Hladam predkov, priezvisko mojho dedka a pradedka

Máte základné údaje o hľadanom predkovi, neviete však ako ďalej? Opýtajte sa:)
Pravidlá fóra
Pravidlá fóra "Hľadám predka"
Skôr, než položíte otázku v tomto fóre, odporúčame Vám prečítať si tieto pravidlá a snažiť sa ich dodržiavať vo vlastnom záujme, aby Vám skúsenejší kolegovia mohli čo najskôr a čo najpresnejšie odpovedať:
1) Do predmetu témy napíšte konkrétne priezvisko, po ktorom pátrate, prípadne aj oblasť. Ak napíšete "Hľadám predkov", bude názov témy zmenený, pretože predkov tu hľadajú všetci, navyše ide o duplicitu s názvom subfóra.
2) Snažte sa uviesť všetky fakty, ktoré k danému predkovi viete, či už je to narodenie, úmrtie, sobáš, vierovyznanie, lokality, v ktorých žil, alebo čokoľvek iné. Akýkoľvek fakt je lepší, ako nič a môže viesť k rýchlejšej identifikácii.
3) Ak ide o osobu, ktorá už nežije, pridajte link na dokument, týkajúci sa osoby, alebo priložte sken dokumentu, aby sa predišlo omylom pri Vašom čítaní záznamu. Nebuďte ješitní, že Vám sa to stať nemôže. Stáva sa to každému, najmä v začiatkoch. Od toho sme tu, aby sme Vám pomohli, nikoho vopred nezatracujeme.
4) Uvedomte si, prosím, že pátranie po predkoch narodených po roku 1906, je výlučne vo Vašej kompetencii, pretože matriky po roku 1906 sú tzv. "živé matriky", ktoré sú stále uložené na matričnom úrade a údaje z nich sa poskytujú len priamym príbuzným. Preto musíte kontaktovať príslušnú matriku, kde budete musieť preukázať priamy príbuzenský vzťah a za poskytnutie každého záznamu môžu od Vás žiadať správny poplatok 5 Eur. Viac o tom, kde hľadať slovenské matriky: https://www.geni.sk/kde-hladat-slovenske-matriky/

Ďakujeme za pochopenie a želáme veľa úspechov v pátraní po predkoch.
MK88
Príspevky: 4
Dátum registrácie: 24 Okt 2014, 17:03
Predkovia z oblasti: SR

Ján Krajnikovič (nar. 25.3.1928, Vojnatina) - ludovu skolu chodil v Podhorodi (v rokoch 1933 - 1940) (dedko)
Ján Krajnikovič (nar. 20.5.1887, Luh) - jeho manzelka Anna (rod.Žoninová, nar. 10.5.1892, Ruská Bystrá) (pradedko)
Dalsi predkovia by som chcela patrat, ale neviem ako dalej... Moja rodina mi hovorila, ze vraj pochadzali moji predkovia z Uzorodu
POmohli by ste mi to, chcela by som vediet, odkial to pochadza to priezvisko, ako to zili...
Dakujem, mozte mi posielat na uvedeny moj mail (po zaregistr.)
Používateľov profilový obrázok
patricius95
Veterán
Veterán
Príspevky: 3253
Dátum registrácie: 17 Okt 2012, 23:08
Predkovia z oblasti: Ličartovce → Zakarovský, Ruské Pekľany → Koscik, Havranec → Leľo, Nitr. Streda → Trenčiansky
Bydlisko: Prešov

Dobrý deň,

s ukrajinskými matrikami Vám, žiaľ, nepomôžem, zrejme budete musieť napísať príslušným archívom na Ukrajine. Čo sa týka Vašej prababky Anny, rod. Žoninovej, nar. v obci Ruská Bystrá, tu Vám tak isto nemáme ako pomôcť. Ruská Bystrá patrila pod farnosť Podhoroď, matriky pokrstených sú dochované len z r. 1824-1851. Ďalšie záznamy môžu byť stále na fare, preto Vám odporúčam, aby ste tam zatelefonovali. Od roku 1895 sa viedla aj štátna matrika. Ak viete o nejakom mladšom súrodencovi Vašej prababky a viete zistiť aj presný dátum jeho narodenia, tak z tejto štátnej matriky budete schopní zistiť údaje o rodičoch Vašej prababky.
S pozdravom
Patrik Zakarovský
MK88
Príspevky: 4
Dátum registrácie: 24 Okt 2014, 17:03
Predkovia z oblasti: SR

Dakujem za rychlu odpoved.
Mozme skusit co mam viac:
Jozef Kušnarik (narod. 9.10.1897, Ivanka pri Dunaji)
jeho manzelka Anna (nar. 31.12. 1902, Trnava , priezvisko nie je isté Rožníková alebo Marková ci aj Hodžová, neviem ktore) --> matka mojej babky.
Moja babka Helena Krajnikovičová (rod. Marková)

Moja druha babka Aurélia Čmaradová (rod. Viciánová) - nar. 16.6.1926, Dobrá Voda
Jej otec sa volal Ludovíť Vician, jeho brat sa volal urcite Jan Vician, kt. emigroval do USA
MK88
Príspevky: 4
Dátum registrácie: 24 Okt 2014, 17:03
Predkovia z oblasti: SR

Neviete, preco a tak odkial pochadza tie priezviská Krajnikovič, Vicián aj Čmarada? Dakujem
Používateľov profilový obrázok
patricius95
Veterán
Veterán
Príspevky: 3253
Dátum registrácie: 17 Okt 2012, 23:08
Predkovia z oblasti: Ličartovce → Zakarovský, Ruské Pekľany → Koscik, Havranec → Leľo, Nitr. Streda → Trenčiansky
Bydlisko: Prešov

Na internet sa zverejňujú len matriky do roku 1895.
V prípade záujmu o údaje o Jozefovi Kušniarikovi, nar. 9.10.1897 musíte kontaktovať Štátny archív v Nitre, pob. Nitra:

949 05 Nitra-Horné Krškany, Pod Katrušou 1
Telefón 037/ 651 66 20
Fax 037/ 433 41 10
e-mail: archiv@sanr-pnr.vs.sk

Údaje o Anne Kušniarikovej získate v Štátnom archíve Bratislava, pob. Trnava:
917 38 Trnava, Štefánikova 7
Telefón 033/ 551 11 80; 033/ 551 15 03
Fax 033/ 551 15 03

alebo na matrike v Trnave:
http://www.trnava.sk/sk/clanok/uradne-hodiny
S pozdravom
Patrik Zakarovský
MK88
Príspevky: 4
Dátum registrácie: 24 Okt 2014, 17:03
Predkovia z oblasti: SR

ahoj, vedel by niekto z vas pomoct, ci existuje ukrajinske online matriky, ci genealogie? alebo podobne.
Priezvisko Krajnikovič v Ukrajine sa tak pisalo? alebo nieco sa zmenilo na ch? Napr. Krajnikovich?
dAKUJEM MOOOC
Imrich
Veterán
Veterán
Príspevky: 621
Dátum registrácie: 17 Okt 2012, 23:16
Kontaktovať používateľa:

FamilySearch.org uvádza tieto online zdroje:
https://familysearch.org/learn/wiki/en/ ... gy_Records
Napísať odpoveď