Odkazy na stiahnutie autorských diel

david
Veterán
Veterán
Príspevky: 309
Dátum registrácie: 04 Sep 2013, 02:56

Chcel by som sa spýtať, ako sa toto fórum(administrátori) stavia k odkazom na sťahovanie neverejných (autorsky chránených) diel? Či je to v poriadku, alebo to radšej riešiť cez SS, prípadne vôbec? Jednak z pohľadu právneho a potom aj osobného, aký majú k tomu postoj. Ja si matne spomínam, že právne platilo, že len samotné odkazy sú OK a rovnako aj sťahovanie pre vlastnú potrebu je OK, veď takých fór a stránok na ukladanie a sťahovanie súborov je veľa. V každom prípade budem rešpektovať názor administrátorov.
Aby som bol trochu konkrétny, videl som tu dotazy na Szluhu, alebo Kempelena, ktoré skončili negatívnou odpoveďou, trochu by som vedel pomôcť, preto sa pýtam.
Používateľov profilový obrázok
duros
Administrátor
Administrátor
Príspevky: 4964
Dátum registrácie: 11 Sep 2012, 14:52
Predkovia z oblasti: Snopek, Varényi - farnosti Malá Hradná, Dubodiel, Bánovce nad Bebravou, Trenčín, Trenčianska Turná, Dubnica, Jacovce
Kontaktovať používateľa:

Snazime sa dodrziavat vsetky zakony. Pri dnesnom pohone na porusovatelov autorskych prav obzvlast... a okrem toho, kedze sme od poslednych Vianoc uz aj Obcianskym zdruzenim, tym skor si nedovolime porusovat legislativu.
Mojmír
Veterán
Veterán
Príspevky: 626
Dátum registrácie: 22 Okt 2012, 12:27

Ja tu vidím 3 problémy:

1) autorské práva. Szluha Márton ešte žije: http://hu.wikipedia.org/wiki/Szluha_M%C3%A1rton
takže nie je správne pirátovať jeho diela
2) problém kúpy - Arcanum nie je Amazon a posielajú len v rámci Maďarska
3) problém komunikácie - s Maďarom sa ináč ako po maďarsky nedohovoríte

1) nám hovorí, že Szluhu by sme nemali pirátovať, ale 2) a 3) nás k tomu priamo nútia.

Mne osobne sa podarilo kúpiť http://www.arcanum.hu/kiadvanyaink/osszes/?id=SZVNCS
pomocou maďarského kamaráta z Gabčíkova, ktorý má v Maďarsku nejakých známych a mal tam služobnú cestu.

Chcel by som kúpiť aj http://www.arcanum.hu/kiadvanyaink/csalad/?id=FNCS
ale kamarát už v tej firme nerobí a na služobné cesty do Maďarska nechodí,
takže ak niekto túto knihu niekam uploadne a súkromne mi pošle linku, tak sa nenahnevám :-)
Používateľov profilový obrázok
duros
Administrátor
Administrátor
Príspevky: 4964
Dátum registrácie: 11 Sep 2012, 14:52
Predkovia z oblasti: Snopek, Varényi - farnosti Malá Hradná, Dubodiel, Bánovce nad Bebravou, Trenčín, Trenčianska Turná, Dubnica, Jacovce
Kontaktovať používateľa:

Tvrdit, ze s Madarom sa inak ako po madarsky nedohovorim, moze len ten, co komunikoval mozno s jednym Madarom.
Archivy vedia komunikovat napr. v anglictine, ci nemcine (potvrdi aj Marek).
Mojmír
Veterán
Veterán
Príspevky: 626
Dátum registrácie: 22 Okt 2012, 12:27

Kvôli "perfektnému" ovládaniu anglického jazyka maďarmi vo Vojenskom archíve musel tuším patricus95 uverejniť šablónu emailu,
kde len bolo treba vymeniť meno a priezvisko, však :-):-):-)
AndyT
Veterán
Veterán
Príspevky: 490
Dátum registrácie: 16 Apr 2013, 13:51
Predkovia z oblasti: Okolie Trnavy - Bučany, Trakovice, Brestovany, Šúrovce, Pastuchov, Zavar. Trnka, Briedik, Silný, Bohunický.

Zas taka sablona nie je nikdy zla. Ked som bol maly, pisal som pomocou sablony Hasselhofovi (este ked bol "Majkl Najt") a inym mojim detskm idolom a chcel som ich fotku s podpisom. Doteraz neviem, co som im pisal...... To len tak na odlahcenie.
Napísať odpoveď