Hladam predka v Pennsylvanii (US)

Máte základné údaje o hľadanom predkovi, neviete však ako ďalej? Opýtajte sa:)
Pravidlá fóra
Pravidlá fóra "Hľadám predka"
Skôr, než položíte otázku v tomto fóre, odporúčame Vám prečítať si tieto pravidlá a snažiť sa ich dodržiavať vo vlastnom záujme, aby Vám skúsenejší kolegovia mohli čo najskôr a čo najpresnejšie odpovedať:
1) Do predmetu témy napíšte konkrétne priezvisko, po ktorom pátrate, prípadne aj oblasť. Ak napíšete "Hľadám predkov", bude názov témy zmenený, pretože predkov tu hľadajú všetci, navyše ide o duplicitu s názvom subfóra.
2) Snažte sa uviesť všetky fakty, ktoré k danému predkovi viete, či už je to narodenie, úmrtie, sobáš, vierovyznanie, lokality, v ktorých žil, alebo čokoľvek iné. Akýkoľvek fakt je lepší, ako nič a môže viesť k rýchlejšej identifikácii.
3) Ak ide o osobu, ktorá už nežije, pridajte link na dokument, týkajúci sa osoby, alebo priložte sken dokumentu, aby sa predišlo omylom pri Vašom čítaní záznamu. Nebuďte ješitní, že Vám sa to stať nemôže. Stáva sa to každému, najmä v začiatkoch. Od toho sme tu, aby sme Vám pomohli, nikoho vopred nezatracujeme.
4) Uvedomte si, prosím, že pátranie po predkoch narodených po roku 1906, je výlučne vo Vašej kompetencii, pretože matriky po roku 1906 sú tzv. "živé matriky", ktoré sú stále uložené na matričnom úrade a údaje z nich sa poskytujú len priamym príbuzným. Preto musíte kontaktovať príslušnú matriku, kde budete musieť preukázať priamy príbuzenský vzťah a za poskytnutie každého záznamu môžu od Vás žiadať správny poplatok 5 Eur. Viac o tom, kde hľadať slovenské matriky: https://www.geni.sk/kde-hladat-slovenske-matriky/

Ďakujeme za pochopenie a želáme veľa úspechov v pátraní po predkoch.
casper911
Aktívny člen
Aktívny člen
Príspevky: 107
Dátum registrácie: 18 Okt 2012, 00:28
Predkovia z oblasti: Lanči, Lancsin z Pruského a okolia, Andraščík a Ondko zo Sabinova a okolia, Veľké Uherce

Zdravim Vas,
potreboval by som pomoct/ poradit s najdenim osoby Jozef Targos v US censuse 1910. Zatial som zistil, ze Jozef prisiel dna 9.3.1901 do USA (ako Josef Targos). Dňa 18.7.1903 vycestovala za nim aj jeho zena Anna.
Jeho rodinu som nasiel v 3 scitaniach obyvatelstva 1920, 1930 a 1940.
Census 1920: https://familysearch.org/ark:/61903/3:1 ... cc=1488411
Census 1930: https://familysearch.org/ark:/61903/3:1 ... cc=1810731
Census 1940: https://familysearch.org/ark:/61903/3:1 ... cc=2000219

Podla info zo supisov zili v state Pennsylvania , okres Fayette a mesto Menallen Township. Pre doplnenie mozaiky mi teda chybaju informacie zo scitania z roku 1910 – kedy tam uz boli. V 1920 uz mali aj dcery Mary (1906) a Rose (1907) – takze by to niekde malo byt.... Skusal som niekolko kombinacii mena a priezviska jeho, manzelky aj deti....ale zial bez uspechu...
Mozno niekoho napadne, co by som este mohol skusit, pripadne ako by sa to dalo najst...

Dakujem pekne.
homer
Veľmi aktívny člen
Veľmi aktívny člen
Príspevky: 263
Dátum registrácie: 18 Feb 2013, 18:24
Predkovia z oblasti: Vrutky, Strba, Vikartovce

Podla lodneho manifestu mal v roku 1901 Jozef Targos namierene do Philipsburgu v Pennsylvanii. Ale uz v roku 1903 jeho manzelka Anna ide za manzelom do New Salemu, ktory je od Menallen Township vzdialeny len okolo 5 km. Z toho vyplyva, ze minimalne od roku 1903 byval a zrejme aj pracoval zhruba na jednom mieste, ako to potvrdzuju aj supisy 1920, 1930 a 1940. Tam sa narodili aj vsetky ich deti a pravdepodobne podla nich by sa dal ten ten pobyt zistit uplne presne.
JanK
Aktívny člen
Aktívny člen
Príspevky: 106
Dátum registrácie: 15 Jan 2014, 15:18

Madge Miller (rozená Targos), 1920 - 2011
Madge Miller (rozená Targos) se narodila den měsíc 1920, v místo narození, Pennsylvania, k otci Joseph Targos a k matce Anna Targos (rozená Jednock/Yednock). /Je táto?/
Joseph se narodil v Austria.
Anna se narodila v Austria.
Madge měla 10 sourozence: Mary Moravitz (rozená Targos), Rose Lewellen (rozená Targos) a 8 další sourozence.
Madge se vdala s Floyd Miller.
Oni měli 4 dětí: Barry Miller a 3 další(ch) děti(-i).
Madge zemřela v 2011, ve věku 90 v místo úmrtí, Ohio.
https://www.myheritage.cz/names/madge_targos
JanK
Aktívny člen
Aktívny člen
Príspevky: 106
Dátum registrácie: 15 Jan 2014, 15:18

Mary Moravitz (rozená Targos), 1905 - 1962
Mary Moravitz (rozená Targos) se narodila den měsíc 1905, v místo narození, Pennsylvania, k otci Joseph Targos a k matce Anna Targos (rozená Jednock/Yednock).
Joseph se narodil v Austria.
Anna se narodila v Austria.
Mary měla 10 sourozence: Rose Lewellen (rozená Targos), Ann Queen (rozená Targos) a 8 další sourozence.
Mary se vdala s křestní jméno Moravitz.
Mary zemřela v 1962, ve věku 56.
Dokumenty o Mary Moravitz (rozená Targos)
Mary Morovitz v 1940 USA, federální sčítání lidu
Mary Morovitz se narodila kolem 1905, v místo narození, Pennsylvania.
Mary se vdala s John Morovitz.
Oni měli 5 dětí: John Jr Morovitz, Margaret Morovitz a 3 další(ch) děti(-i).
Mary žila v 1935, v adresa, Pennsylvania.
Ona žila v 1940, v adresa, Pennsylvania.
casper911
Aktívny člen
Aktívny člen
Príspevky: 107
Dátum registrácie: 18 Okt 2012, 00:28
Predkovia z oblasti: Lanči, Lancsin z Pruského a okolia, Andraščík a Ondko zo Sabinova a okolia, Veľké Uherce

Dakujem za vase reakcie, ano pravdepodobne sa motali niekde okolo Menallen Township, ale aj tak by som chcel zistit info z toho supisu 1910. Napr. mohli mat aj dalsie deti, ktore mohli pripadne zomriet...atd.

Nevadi, budem skusat hladat dalej...

Dakujem.
JanK
Aktívny člen
Aktívny člen
Príspevky: 106
Dátum registrácie: 15 Jan 2014, 15:18

casper911, máte dve súkromné správy, keď sa pozriete, mali 10 alebo 11 detí.
JanK
Aktívny člen
Aktívny člen
Príspevky: 106
Dátum registrácie: 15 Jan 2014, 15:18

Mená rodičov Jozefa neviete, prípadne aj jeho súrodencov? To by pomohlo-viac máte v súkromnej správe.
casper911
Aktívny člen
Aktívny člen
Príspevky: 107
Dátum registrácie: 18 Okt 2012, 00:28
Predkovia z oblasti: Lanči, Lancsin z Pruského a okolia, Andraščík a Ondko zo Sabinova a okolia, Veľké Uherce

Poslal som Vam info. Dakujem.
Napísať odpoveď