Nemecké protestantské matriky

Staré matriky, digitalizácia, aké informácie nájdete v matrikách.
Palo
Aktívny člen
Aktívny člen
Príspevky: 131
Dátum registrácie: 11 Jan 2017, 08:36
Predkovia z oblasti: Hansen, Hanzen - Schleswig Holstein, Tesáre, Podbrezová. Siegel-Starý Maletín,Mírov. Frirtscher-Studená Loučka. Duschek - C Z - Dub-Kondrac, Nováky, Kamenec p. Vtáčnikom. Košťál - Oponice . M asár - Dolné Vestenice

Chcem Vás požiadať o informáciu - akým spôsobom sa dostanem k nemeckým protestantským matrikám -17-19 st. - kraj Schleswig-Holstein. Sú zdigitalizované a niekde zverejnené?

Vďaka
Používateľov profilový obrázok
Marcel
Člen
Člen
Príspevky: 69
Dátum registrácie: 14 Jan 2013, 20:03
Predkovia z oblasti: Rajecká Lesná, Ladce, Kolárovice, Váhovce, Plumlov
Bydlisko: Nürnberg

Dobry den,

skuste specifikovat presne, o ktore farnosti Vam ide, budem Vam vediet presne odpovedat.
Používateľov profilový obrázok
Pavol.Bayer
Člen
Člen
Príspevky: 94
Dátum registrácie: 04 Jan 2017, 15:07
Predkovia z oblasti: Čab / Sila, Horné Otrokovce, Cífer, Trnava, Žilina, Bekes Csaba, Mezöbereny, Soltvadkert, Harta, Varsad, Wehrda, Schlotzau, Langenschwarz, Lauterbach, Stockhausen

Pekny den mna tiez zaujima ci su zdigitalizovane matriky zo spolkovej republiky Hessen, konkretne obec Wehrda im Haunetal (Wehrda 36 166)
S priateľským pozdravom
Pavol Bayer
Používateľov profilový obrázok
Marcel
Člen
Člen
Príspevky: 69
Dátum registrácie: 14 Jan 2013, 20:03
Predkovia z oblasti: Rajecká Lesná, Ladce, Kolárovice, Váhovce, Plumlov
Bydlisko: Nürnberg

Pavol.Bayer napísal:Pekny den mna tiez zaujima ci su zdigitalizovane matriky zo spolkovej republiky Hessen, konkretne obec Wehrda im Haunetal (Wehrda 36 166)
Civilne zaznamy su online na Family Search, inak su veci v Marburgu v archive. Predpokladam teda, ze Vam ide o matriky protestantov.
Používateľov profilový obrázok
Pavol.Bayer
Člen
Člen
Príspevky: 94
Dátum registrácie: 04 Jan 2017, 15:07
Predkovia z oblasti: Čab / Sila, Horné Otrokovce, Cífer, Trnava, Žilina, Bekes Csaba, Mezöbereny, Soltvadkert, Harta, Varsad, Wehrda, Schlotzau, Langenschwarz, Lauterbach, Stockhausen

Dakujem za odpoved,
Mne poradili na nemeckych genealogickych forach nasledovne: treba sa registrovat na www.archion.de
je tam nejaky poplatok. (Registracia je na miesiac alebo viac). Su tam online spristupnene matriky.
Ja som nasiel co som hladal, dostal som sa az do roku 1636.
S priateľským pozdravom
Pavol Bayer
Používateľov profilový obrázok
Marcel
Člen
Člen
Príspevky: 69
Dátum registrácie: 14 Jan 2013, 20:03
Predkovia z oblasti: Rajecká Lesná, Ladce, Kolárovice, Váhovce, Plumlov
Bydlisko: Nürnberg

Pavol.Bayer napísal:Dakujem za odpoved,
Mne poradili na nemeckych genealogickych forach nasledovne: treba sa registrovat na http://www.archion.de
je tam nejaky poplatok. (Registracia je na miesiac alebo viac). Su tam online spristupnene matriky.
Ja som nasiel co som hladal, dostal som sa az do roku 1636.

to sice hej, ale treba najskor zistit, do ktorej farnosti ta ktora obec patrila a na archione nie su vsetky matriky. Napr. Bavorsko tam je len zhruba z jednej tretiny.
Napísať odpoveď