Kalinay, Nitrianské Sučany

Máte základné údaje o hľadanom predkovi, neviete však ako ďalej? Opýtajte sa:)
Pravidlá fóra
Pravidlá fóra "Hľadám predka"
Skôr, než položíte otázku v tomto fóre, odporúčame Vám prečítať si tieto pravidlá a snažiť sa ich dodržiavať vo vlastnom záujme, aby Vám skúsenejší kolegovia mohli čo najskôr a čo najpresnejšie odpovedať:
1) Do predmetu témy napíšte konkrétne priezvisko, po ktorom pátrate, prípadne aj oblasť. Ak napíšete "Hľadám predkov", bude názov témy zmenený, pretože predkov tu hľadajú všetci, navyše ide o duplicitu s názvom subfóra.
2) Snažte sa uviesť všetky fakty, ktoré k danému predkovi viete, či už je to narodenie, úmrtie, sobáš, vierovyznanie, lokality, v ktorých žil, alebo čokoľvek iné. Akýkoľvek fakt je lepší, ako nič a môže viesť k rýchlejšej identifikácii.
3) Ak ide o osobu, ktorá už nežije, pridajte link na dokument, týkajúci sa osoby, alebo priložte sken dokumentu, aby sa predišlo omylom pri Vašom čítaní záznamu. Nebuďte ješitní, že Vám sa to stať nemôže. Stáva sa to každému, najmä v začiatkoch. Od toho sme tu, aby sme Vám pomohli, nikoho vopred nezatracujeme.
4) Uvedomte si, prosím, že pátranie po predkoch narodených po roku 1906, je výlučne vo Vašej kompetencii, pretože matriky po roku 1906 sú tzv. "živé matriky", ktoré sú stále uložené na matričnom úrade a údaje z nich sa poskytujú len priamym príbuzným. Preto musíte kontaktovať príslušnú matriku, kde budete musieť preukázať priamy príbuzenský vzťah a za poskytnutie každého záznamu môžu od Vás žiadať správny poplatok 5 Eur. Viac o tom, kde hľadať slovenské matriky: https://www.geni.sk/kde-hladat-slovenske-matriky/

Ďakujeme za pochopenie a želáme veľa úspechov v pátraní po predkoch.
jakalin
Príspevky: 4
Dátum registrácie: 30 Dec 2022, 11:30
Predkovia z oblasti: Kalinay

Dobrý deň,
hľadám svojich predkov z obce Nitrianské Sučany.
Skúšala som to pomocou familysearch, vytvorením online rodokmeňu, a pod a vôbec nič nedokážem nájsť.
Kalinay Imrich narodený v roku 1908-1980, prípadne roky 1929-1990. Vedeli by ste ma prosím naviesť?

Vopred ďakujem za odpoveď.
Používateľov profilový obrázok
duros
Administrátor
Administrátor
Príspevky: 4964
Dátum registrácie: 11 Sep 2012, 14:52
Predkovia z oblasti: Snopek, Varényi - farnosti Malá Hradná, Dubodiel, Bánovce nad Bebravou, Trenčín, Trenčianska Turná, Dubnica, Jacovce
Kontaktovať používateľa:

Vitajte! V záhlaví tejto sekcie fóra máte bod 4, ten ste si zrejme nevšimli, rovnako tak v ňom citovaný článok. Tam máte odpovede.
jakalin
Príspevky: 4
Dátum registrácie: 30 Dec 2022, 11:30
Predkovia z oblasti: Kalinay

Dobrý deň, ospravedlňujem sa, ďakujem za odpoveď.

Pekný deň.
jakalin
Príspevky: 4
Dátum registrácie: 30 Dec 2022, 11:30
Predkovia z oblasti: Kalinay

Dobrý deň, rada by som nadviazala na predchádzajúcu komunikáciu.

Podarilo sa mi dohľadať Imricha kalinaya (1929-1990).
Mal rodičov Filip Kalinay a Katarína rod. Šupková. Prepodkladam roky narodenia pred 1906.

Nedokážem k ním ale nic nájsť, ani na virtuálnych cintorínoch aj mimo N.Sucany, familysearch a podobne. Na matriku do N.Sucian sa mi nedarí dovolať.
Vedeli by ste ma naviest ako pokračovať ďalej?

Ďakujem.
Tommy
Veľmi aktívny člen
Veľmi aktívny člen
Príspevky: 258
Dátum registrácie: 23 Mar 2019, 21:05
Predkovia z oblasti: Bojnice,Sklené,Kunešov,Nedožery-Brezany

sú tu stovky osôb s menom Kalinay.....
https://www.familysearch.org/search/rec ... ame=kal%2A
milestone
Veterán
Veterán
Príspevky: 904
Dátum registrácie: 02 Jan 2013, 20:17

jakalin napísal: 03 Nov 2023, 14:16 ...Podarilo sa mi dohľadať Imricha kalinaya (1929-1990).
Mal rodičov Filip Kalinay a Katarína rod. Šupková. Prepodkladam roky narodenia pred 1906.
Nedokážem k ním ale nic nájsť, ani na virtuálnych cintorínoch aj mimo N.Sucany, familysearch a podobne...Vedeli by ste ma naviest ako pokračovať ďalej?...
Dobrý deň,
možní kandidáti na Vašich predkov:

9. záznam naspodku - Filip Kalinaj, nar. 17. febr. 1887 v Nitrianskych Sučanoch. Na konci záznamu je poznámka, že uzatvoril manželstvo 20. jan. 1913 s Katarínou Šupkovou nar. 07. febr. 1885.
https://www.familysearch.org/ark:/61903 ... AQVN8-83YL

1. záznam hore - Katarína Šupková, nar. 07. febr. 1885 v Nitrianskych Sučanoch. Na konci záznamu je poznámka, že uzatvorila manželstvo 20. jan. 1913 s Filipom Kalinajom nar. 17. febr. 1887.
https://www.familysearch.org/ark:/61903 ... AQVN8-8WL4
jakalin
Príspevky: 4
Dátum registrácie: 30 Dec 2022, 11:30
Predkovia z oblasti: Kalinay

Dobrý deň,

Ďakujem obom za odpovede.
Odkaz na Filipa Kalinaya som našla, ale nevedela som to správne prečítať, teraz sa mi v tom bude lepšie hľadať.

Ešte raz ďakujem za pomoc.

Pekný deň.
Napísať odpoveď