Bobotensis

Našli ste v archívoch obec, oblasť, geografické označenie, ktoré neviete nájsť ani na Goolge mapách? Tu vám pomôžeme zistiť, čo to je.
Používateľov profilový obrázok
Marcel
Člen
Člen
Príspevky: 69
Dátum registrácie: 14 Jan 2013, 20:03
Predkovia z oblasti: Rajecká Lesná, Ladce, Kolárovice, Váhovce, Plumlov
Bydlisko: Nürnberg

matrika.JPG
matrika.JPG (32.81 KiB) 5263 zobrazení
Dobry den vospolok,

v zazname svadby mojho 7xpradeda som narazil na poznamku pri jeho mene, ktora znie Bobotensis (vid prilohu). Bohuzial, neviem tuto lokalitu najst. Skusal som Bobot, ale tam som ziadne zaznamy o jeho narodeni nenasiel. Vie mi niekto pomoct?
Používateľov profilový obrázok
duros
Administrátor
Administrátor
Príspevky: 4989
Dátum registrácie: 11 Sep 2012, 14:52
Predkovia z oblasti: Snopek, Varényi - farnosti Malá Hradná, Dubodiel, Bánovce nad Bebravou, Trenčín, Trenčianska Turná, Dubnica, Jacovce
Kontaktovať používateľa:

Z toho kratkeho vyrezu a Vasho textu viem dost malo (matrika akej farnosti je to, lokalita patrania...). Ale okrem Bobotu este prichadzaju do uvahy Boboty (Terchova) - aj ked si nie som isty, ci nazov tejto lokality nie je nahodou sucasny.
Používateľov profilový obrázok
Marcel
Člen
Člen
Príspevky: 69
Dátum registrácie: 14 Jan 2013, 20:03
Predkovia z oblasti: Rajecká Lesná, Ladce, Kolárovice, Váhovce, Plumlov
Bydlisko: Nürnberg

Ide v podstate o dva zapisy (myslim, ze by to mali byt bratia)

1. Joannes Eliass (na lavej strane priblizne v prostriedku)
https://familysearch.org/pal:/MM9.3.1/T ... 1682406611

2. Stephanus Eliass (12. 12. 1776, na pravej strane)
https://familysearch.org/pal:/MM9.3.1/T ... 1682406611
Používateľov profilový obrázok
wera
Veterán
Veterán
Príspevky: 398
Dátum registrácie: 15 Sep 2012, 23:31

Dobry den.
Pisali, ze ze ste skusali Bobot a tam ste zaznam o narodeni nenasli... Na FS su rodne matriky od r. 1767, tie starsie (od roku 1725) ste prezreli kde?
Ono to skutocnr vyzera, ze obaja pochadzali z obce Bobot.
Používateľov profilový obrázok
Marcel
Člen
Člen
Príspevky: 69
Dátum registrácie: 14 Jan 2013, 20:03
Predkovia z oblasti: Rajecká Lesná, Ladce, Kolárovice, Váhovce, Plumlov
Bydlisko: Nürnberg

wera napísal:Dobry den.
Pisali, ze ze ste skusali Bobot a tam ste zaznam o narodeni nenasli... Na FS su rodne matriky od r. 1767, tie starsie (od roku 1725) ste prezreli kde?
Ono to skutocnr vyzera, ze obaja pochadzali z obce Bobot.
Mal som objednany mikrofilm cez LDS, kde su matriky od 20. rokov 18. storocia a v danych rokoch, kedy sa dotycni mali narodit, som ziadne udaje o nich nenasiel. Skusal som dokonca hladat aj v matrike zomrelych (na mikrofilme aj normalne na FS) a jediny zaznam, ktory som nasiel, pochadzal niekedy zo 60. rokov 18. stor. (myslim, nie som si isty) a v zazname bola uvedena smrt dietata isteho J. Eliassek (dalsim problemom je, ze ani v matrike sobasov som v horizonte 1740-1750) nic nenasiel...

Ale asi si mikrofilm objednam este raz a pozriem sa na to poriadne...
Používateľov profilový obrázok
wera
Veterán
Veterán
Príspevky: 398
Dátum registrácie: 15 Sep 2012, 23:31

Predpokladane roky narodenia su vzdy len priblizne, nespoliehala by som sa na ne... ked ste uz mali "v rukach" matriky od "zaciatku"... co ich tak aj od zaciatku prezriet? mnohokrat to stoji za to...
Matriky farnosti Bobot do roku 1842 su v archive Ivanka pri Nitre...
Používateľov profilový obrázok
Marcel
Člen
Člen
Príspevky: 69
Dátum registrácie: 14 Jan 2013, 20:03
Predkovia z oblasti: Rajecká Lesná, Ladce, Kolárovice, Váhovce, Plumlov
Bydlisko: Nürnberg

Ja tiez dane roky neberiem ako presne, ale z mojej skusenosti, najma pri svadbach, nie je odchylka vacsia ako 5 rokov.

Matriky si znova pozriem, akurat mam teraz dilemu - bud mikrofilm objednam cez LDS a snad do mesiaca ho budem mat k dispozicii, alebo pockam do leta a vyberiem sa do Ivanky (nezijem na Slovensku).
Používateľov profilový obrázok
duros
Administrátor
Administrátor
Príspevky: 4989
Dátum registrácie: 11 Sep 2012, 14:52
Predkovia z oblasti: Snopek, Varényi - farnosti Malá Hradná, Dubodiel, Bánovce nad Bebravou, Trenčín, Trenčianska Turná, Dubnica, Jacovce
Kontaktovať používateľa:

Este tak uvazujem, ze mohli byt v case sobasa obyvatelmi Bobota, ale narodili sa niekde inde.
Používateľov profilový obrázok
Marcel
Člen
Člen
Príspevky: 69
Dátum registrácie: 14 Jan 2013, 20:03
Predkovia z oblasti: Rajecká Lesná, Ladce, Kolárovice, Váhovce, Plumlov
Bydlisko: Nürnberg

duros napísal:Este tak uvazujem, ze mohli byt v case sobasa obyvatelmi Bobota, ale narodili sa niekde inde.
To je tiez mozne. Bohuzial, nie je uvedene, odkial mohli byt, takze v tomto pripade by sa hladanie skoncilo slepou ulickou.
Používateľov profilový obrázok
duros
Administrátor
Administrátor
Príspevky: 4989
Dátum registrácie: 11 Sep 2012, 14:52
Predkovia z oblasti: Snopek, Varényi - farnosti Malá Hradná, Dubodiel, Bánovce nad Bebravou, Trenčín, Trenčianska Turná, Dubnica, Jacovce
Kontaktovať používateľa:

Vzhladom na rozsirenost priezviska Elias to asi budete mat tazke. Napadlo ma prezriet supis danovnikov z r. 1715 so zameranim na Trenciansku zupu. Databaza samozrejme ponuka aj vsetkych, ktori maju aj krstne meno Elias, takze som to presiel takmer vsetko a zistil som, ze priezvisko Elias bolo v tom case v Beckove, Dolnej Suci a... v Tuneziciach (neskor sucast Ladiec). Mate prejdene aj rodne matriky farnosti Koseca?
Napísať odpoveď