Anna Gyidusko z Davidova

Máte základné údaje o hľadanom predkovi, neviete však ako ďalej? Opýtajte sa:)
Pravidlá fóra
Pravidlá fóra "Hľadám predka"
Skôr, než položíte otázku v tomto fóre, odporúčame Vám prečítať si tieto pravidlá a snažiť sa ich dodržiavať vo vlastnom záujme, aby Vám skúsenejší kolegovia mohli čo najskôr a čo najpresnejšie odpovedať:
1) Do predmetu témy napíšte konkrétne priezvisko, po ktorom pátrate, prípadne aj oblasť. Ak napíšete "Hľadám predkov", bude názov témy zmenený, pretože predkov tu hľadajú všetci, navyše ide o duplicitu s názvom subfóra.
2) Snažte sa uviesť všetky fakty, ktoré k danému predkovi viete, či už je to narodenie, úmrtie, sobáš, vierovyznanie, lokality, v ktorých žil, alebo čokoľvek iné. Akýkoľvek fakt je lepší, ako nič a môže viesť k rýchlejšej identifikácii.
3) Ak ide o osobu, ktorá už nežije, pridajte link na dokument, týkajúci sa osoby, alebo priložte sken dokumentu, aby sa predišlo omylom pri Vašom čítaní záznamu. Nebuďte ješitní, že Vám sa to stať nemôže. Stáva sa to každému, najmä v začiatkoch. Od toho sme tu, aby sme Vám pomohli, nikoho vopred nezatracujeme.
4) Uvedomte si, prosím, že pátranie po predkoch narodených po roku 1906, je výlučne vo Vašej kompetencii, pretože matriky po roku 1906 sú tzv. "živé matriky", ktoré sú stále uložené na matričnom úrade a údaje z nich sa poskytujú len priamym príbuzným. Preto musíte kontaktovať príslušnú matriku, kde budete musieť preukázať priamy príbuzenský vzťah a za poskytnutie každého záznamu môžu od Vás žiadať správny poplatok 5 Eur. Viac o tom, kde hľadať slovenské matriky: https://www.geni.sk/kde-hladat-slovenske-matriky/

Ďakujeme za pochopenie a želáme veľa úspechov v pátraní po predkoch.
Slavíková
Príspevky: 18
Dátum registrácie: 08 Feb 2016, 16:00
Predkovia z oblasti: Slovensko - Sačurov, Davidov, Cabov, Kobyly, Hanušovce nad Toplou, USA, Olomouc, Zábřeh

Doufám, že mi členové fóra budou nápomocni při řešení tohoto problému.
Moje prababička Anna Gyidusko (Didusko, Gidusko) narozená pravděpodobně v roce 1869 (dle výpisu z matriky narození mého dědečka v Davidově - Martin Gyidusko (Diduška) nar. dne 25.2.1902, matka Anna uvedena jako 33-ročná, vyznání gréckokatolické). Anna se nikdy neprovdala, měla nejméně 3 nemanželské děti.

Ve sčítání 1869 jsem v Davidově našla dvě rodiny:
č. 47 - Didusko Gyorgy a Andrejczo Mária, vyznání GK (https://www.familysearch.org/ark:/61903 ... YL-P?i=536), mají dceru Annu s údajem narození v roce 1866.
č. 110 - Gyidusko János a Lukacsko Mária, vyznání GK (https://www.familysearch.org/ark:/61903 ... YV-Z?i=655), v roce sčítání nemají žádnou Annu.

Potřebovala bych ověřit a nalézt v matrice tu správnou Annu, ale bohužel gréckokatolická matrika (film č. 1792027) pro Davidov z tohoto období není na FamilySearch zveřejněná, a originál matriky je údajně uložen v archivu v Prešově. Možná by mi mohl pomoci i profesionální genealog. Jde o to v matrice nalézt tu správnou Annu, její rodiče a snad i prarodiče - prostě veškeré možné údaje, které se v této, pro mne nedostupné, matrice nachází. Finanční podmínky akceptuji, možno mi napsat i soukromou zprávu.
Děkuji.
Používateľov profilový obrázok
duros
Administrátor
Administrátor
Príspevky: 4964
Dátum registrácie: 11 Sep 2012, 14:52
Predkovia z oblasti: Snopek, Varényi - farnosti Malá Hradná, Dubodiel, Bánovce nad Bebravou, Trenčín, Trenčianska Turná, Dubnica, Jacovce
Kontaktovať používateľa:

V rokoch 1864 - 1871 sa narodila v Davidove jediná Anna Didušková, a to 3. júla 1866 (pri veku, ktorý odhadol narodenie 1869, to je v pohode). Rodičmi boli Juraj a Mária Senčová (Sentso), roľníci z Dávidova. Krstní rodičia Vasil Nemčík a Elena Fejková. Na filme č. 4406716 je to obrázok č. 304, v matrike je to strana 88.
Slavíková
Príspevky: 18
Dátum registrácie: 08 Feb 2016, 16:00
Predkovia z oblasti: Slovensko - Sačurov, Davidov, Cabov, Kobyly, Hanušovce nad Toplou, USA, Olomouc, Zábřeh

Děkuji, konečně tedy mám potvrzeno, že je to ta správná Anna.
Bohužel tam vyvstala další nejasnost a tou je příjmení matky - Sentso. Dělala jsem si pracovní rodokmeny všech Gyidusků z dostupných pozdějších zdrojů a všude se vyskytuje u manželky Juraje Gyidusky (Didusky) Jméno a příjmení Maria Andrejczo. Jsou tedy dvě možnosti - buď Marie Sentso po narození Anny zemřela (1866-1867) a Juraj se znovu oženil s Marií Andrejczo, nebo si farář spletl při zápisu jméno (to se mi již stalo, že při narození šesti dětí bylo třikrát uvedené jiné jméno evidentně stejné matky). Prosím tedy, zda by nebylo možné ve stejné matrice ještě zkontrolovat jména rodičů při narození Didusko Gyorgy 1863, Didusko János 1868 a Didusko Erzsébeth 1877 (+děti mezi roky 1868 až 1877?), nebo najít případné úmrtí Marie Sentso.
Moc děkuji za ochotu.
Napísať odpoveď