Slovakiana - sčítacie hárky

natare65
Aktívny člen
Aktívny člen
Dátum registrácie: 02 Máj 2017, 13:02
Predkovia z oblasti: Krakovany, Dubovany, Vesele, rod Lucansky

Re: Slovakiana - sčítacie hárky

Príspevok od užívateľa natare65 » 29 Nov 2019, 13:07

Nefungovalo, už sa mi hárky zobrazujú. Na ich FB stránke, po upozornení na nefunkčnosť odpísali toto:

Ďakujeme vám za upozornenie. V prípade, ak sa vám portál nezobrazuje korektne, riešením je vymazanie histórie vyhľadávania v prehliadači alebo cache pamäte. Ďakujeme za pochopenie.

Treba ich kontaktovať cez FB.

dangol
Veterán
Veterán
Dátum registrácie: 27 Mar 2016, 17:25
Predkovia z oblasti: Golembiovský: Slovensko, Poľsko, Ukrajina, Rakúsko, Maďarsko, Kónya/Kóńa, Jánošík: Branč, Krajčovič, Gyűrűsi: Komjatice, Nesvady

Príspevok od užívateľa dangol » 29 Nov 2019, 17:13

lucianemethova napísal:
27 Nov 2019, 15:16
dangol napísal:
27 Nov 2019, 09:02
Dobrý deň, ja som napísala takéto ČV, uhradila som požadovaný poplatok a hárky mi zaslali.
Vec:Čestné vyhlásenie o príbuzenskom vzťahu
Dolupodpísaná ......., bytom ........., týmto čestne vyhlasujem, že som v príbuzenskom vzťahu k rodine XY, teda k osobám uvedeným v sčítacích hárkoch: tu som vypísala čísla hárkov, o ktoré som mala záujem.
Dobry den, skusila som to tiez takto teda a z adresy slovakiana@nocka.sk mi odpisali ze sa mam obratit na badatelna.sna@minv.sk a odtial mi prislo, ze musim zaslat vypisany formular Neosvedcena xerokopia scitacieho harku... som z toho trochu zmatena... aj vy ste to tak mali? dakujem za pomoc
Dobry den, skusila som to tiez takto teda a z adresy slovakiana@nocka.sk mi odpisali ze sa mam obratit na badatelna.sna@minv.sk a odtial mi prislo, ze musim zaslat vypisany formular Neosvedcena xerokopia scitacieho harku... som z toho trochu zmatena... aj vy ste to tak mali? dakujem za pomoc

Ja som posielala žiadosť na túto adresu:
Ministestvo vnútra SR
Slovenský národný archív
Oddelenie služieb verejnosti
Drotárska cesta 42
840 05 Bratislava 45
nevypisovala som žiadny formulár "Neosvedčená xerokopia ...., podotýkam však, že to bolo v roku 2018. Asi to majú teraz po novom takto.

Užívateľov profilový obrázok
Absik
Veľmi aktívny člen
Veľmi aktívny člen
Dátum registrácie: 17 Okt 2012, 23:22
Predkovia z oblasti: Východné Slovensko: Škripko, Pravda, Polyák, Andrejčák, Výrostko/Virosztko, Prepiják; Maďarsko/Košice: Deutsch; Spiš+Poľsko: Kohn, Tandlich; Morava: Absolon, Lédl
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Absik » 15 Jan 2020, 11:07

Tohto roku uplynie 90 rocna ochranna lehota na scitacie harky 1930 - tipujete, ze ich zverejnia bez obmedzeni? :-D

dangol
Veterán
Veterán
Dátum registrácie: 27 Mar 2016, 17:25
Predkovia z oblasti: Golembiovský: Slovensko, Poľsko, Ukrajina, Rakúsko, Maďarsko, Kónya/Kóńa, Jánošík: Branč, Krajčovič, Gyűrűsi: Komjatice, Nesvady

Príspevok od užívateľa dangol » 15 Jan 2020, 14:39

Ja pochybujem.

maros
Člen
Člen
Dátum registrácie: 16 Feb 2015, 16:34

Príspevok od užívateľa maros » 16 Jan 2020, 18:41

Absik napísal:
15 Jan 2020, 11:07
Tohto roku uplynie 90 rocna ochranna lehota na scitacie harky 1930 - tipujete, ze ich zverejnia bez obmedzeni? :-D
Sčítanie sa uskutočnilo začiatkom decembra 1930, takže ak ich zverejnia, bude to najskôr v budúcom roku. Ak vôbec :(

Dari
Veterán
Veterán
Dátum registrácie: 17 Okt 2012, 23:30
Predkovia z oblasti: Trebaczky, Sztankovics

Príspevok od užívateľa Dari » 17 Jan 2020, 18:46

Aj ja pochybujem. Pritom sú tam aj osoby, ktoré majú rok narodenia napríklad 1853. Tieto mali byť dávno, dávno uvoľnené a nie začiernené. Tí, čo to skenovali, tomu jednoducho nerozumeli. Nuž čo, každý chce na štáte zarobiť...

Užívateľov profilový obrázok
harmi1930
Veľmi aktívny člen
Veľmi aktívny člen
Dátum registrácie: 09 Jún 2017, 15:56
Predkovia z oblasti: Podlužany/Tekovská Nová Ves (Nová Dedina), Pezinok/Častá/Ch.Grob, Smolník (pri Snine)

Príspevok od užívateľa harmi1930 » 18 Jan 2020, 10:17

Dari napísal:
17 Jan 2020, 18:46
Pritom sú tam aj osoby, ktoré majú rok narodenia napríklad 1853. Tieto mali byť dávno, dávno uvoľnené a nie začiernené. Tí, čo to skenovali, tomu jednoducho nerozumeli. Nuž čo, každý chce na štáte zarobiť...
Nuz nie je to tak uplne.

Zákon č. 395/2002 Z. z.(Zákon o archívoch a registratúrach a o doplnení niektorých zákonov)
§ 13
Obmedzenie prístupu
(5) Prístup k osobným údajom v archívnych dokumentoch je možný
a) po uplynutí 90 rokov od vzniku záznamu, ak osobitný zákon25) alebo medzinárodná zmluva neustanovuje inak

Cize nie je to o tom, kedy sa kto narodil, ale kedy zaznam vznikol. Ak scitanie vzniklo v decembri 1930, ma byt uvolnene po decembri 2020. Ale fakt by ma velmi zaujimalo, ci si pri skenovani odlozili nezaciernene verzie, teda ci zhotovitel ratal s tym, ze v roku 2020 by malo byt nejake pokracovanie...

PH

david
Veľmi aktívny člen
Veľmi aktívny člen
Dátum registrácie: 04 Sep 2013, 02:56

Príspevok od užívateľa david » 19 Jan 2020, 02:15

harmi1930 napísal:
18 Jan 2020, 10:17
Cize nie je to o tom, kedy sa kto narodil, ale kedy zaznam vznikol. Ak scitanie vzniklo v decembri 1930, ma byt uvolnene po decembri 2020. Ale fakt by ma velmi zaujimalo, ci si pri skenovani odlozili nezaciernene verzie, teda ci zhotovitel ratal s tym, ze v roku 2020 by malo byt nejake pokracovanie...

PH
Nezaciernene verzie musia existovať, veď o tom bol cely ten projekt digitalizacie. Okrem toho sa mi zda, ze to zaciernenie robili automaticky a nie manualne na kazdy obrazok.

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 0 neregistrovaných