matrika Prievidza, 1733 až 1788

Staré matriky, digitalizácia, aké informácie nájdete v matrikách.
Rhostacny
Veľmi aktívny člen
Veľmi aktívny člen
Príspevky: 220
Dátum registrácie: 14 Jún 2019, 20:54
Predkovia z oblasti: Horná Ves, Radobica, Veľké Pole, Bystričany, Nitrianske Sučany, Veľké Uherce, Partizánske, Veľké Hoste, Dubodiel, Ostratice, Veľká Hradná, Bošianska Neporadza, Šarovce, Jablunkov na Morave
Bydlisko: Bratislava

Dobrý deň prajem,

hľadám matriku N, S, U pre Prievidzu, nakoľko si myslím, že v týchto matrikách boli vedené aj obce Sebedražie a Cígeľ. Už som sa raz na fóre pýtal, ale:
snažím sa zorientovať v údajoch na stránke http://csaladfa.palmai.eu/felvidekiak/

1. Čo presne znamená táto informácia?

PRIEVIDZA PRIVIGYE N*
Róm.kat.: plébánia hivatal
Kerület: Nyitra
Anyakönyvek:
Prievidza két 18. századi anyakönyv 1679-től

2. Ešte moc nerozumiem tejto informácie, vtťahuje sa údaj o roku 1660 k Sebedražiu?

Róm.kat.plébánia hivatal
Egyházkerület: Prievidza, Hradec, Malá Lehôtka, Necpaly nad Nitrou és Veľká Lehôtka (ma a következő helységhez tartozik:Prievidza); a köv. évig:: 1660 Cigeľ és Sebedražie
Anyakönyvek: születési: 1705-1732, 1800-1895
házassági: 1705-1732, 1811-1895
halotti: 1705-1733, 1865-1902
Index: születési: 1800-1895
házassági: 1811-1864
halotti: 1865-1902
Cigeľ a Sebedražie - önállóan vezetett anyakönyv:
születési: 1788-1897

3. Myslíte, že je nejaká šanca, že matrika N medzi rokom 1732 a 1800 existuje?

Vopred ďakujem za vysvetlenie

Rado H
Používateľov profilový obrázok
duros
Administrátor
Administrátor
Príspevky: 4966
Dátum registrácie: 11 Sep 2012, 14:52
Predkovia z oblasti: Snopek, Varényi - farnosti Malá Hradná, Dubodiel, Bánovce nad Bebravou, Trenčín, Trenčianska Turná, Dubnica, Jacovce
Kontaktovať používateľa:

Ten web je prepísaná Sármányová, takže než by som to prekladal, tu máte výrez z originálu. Ak nie je vymedzený úsek v Sármányovej, tak asi nie je. Nič nedáte za to, ak sa spýtate v ŠA Nitra, ale pochybujem. Občasné prírastky sú, ale ako som sa nedávno dozvedel, cirkevníci priamo vyzývajú farárov neodovzdávať prípadné zachované matriky do archívov ani za cenu odkúpenia (hoci to bolo nariadené zákonom v minulom storočí).
Prílohy
280--PAGE---_v.jpg
280--PAGE---_v.jpg (52.21 KiB) 1634 zobrazení
Rhostacny
Veľmi aktívny člen
Veľmi aktívny člen
Príspevky: 220
Dátum registrácie: 14 Jún 2019, 20:54
Predkovia z oblasti: Horná Ves, Radobica, Veľké Pole, Bystričany, Nitrianske Sučany, Veľké Uherce, Partizánske, Veľké Hoste, Dubodiel, Ostratice, Veľká Hradná, Bošianska Neporadza, Šarovce, Jablunkov na Morave
Bydlisko: Bratislava

Dakujem za informaciu
Rhostacny
Veľmi aktívny člen
Veľmi aktívny člen
Príspevky: 220
Dátum registrácie: 14 Jún 2019, 20:54
Predkovia z oblasti: Horná Ves, Radobica, Veľké Pole, Bystričany, Nitrianske Sučany, Veľké Uherce, Partizánske, Veľké Hoste, Dubodiel, Ostratice, Veľká Hradná, Bošianska Neporadza, Šarovce, Jablunkov na Morave
Bydlisko: Bratislava

Ak by niekoho zaujímala táto oblasť bádania, tak chýbajúce roky sa v Štátnom archíve v Nitre nenachádzajú. Obrátim sa na Rímskokatolícku farnosť v Prievidzi a dám vedieť, či ju tam majú a ako s ňou hodlajú nakladať vo vzťahu k záujemcom o bádanie :)
imjartan
Príspevky: 6
Dátum registrácie: 28 Jan 2024, 22:38
Predkovia z oblasti: Gašparovič/Mjartan/Hurtiš/Hromada - Lehota pod Vtáčnikom, Sebedražie, Cígeľ, Nedožery

Dobrý deň, chcel som sa opýtať, či ste sa v tejto otázke neposunuli niekam ďalej. Prechádzal som tie Prievidzské matriky odpredu dozadu, ale sobášne matriky z Cigľa, či Sebedražia som nenašiel. Nápodobne indexované údaje na familysearch naznačujú, že tieto údaje tam buď nie sú vôbec, alebo nie sú indexované a možno sú zaradené pod nejaké iné mesto/obec. Budem rád za každú radu. Pekný deň.
baron
Veľmi aktívny člen
Veľmi aktívny člen
Príspevky: 201
Dátum registrácie: 17 Nov 2021, 22:38
Predkovia z oblasti: Cigeľ, Kajal, Lazany, Pezinok, Prievidza

imjartan napísal: 28 Jan 2024, 22:41 Dobrý deň, chcel som sa opýtať, či ste sa v tejto otázke neposunuli niekam ďalej. Prechádzal som tie Prievidzské matriky odpredu dozadu, ale sobášne matriky z Cigľa, či Sebedražia som nenašiel. Nápodobne indexované údaje na familysearch naznačujú, že tieto údaje tam buď nie sú vôbec, alebo nie sú indexované a možno sú zaradené pod nejaké iné mesto/obec. Budem rád za každú radu. Pekný deň.
Zdravím,
matriky Sebedražia (v tom i Cigľa) sú na fare v Sebedraží, pokiaľ viem, nie sú naskenované a štátny archív v Nitre sa o to zrejme nezaujíma, pričom podľa zákona by mali byť práve tam.

baron
imjartan
Príspevky: 6
Dátum registrácie: 28 Jan 2024, 22:38
Predkovia z oblasti: Gašparovič/Mjartan/Hurtiš/Hromada - Lehota pod Vtáčnikom, Sebedražie, Cígeľ, Nedožery

Ďakujem pekne za informáciu, mám tam rodinu - skúsim sa opýtať na fare, či sa tam dá nahliadnuť. Každopádne dobrá správa je, že existujú. Pekný deň!
Tommy
Veľmi aktívny člen
Veľmi aktívny člen
Príspevky: 258
Dátum registrácie: 23 Mar 2019, 21:05
Predkovia z oblasti: Bojnice,Sklené,Kunešov,Nedožery-Brezany

Dobrý den, matriky z uvedeného obdobia má tuším diecezný archív a mám k ním prístup. Pristup spoplatnuju za malu sumu.
imjartan
Príspevky: 6
Dátum registrácie: 28 Jan 2024, 22:38
Predkovia z oblasti: Gašparovič/Mjartan/Hurtiš/Hromada - Lehota pod Vtáčnikom, Sebedražie, Cígeľ, Nedožery

Dobrý deň - viete ma prosím nasmerovať, kde sa ten diecézny archív nachádza a ako by som ich vedel kontaktovať? Predpokladám, že uvedené matriky nie sú digitalizované a bude potrebné navštíviť teda archív osobne? Spoplatnenie nie je problém, budem rád ak sa k uvedeným zdrojom dostanem. Mám predkov s najčastejšími priezviskami z uvedených obcí - Mjartan, Murár, Cmarko, Kulich a bez sobášnych matrík nie je možné jednoznačne určiť predkov. Ďakujem.
Tommy
Veľmi aktívny člen
Veľmi aktívny člen
Príspevky: 258
Dátum registrácie: 23 Mar 2019, 21:05
Predkovia z oblasti: Bojnice,Sklené,Kunešov,Nedožery-Brezany

imjartan napísal: 31 Jan 2024, 11:48 Dobrý deň - viete ma prosím nasmerovať, kde sa ten diecézny archív nachádza a ako by som ich vedel kontaktovať? Predpokladám, že uvedené matriky nie sú digitalizované a bude potrebné navštíviť teda archív osobne? Spoplatnenie nie je problém, budem rád ak sa k uvedeným zdrojom dostanem. Mám predkov s najčastejšími priezviskami z uvedených obcí - Mjartan, Murár, Cmarko, Kulich a bez sobášnych matrík nie je možné jednoznačne určiť predkov. Ďakujem.
Napísal som správu
Napísať odpoveď