VYRIESENE - Assenau v Uhorsku - 1853 - sobas - nemcina

Našli ste v archívoch obec, oblasť, geografické označenie, ktoré neviete nájsť ani na Goolge mapách? Tu vám pomôžeme zistiť, čo to je.
littlekubo
Člen
Člen
Príspevky: 96
Dátum registrácie: 04 Mar 2021, 12:59
Predkovia z oblasti: Horehronie, severné Maďarsko, Považie, rakúska Halič

V poznamke su sobasu vo Viedni v roku 1853 sa dvakrat spomina Assenau v Uhorsku. Google velmi nepomohol, mohli by ste ma prosim nasmerovat niekam, kde by som nasiel aku obec ci mesto sa jednalo?
Naposledy upravil/-a littlekubo v 27 Sep 2023, 18:32, upravené celkom 1 krát.
Používateľov profilový obrázok
patricius95
Veterán
Veterán
Príspevky: 3255
Dátum registrácie: 17 Okt 2012, 23:08
Predkovia z oblasti: Ličartovce → Zakarovský, Ruské Pekľany → Koscik, Havranec → Leľo, Nitr. Streda → Trenčiansky
Bydlisko: Prešov

Dobrý deň,
tipoval by som nejaký Jasenov, Jasenovo, Jasenové a pod. Nie je uvedená aj stolica? To by Vám pátranie urýchlilo...
S pozdravom
Patrik Zakarovský
mano
Veterán
Veterán
Príspevky: 632
Dátum registrácie: 28 Okt 2015, 19:34

littlekubo napísal: 26 Sep 2023, 17:33 V poznamke su sobasu vo Viedni v roku 1853 sa dvakrat spomina Assenau v Uhorsku. Google velmi nepomohol, mohli by ste ma prosim nasmerovat niekam, kde by som nasiel aku obec ci mesto sa jednalo?
Dobry den,podla linku prilozenom v inom vlakne mate ako bydlisko zenicha uvedeny Brzotin (Gemerska zupa) ; tamojsi evanjelici spadali pod farnost Roznava .
Podla sobasneho zapisu dokumenty o zenichovi ( krstny list, potvrdenie o bydlisku a troch ohlaskach v ev.kostole v Rossenau ) poskytla farnost Rossenau - teda nie Assenau,ale Rossenau - Roznava ;)
https://data.matricula-online.eu/cs/oes ... 06/?pg=146
littlekubo
Člen
Člen
Príspevky: 96
Dátum registrácie: 04 Mar 2021, 12:59
Predkovia z oblasti: Horehronie, severné Maďarsko, Považie, rakúska Halič

Dakujem velmi pekne! Velmi ste mi pomohli.
Ospraveldnujem sa, ze som nepridal link aj sem, aby to bolo rychlejsie.
Napísať odpoveď