Slovakiana rok 1930 - sčítacie hárky

Tipy na online databázy užitočné pri genealogickom pátraní.
Používateľov profilový obrázok
Absik
Veľmi aktívny člen
Veľmi aktívny člen
Príspevky: 293
Dátum registrácie: 17 Okt 2012, 23:22
Predkovia z oblasti: Východné Slovensko: Škripko, Pravda, Polyák, Andrejčák, Výrostko/Virosztko, Prepiják; Maďarsko/Košice: Deutsch; Spiš+Poľsko: Kohn, Tandlich; Morava: Absolon, Lédl
Kontaktovať používateľa:

duros napísal: 11 Jún 2023, 07:17 Fakt to nejde. Majú tam možnosť tlače, tak som chcel cez virtuálnu tlačiareň uložiť snímok. No, žiaľ, tu je to spackané, pretože pri akomkoľvek zobrazení sa tlačí len prostriedok snímky, nie celá. Ergo zatiaľ zostáva len možnosť robiť printscreen.
Mne to ide... mam v prehliadaci Dezoomify extension, treba nan kliknut, potom kolieskom na mysi pozoomovat po obrazku hore dole, kym to extension "nezachyti" (objavi sa cerveny indikator na ikonke), potom to uz ide:
https://dezoomify.ophir.dev/#https://co ... /info.json
Používateľov profilový obrázok
obi
Veterán
Veterán
Príspevky: 611
Dátum registrácie: 17 Feb 2017, 18:58
Predkovia z oblasti: Obenau,Stouy,Rakúsko,Maďarsko,Slovensko

pribehrodu napísal: 11 Jún 2023, 09:11 Mne osobne sa nenačítajú ďalšie stránky ako prvá. Kliknem druhú stránku pri sčítacích hárkoch a zobrazia sa mi rovnaké hárky ako na prvej strane. Deje sa to len mne ?
To isté aj u mňa...
Používateľov profilový obrázok
duros
Administrátor
Administrátor
Príspevky: 4966
Dátum registrácie: 11 Sep 2012, 14:52
Predkovia z oblasti: Snopek, Varényi - farnosti Malá Hradná, Dubodiel, Bánovce nad Bebravou, Trenčín, Trenčianska Turná, Dubnica, Jacovce
Kontaktovať používateľa:

ignobilis napísal: 11 Jún 2023, 11:31
duros napísal: 11 Jún 2023, 07:17 ....
Fakt to nejde. Majú tam možnosť tlače, tak som chcel cez virtuálnu tlačiareň uložiť snímok. No, žiaľ, tu je to spackané, pretože pri akomkoľvek zobrazení sa tlačí len prostriedok snímky, nie celá. Ergo zatiaľ zostáva len možnosť robiť printscreen.
Ako sa tá nefunkčnosť Dezoomify prejavuje? Skúsil som to náhodne na nejakých hárkoch a funguje to. Občas sa ale stane, že Dezoomify nestiahne všetky časti, ale na viackrát sa mi zatiaľ podarilo stiahnuť každý hárok. Je možné, že tam pridali nejaký limit, ale inak tam na strane IIIF nemajú zmeny, preto to stále funguje aj na scitacieharky.sk. Testované na Google Chrome 114.0.5735.110 s Dezoomify 1.0.1. Tá možnosť tlače, ktorú na tú novú Slovakianu pridali, je na hárky nepoužiteľná.
[/quote]

Dezoomify pri pokuse načítať stránku píš, že ooops, niečo sa pokazilo! Použitá Mozilla Firefox 114.0.1.
ignobilis
Príspevky: 16
Dátum registrácie: 12 Jan 2016, 19:24
Predkovia z oblasti: Kysucké Nové Mesto, Čadca, Liptovské Sliače, Liptovská Lúžna, Ludrová, Partizánska Ľupča, Smrečany, Vyšné Lapše, Spišské Podhradie, Spišský Hrhov, Žehra, Domaňovce, Dúbrava, Jablonov, Zemplínska Teplica, Hlohovec

duros napísal: 12 Jún 2023, 10:18 Dezoomify pri pokuse načítať stránku píš, že ooops, niečo sa pokazilo! Použitá Mozilla Firefox 114.0.1.
Na takéto chovanie som ešte nenarazil. Oops sa väčšinou zobrazovalo len na iných portáloch, ktoré majú ešte ďalšiu ochranu pred sťahovaním. Na Slovakiane mi to funguje (skontrolované aj na uvedenej verzii Firefox). Možno teda ešte otázka, akým spôsobom používate Dezoomify. Nejjednoduchšie je aktivovať Dezoomify, prejsť na stránku s hárkom (alebo len obnoviť aktuálnu stránku) a následne kliknúť na Dezoomify plugin ikonu. Na nej je už automaticky vidieť, že plugin niečo zdetekoval na stránke (po novom rozpoznáva obe strany hárku naraz, nie je potrebné ani prevracať stranu). Ale aj priame kopírovanie URL v tvare content.slovakiana.sk/imageserver-proxy/... zo stránky funguje.

Ak problém u vás pretrváva a máte konkrétny zoznam hárkov na stiahnutie, môžem s tým pomôcť.
Používateľov profilový obrázok
patricius95
Veterán
Veterán
Príspevky: 3259
Dátum registrácie: 17 Okt 2012, 23:08
Predkovia z oblasti: Ličartovce → Zakarovský, Ruské Pekľany → Koscik, Havranec → Leľo, Nitr. Streda → Trenčiansky
Bydlisko: Prešov

Dobrý deň,
funguje Vám, prosím, vyhľadávanie cez scitacieharky.sk? Hľadám obec Uzovské Pekľany (1930), podľa slovakiany je tam asi 60 domov, no cez scitacieharky.sk mi to ukazuje len tri záznamy... Obec Pušovce mi napr. nevyhľadá vôbec...
S pozdravom
Patrik Zakarovský
baron
Veľmi aktívny člen
Veľmi aktívny člen
Príspevky: 201
Dátum registrácie: 17 Nov 2021, 22:38
Predkovia z oblasti: Cigeľ, Kajal, Lazany, Pezinok, Prievidza

patricius95 napísal: 20 Jún 2023, 10:59 Dobrý deň,
funguje Vám, prosím, vyhľadávanie cez scitacieharky.sk? Hľadám obec Uzovské Pekľany (1930), podľa slovakiany je tam asi 60 domov, no cez scitacieharky.sk mi to ukazuje len tri záznamy... Obec Pušovce mi napr. nevyhľadá vôbec...
Dobrý deň,

1. mesto zadám Giraltovce, cez roletku kliknem na Púšovce:
https://scitacieharky.sk/zaznamy?Filter ... 100&page=1

S pozdravom
baron
matik58
Člen
Člen
Príspevky: 67
Dátum registrácie: 27 Okt 2020, 11:18

Keď si porovnáte scitacieharky.sk (617323) a slovakiana.sk (623236) chýba mi cca 6000 hárkov, takže môže sa stať, že proste chýbajú. Vari cez leto budem mať viac času a spravím ten sľúbený update :)
Používateľov profilový obrázok
patricius95
Veterán
Veterán
Príspevky: 3259
Dátum registrácie: 17 Okt 2012, 23:08
Predkovia z oblasti: Ličartovce → Zakarovský, Ruské Pekľany → Koscik, Havranec → Leľo, Nitr. Streda → Trenčiansky
Bydlisko: Prešov

matik58 napísal: 20 Jún 2023, 13:53 Keď si porovnáte scitacieharky.sk (617323) a slovakiana.sk (623236) chýba mi cca 6000 hárkov, takže môže sa stať, že proste chýbajú. Vari cez leto budem mať viac času a spravím ten sľúbený update :)
Veľká vďaka za všetko! :)
S pozdravom
Patrik Zakarovský
Dari
Veterán
Veterán
Príspevky: 386
Dátum registrácie: 17 Okt 2012, 23:30
Predkovia z oblasti: Trebaczky, Sztankovics obce v okolí Piešťan

Slovakiana mi oznámila, že:
Spoznaj svojich predkov
Sčítacie hárky boli vždy obľúbenou kategóriou, najmä medzi bádateľmi a genealógmi. Preto sme vytvorili samostatnú kategóriu, v ktorej je možné vyhľadávať aj podľa okresov a obcí. Pátranie po Vašich koreňoch je preto ešte jednoduchšie.
Takže neviem. Je to naozaj jednoduchšie?

https://www.slovakiana.sk/scitacie-harky
marek1689
Iniciatívny člen
Iniciatívny člen
Príspevky: 177
Dátum registrácie: 06 Feb 2017, 07:35
Predkovia z oblasti: Hronské Kosihy, Hronské Kľačany, Starý Tekov, Čajkov, Rybník, Neded, Vlčany, Andovce, Selice, Mostová

Neviem, či robím niečo zle, ale podľa mňa zatiaľ Slovakiana nefunguje akoby mala. Aj som im písal, ale odpoveď som nedostal.
1. Zadám do vyhľadávacieho poľa Neded: Nájde 998 výsledkov.
Zresetujem vyhľadávanie.
2. Zadám rok sčítania 1930, okres Šaľa, obec Neded: Nájde 20 výsledkov

S týmto problémom som sa stretol pri viacerých obciach.
Napísať odpoveď