú všetci, navyše ide o duplicitu s názvom subfóra.
2) Snažte sa uviesť všetky fakty, ktoré k danému predkovi viete, či už je to narodenie, úmrtie, sobáš, vierovyznanie, lokality, v ktorých žil, alebo čokoľvek iné. Akýkoľvek fakt je lepší, ako nič a môže viesť k rýchlejšej identifikácii.
3) Ak ide o osobu, ktorá už nežije, pridajte link na dokument, týkajúci sa osoby, alebo priložte sken dokumentu, aby sa predišlo omylom pri Vašom čítaní záznamu. Nebuďte ješitní, že Vám sa to stať nemôže. Stáva sa to každému, najmä v začiatkoch. Od toho sme tu, aby sme Vám pomohli, nikoho vopred nezatracujeme.

Ďakujeme za pochopenie a želáme veľa úspechov v pátraní po predkoch.
VladoK65
Príspevky: 1
Dátum registrácie: 28 Mar 2019, 22:28

Móric Klein

Príspevok od užívateľa VladoK65 » 15 Apr 2019, 10:07

Hľadám predka a príbuzných Mórica Kleina nar. okolo 1900 Bánovciach nad Ondavou. Bol notárom a jeho otec v obci krčmárom.
Naposledy upravil/-a duros v 28 Mar 2019, 23:02, upravené celkom 1 krát.
Dôvod: Váš predošlý príspevok rovnakého znenia bol vymazaný. Omyl v názve môžete zmeniť úpravou pôvodného príspevku a nie zakladať novú tému!mano
Veľmi aktívny člen
Veľmi aktívny člen
Príspevky: 210
Dátum registrácie: 28 Okt 2015, 19:34

Re: Móric Klein

Príspevok od užívateľa mano » 15 Apr 2019, 13:10

Krstne meno je spravne? Nebol nahodou Marek, židovskeho vierovyznania, krstne meno jeho otca Simon?

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 1 neregistrovaný