VYRIESENE, sobáš, 1821, Malá Hradná, latinčina

Pravidlá fóra
Pravidlá fóra "Čítanie starých dokumentov"
V prípade, že potrebujete pomoc s prečítaním alebo prekladom akéhokoľvek záznamu, dodržujte, prosím, nižšie uvedené zásady. Pomôžete tak všetkým zúčastneným.

1. Do predmetu správy napíšte, napr.: "Narodenie 1758 Prešov latinčina" alebo "Príčina smrti 1862 maďarčina" (Predmet typu "Prosím o prečítanie a o preklad" alebo "Prosba o preklad" vskutku správna nie je).

2. Vždy napíšte do tela správy to, čo sami zvládnete prečítať aj keby to malo byť chybné alebo útržkovité. Váš zápis typu: ".... Maria ? (asi Jurčo?), filia (?dcéra) ... a ..." je pre nás povzbudením k pomoci a oceneniu Vašej snahy. Chýbajúca snaha o prečítanie textu z Vašej strany môže znamenať, že Vám nikto nebude chcieť pomôcť. Chybne prečítaný text Vám opravíme a určite sa z Vás vysmievať nebudeme.

3. V prípade, že vkladáte obrázok na prečítanie priamo na fórum, pamätajte, prosím, na jeho dostatočnú veľkosť. Text si radšej poposúvame kurzorom myši, než by sme odbiehali pre lupu.

4. Pokiaľ je to možné, tak je vždy lepšie, ak je na obrázku viac textu na porovnanie nejasných písmen.

5. Ku každej žiadosti na čítanie z matrík by mal byť pripojený odkaz na originálnu matriku, aby sme dokázali porovnať nejasné písmená.

6. Prosíme autorov jednotlivých príspevkov, aby po vyriešení daného problému doplnili do názvu témy slovo "VYRIEŠENÉ" (kliknutím na ceruzku v prvom príspevku v danom článku sa otvorí možnosť editácie názvu témy).

Ďakujeme Vám za porozumenie :-)
Rhostacny
Príspevky: 23
Dátum registrácie: 14 Jún 2019, 20:54

VYRIESENE, sobáš, 1821, Malá Hradná, latinčina

Príspevok od užívateľa Rhostacny » 07 Sep 2019, 23:48

Dobrý deň,
pomôže mi niekto prosím s prekladom pri sobáši Josephus Filo a Maria Kovacs, posledný zápis, ľavá strana. Zaujíma ma zápis Marie Kovacs. Myslím si správne, že /Maria, dcéra Petra Kovácsa zo Svinnej "Svinennsky"/ ?

https://www.familysearch.org/ark:/61903 ... cc=1554443

Ďakujem
RH
Naposledy upravil/-a Rhostacny v 09 Sep 2019, 06:20, upravené celkom 1 krát.Užívateľov profilový obrázok
duros
Administrátor
Administrátor
Príspevky: 3539
Dátum registrácie: 11 Sep 2012, 14:52
Predkovia z oblasti: Snopek, Varényi - farnosti Malá Hradná, Dubodiel, Bánovce nad Bebravou, Trenčín, Trenčianska Turná, Dubnica, Jacovce
Kontaktovať užívateľa:

Re: sobáš, 1821, Malá Hradná, latinčina

Príspevok od užívateľa duros » 08 Sep 2019, 09:06

Áno, ale "Svinnensis". Ženích bol z Čuklasoviec.

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 1 neregistrovaný