Ako zistiť odkiaľ pochádzala manželka?

Akékoľvek iné otázky, v ktorých potrebujete poradiť (nie priezviská, matriky, archívy, čítanie materiálov a pod. - na to sú zvlášť subfóra!).
Pegas
Člen
Člen
Príspevky: 51
Dátum registrácie: 04 Máj 2022, 17:17

Dobrý deň. Potreboval by som poradiť ako zistiť, odkiaľ pochádza ten daný človek. Pri narodení dieťaťa je uvedený otec s matkou. Matka však (podľa priezviska) určite nepochádzala z kraja/regiónu manžela, plus sobáš sa musel konať u manželky, keďže záznam o sobáši som nenašiel. Netuším odkiaľ sa odraziť. Ako takéto situácie riešite skúsenejší? Ďakujem.

Plus mám tým pádom problém rozpoznať aj manžela, lebo ich v dedine bolo s rovnakým menom aj približným vekom viac.
Používateľov profilový obrázok
patricius95
Veterán
Veterán
Príspevky: 3289
Dátum registrácie: 17 Okt 2012, 23:08
Predkovia z oblasti: Ličartovce → Zakarovský, Ruské Pekľany → Koscik, Havranec → Leľo, Nitr. Streda → Trenčiansky
Bydlisko: Prešov

Dobrý deň,
pokiaľ sa pýtate takto všeobecne, je ťažśie na Vašu otázku odpovedať. Vo všeobecnosti:
1) Miesto pôvodu by malo figurovať v úmrtnom zázname.
2) Miesto pôvodu môže figurovať v sčítaní obyvateľstva (1869, 1919, 1930, 1940).
3) Miesto pôvodu môže byť uvedené na nejakom inom zázname (imigračný záznam z USA, zápis v sčítaní v USA, pas, iný osobný preukaz).
4) Ak sa topíte a nič z vyššie uvedeného sa na Vás nevzťahuje / nepomáha, potom hľadať korešpondujúcu osobu naslepo cez FS indexy, a potom hľadať možný sobáš tam.
S pozdravom
Patrik Zakarovský
Napísať odpoveď