Czobolyfalva? - vyriesene

Našli ste v archívoch obec, oblasť, geografické označenie, ktoré neviete nájsť ani na Goolge mapách? Tu vám pomôžeme zistiť, čo to je.
Používateľov profilový obrázok
duros
Administrátor
Administrátor
Príspevky: 4984
Dátum registrácie: 11 Sep 2012, 14:52
Predkovia z oblasti: Snopek, Varényi - farnosti Malá Hradná, Dubodiel, Bánovce nad Bebravou, Trenčín, Trenčianska Turná, Dubnica, Jacovce
Kontaktovať používateľa:

Vazeni, som v koncoch. Na snimke rodnej matriky Soblahova sa niekolkorat v poznamke nachadza nazov farnosti, ktoru za ten svet neviem urcit. Vyzera to na prvy pohlad ako Ecclessia Czobolyfalvensi:
https://familysearch.org/pal:/MM9.3.1/T ... n548843202

Inak pozoruhodne je, ze vzajomne sa stali manzelmi viacere deti zapisane prave na tejto stranke:-)
Naposledy upravil/-a duros v 07 Feb 2013, 19:31, upravené celkom 2 krát.
Dôvod: opravene zo sobasnej na rodnu, ide o poznamky o sobasoch pri zapisoch o krste, ospravedlnujem sa!
Používateľov profilový obrázok
patricius95
Veterán
Veterán
Príspevky: 3267
Dátum registrácie: 17 Okt 2012, 23:08
Predkovia z oblasti: Ličartovce → Zakarovský, Ruské Pekľany → Koscik, Havranec → Leľo, Nitr. Streda → Trenčiansky
Bydlisko: Prešov

Pán Duros, asi omylom ste nám zverejnili link na matriku narodených....
S pozdravom
Patrik Zakarovský
Používateľov profilový obrázok
duros
Administrátor
Administrátor
Príspevky: 4984
Dátum registrácie: 11 Sep 2012, 14:52
Predkovia z oblasti: Snopek, Varényi - farnosti Malá Hradná, Dubodiel, Bánovce nad Bebravou, Trenčín, Trenčianska Turná, Dubnica, Jacovce
Kontaktovať používateľa:

patricius95 napísal:Pán Duros, asi omylom ste nám zverejnili link na matriku narodených....
Link je spravny, len ja som uz zmagoreny:-) Ide o poznamky o sobasoch v krstnej matrike.
Imrich
Veterán
Veterán
Príspevky: 621
Dátum registrácie: 17 Okt 2012, 23:16
Kontaktovať používateľa:

Prof. Majtán píše: Soblahov=Cobolyfalu. Poplietlo Ťa to, že tá poznámka je mladšieho dáta a rôzni zapisovatelia v rôznych časoch pomenovali tú farnosť raz po slovensky a raz po maďarsky.
Používateľov profilový obrázok
duros
Administrátor
Administrátor
Príspevky: 4984
Dátum registrácie: 11 Sep 2012, 14:52
Predkovia z oblasti: Snopek, Varényi - farnosti Malá Hradná, Dubodiel, Bánovce nad Bebravou, Trenčín, Trenčianska Turná, Dubnica, Jacovce
Kontaktovať používateľa:

Vedel som, ze riesenie bude trivialne (vzhladom na casty vyskyt obce v poznamkach), ale hodit rovno Soblahov do vyhladavaca nazvov na stranke JUĽŠ ma vazne nenapadlo. A pritom jedine v tych rokoch (1907-1913) bol tento nazov. Vo vsetkych ostatnych pripadoch je slovny zaklad Soblaho.
Esteze Ta tu mame! :-) Naozaj velka vdaka!
Napísať odpoveď