Ako zistiť dátum a miesto úmrtia ?

Akékoľvek iné otázky, v ktorých potrebujete poradiť (nie priezviská, matriky, archívy, čítanie materiálov a pod. - na to sú zvlášť subfóra!).
riavor
Príspevky: 7
Dátum registrácie: 14 Jún 2022, 09:03
Predkovia z oblasti: Nitra, Trnava, Terchová

mano napísal: 10 Nov 2023, 16:21
milestone napísal: 10 Nov 2023, 14:38
Záznam o úmrtí Izidora Weisza (*1866) sa mi zatiaľ nepodarilo dohľadať. Možno ma niekto doplní.
Interval umrtia Izidora sa tak zuzil na rozpatie medzi dec.1930 (scitaci harok Trnava ) a 2.2.1936 (umrtie manzelky v Budapesti deklarovanej uz ako vdovy ) .
Otazne je,ci este na Slovensku,alebo uz v Madarsku ? Otazka na"riavor" - viete nam dat link na scitaci harok ?
Po prehladani rokov 1931 -36 v matrikach v Pesti, som fakt umrtie Izidora Weisza nedohladala. Tak neviem. Napadlo ma este, ale to uz je typu "topiaci sa slamky chyta" - ze, co ak rodicia boli najprv u dcery Heleny Weisz Engel vo Viedni ? Co ak Izidor zomrel vo Viedni ? No a uplne nepravdepodobne mi pride, ze by boli nejaky cas v Nitre u syna Alexandra Weisza. Ten sa ženil v Nitre v roku 1929.
mano
Veterán
Veterán
Príspevky: 632
Dátum registrácie: 28 Okt 2015, 19:34

riavor napísal: 23 Nov 2023, 22:57 Po prehladani rokov 1931 -36 v matrikach v Pesti, som fakt umrtie Izidora Weisza nedohladala. Tak neviem. Napadlo ma este, ale to uz je typu "topiaci sa slamky chyta" - ze, co ak rodicia boli najprv u dcery Heleny Weisz Engel vo Viedni ? Co ak Izidor zomrel vo Viedni ? No a uplne nepravdepodobne mi pride, ze by boli nejaky cas v Nitre u syna Alexandra Weisza. Ten sa ženil v Nitre v roku 1929.
Dobry den, pokuste sa najskor vycerpat vsetky moznosti hladania na Slovensku ...... Neviem ako precizne Vam matrikarka preverovala umrtia v Trnave ..... ci by nestalo za pokus este raz preverit uz iba roky 1931 -1936 ?
Zaregistroval som,ze Izidor mal surodencov,ktori sa nielenze narodili ,ale aj zili a umreli v Leviciach ..... mozno sa vratil s manzelkou do Levic .....zidovska matrika umrti z rokov 1931-1936 nie je na FS online dostupna ...... mozete teda skusit statnu matriku v Leviciach .... rovnako tak aj matriku v Nitre .....
riavor
Príspevky: 7
Dátum registrácie: 14 Jún 2022, 09:03
Predkovia z oblasti: Nitra, Trnava, Terchová

Ďakujem, preverím, uvidíme...
riavor
Príspevky: 7
Dátum registrácie: 14 Jún 2022, 09:03
Predkovia z oblasti: Nitra, Trnava, Terchová

Tak vás zdravím v novom roku a dovoľte mi vás informovať, že som úplne náhodou našla, že moj prastarý otec Izidor Weisz je pochovaný na cintoríne v Piešťanoch. Zomrel 10.8.1934. Oznamovateľom bol jeho syn Kalmán Weisz.
Ďakujem všetkým za spoluprácu.
Napísať odpoveď