Inciatíva za normálne náhrobne kamene

constance4
Člen
Člen
Príspevky: 50
Dátum registrácie: 25 Mar 2013, 23:12
Bydlisko: Praha

Aj Vás rozčuluje, keď konečne nájdete správny hrob, ktorý by Vás mohol posunúť trochu dopredu a na náhrobnom kameni nájdete len "Rodina XY"? No to by som bila! Snom každého genealóga je kameň s celým menom, oba dátumy a najlepšie aj nejaká ta podobizeň!

Nešetrime na písmenkách a píšme si na náhrobné kamene celé indormácie!
Používateľov profilový obrázok
duros
Administrátor
Administrátor
Príspevky: 4989
Dátum registrácie: 11 Sep 2012, 14:52
Predkovia z oblasti: Snopek, Varényi - farnosti Malá Hradná, Dubodiel, Bánovce nad Bebravou, Trenčín, Trenčianska Turná, Dubnica, Jacovce
Kontaktovať používateľa:

Tak s tymto som zacal, ked zomrel moj otec, resp. ked sme davali robit nahrobny kamen. Presne na toto som myslel, co pisete. A hoci robim rodokmen - co ked sa strati, ked mna uz nebude? Co ked sa mi zahadne vymazu data? etc, etc....
Andiandi1
Člen
Člen
Príspevky: 72
Dátum registrácie: 17 Okt 2012, 23:04
Bydlisko: Komarno

Ja tiez len musim suhlasit, tiez ma to dost vytaca, a aj to ked sa k manzelke nepise jej rodne meno, je to sice osobny udaj, ale predsa by to tam malo byt, si myslim.
andrej58
Veterán
Veterán
Príspevky: 477
Dátum registrácie: 02 Nov 2012, 10:03
Predkovia z oblasti: Orava,Marmárosziget

duros napísal:Tak s tymto som zacal, ked zomrel moj otec, resp. ked sme davali robit nahrobny kamen. Presne na toto som myslel, co pisete. A hoci robim rodokmen - co ked sa strati, ked mna uz nebude? Co ked sa mi zahadne vymazu data? etc, etc....
to isté som prehovoril mamu aj ja pri písaní náhrobného kameňa a donútil som ju nech si tam dá aj svoje rodné priezvisko... :twisted: ale nie som morbídny ;) iba v záujme vedy :D
Napísať odpoveď