Ako nájsť potomkov

natare65
Člen
Člen
Dátum registrácie: 02 Máj 2017, 13:02
Predkovia z oblasti: Krakovany, Dubovany, Vesele, rod Lucansky

Ako nájsť potomkov

Príspevok od užívateľa natare65 » 07 Apr 2019, 13:23

Dobrý deň,

hľadám potomkov Hieronyma Lučanského. Doteraz žijúci starší príbuzní o jeho existencii ani netušili. Pravdepodobne odišiel veľmi mladý z domu a s rodinou z nejakého dôvodu neudržiaval kontakt. Až tým, že som našla jeho narodenie (3.1.1913), som zistila, že žil nejakú dobu vo Francúzsku, kde bol 1.11.1939 na odvode v mestečku Agde. A keďže viem dátum narodenia a jeho zvláštne meno, som našla jeho hrob v Krematóriu v Bratislave, kde je pochovaný pravdepodobne s manželkou. Zomrel 20.11.1977. Keďže nie je zverejnený nájomca, neviem sa posunúť ďalej. Je vôbec nejaká možnosť vypátrať jeho potomkov? Oslovila som pár ľudí cez FB s priezviskom Lučanský a s bydliskom v Bratislave, no zatiaľ bezúspešne. Prosím poraďte. Ďakujem.

vorky
Veterán
Veterán
Dátum registrácie: 30 Jan 2016, 15:49
Predkovia z oblasti: Vorcak, Orava

Re: Ako nájsť potomkov

Príspevok od užívateľa vorky » 07 Apr 2019, 13:36

Skusali ste oslovit správcu cintorína (krematorium) v Bratislave, ci by nebol ochotny poskytnut informacie o najomcovi hroboveho miesta? Databaza cintoriny.sk nemoze zverejnit najomcu kvoli GDPR. Sice, to iste sa tyka aj správcu cintorina/krematoria... no, mozno by bol ochotny.

natare65
Člen
Člen
Dátum registrácie: 02 Máj 2017, 13:02
Predkovia z oblasti: Krakovany, Dubovany, Vesele, rod Lucansky

Re: Ako nájsť potomkov

Príspevok od užívateľa natare65 » 07 Apr 2019, 13:54

Neskúšala som, no napadla ma aj táto možnosť. Skúsim.

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 3 neregistrovaní