emigrácia Kanada

Akékoľvek iné otázky, v ktorých potrebujete poradiť (nie priezviská, matriky, archívy, čítanie materiálov a pod. - na to sú zvlášť subfóra!).
Martinito
Príspevky: 8
Dátum registrácie: 13 Sep 2023, 20:34
Predkovia z oblasti: Zemplínske Hámre, Varechovce, Bukovce, Ptičie

Dobrý deň

môj prapradedo Peter Hrib emigroval v roku 1927 do Kanady a o 10 rokov sa naspäť vrátil do Československa. Pravdepodobne žil v Toronte a pracoval v baniach. Dali by sa nájsť nejaké dokumenty súvisiace s ním?

vopred ďakujem
mano
Veterán
Veterán
Príspevky: 633
Dátum registrácie: 28 Okt 2015, 19:34

Martinito napísal: 14 Apr 2024, 10:11 môj prapradedo Peter Hrib emigroval v roku 1927 do Kanady a o 10 rokov sa naspäť vrátil do Československa. Pravdepodobne žil v Toronte a pracoval v baniach. Dali by sa nájsť nejaké dokumenty súvisiace s ním?
Dobry den , bez uvedenia jeho veku a miesta narodenia resp bydliska v case vycestovania je tazke ho identifikovat . Kanadske imigracne databazy uvadzaju osobu Peter Hrib ,ktory by mohol byt Vami hladany Peter - 31 rocny Rusin dorazil do Quebecu 8.7. 1928 lodou Alaunia z normandskeho pristavu Cherbourg ..... doma vo Varechovciach zostala manzelka Anna ....
predposledny zapis - je to on ?
https://www.familysearch.org/ark:/61903 ... at=1043075
Martinito
Príspevky: 8
Dátum registrácie: 13 Sep 2023, 20:34
Predkovia z oblasti: Zemplínske Hámre, Varechovce, Bukovce, Ptičie

áno, je to on, veľmi pekne Vám ďakujem. Je možné nájsť aj viac?
mano
Veterán
Veterán
Príspevky: 633
Dátum registrácie: 28 Okt 2015, 19:34

Martinito napísal: 14 Apr 2024, 20:16 áno, je to on, veľmi pekne Vám ďakujem. Je možné nájsť aj viac?
Ako destinaciu kam v Kanade smeruje ma uvedene "Canadian National Railways, Winnipeg, Manitoba" - ci sa tam niekde skutocne aj zamestnal nie je jasne .... Ak bol v Kanade cca 10 rokov mohol zamestnani a lokalit vystriedat viac .....
Napísať odpoveď