Paulus Moravik -narození 1777

Pravidlá fóra
Pravidlá fóra "Čítanie starých dokumentov"
V prípade, že potrebujete pomoc s prečítaním alebo prekladom akéhokoľvek záznamu, dodržujte, prosím, nižšie uvedené zásady. Pomôžete tak všetkým zúčastneným.

1. Do predmetu správy napíšte, napr.: "Narodenie 1758 Prešov latinčina" alebo "Príčina smrti 1862 maďarčina" (Predmet typu "Prosím o prečítanie a o preklad" alebo "Prosba o preklad" vskutku správna nie je).

2. Vždy napíšte do tela správy to, čo sami zvládnete prečítať aj keby to malo byť chybné alebo útržkovité. Váš zápis typu: ".... Maria ? (asi Jurčo?), filia (?dcéra) ... a ..." je pre nás povzbudením k pomoci a oceneniu Vašej snahy. Chýbajúca snaha o prečítanie textu z Vašej strany môže znamenať, že Vám nikto nebude chcieť pomôcť. Chybne prečítaný text Vám opravíme a určite sa z Vás vysmievať nebudeme.

3. V prípade, že vkladáte obrázok na prečítanie priamo na fórum, pamätajte, prosím, na jeho dostatočnú veľkosť. Text si radšej poposúvame kurzorom myši, než by sme odbiehali pre lupu.

4. Pokiaľ je to možné, tak je vždy lepšie, ak je na obrázku viac textu na porovnanie nejasných písmen.

5. Ku každej žiadosti na čítanie z matrík by mal byť pripojený odkaz na originálnu matriku, aby sme dokázali porovnať nejasné písmená.

6. Prosíme autorov jednotlivých príspevkov, aby po vyriešení daného problému doplnili do názvu témy slovo "VYRIEŠENÉ" (kliknutím na ceruzku v prvom príspevku v danom článku sa otvorí možnosť editácie názvu témy).

Ďakujeme Vám za porozumenie :-)
v.semik
Príspevky: 29
Dátum registrácie: 08 Nov 2017, 13:08
Predkovia z oblasti: Levice, Pukanec, Nova Baňa,Zlaté Moravce

Paulus Moravik -narození 1777

Príspevok od užívateľa v.semik » 11 Dec 2017, 11:28

Prosím o pomoc s přečtením celého zápisu narození Pavla Moravika z 3.8.1777(str. 200 nahoře), zejména o potvrzení, že se jedná o syna Pavla a Zuzany, pak by mně zajímala vložka nad zápisem i další obsah zápisu - viz link
https://www.familysearch.org/ark:/61903 ... cc=1554443
Za pomoc děkuji předem!Užívateľov profilový obrázok
patricius95
Veterán
Veterán
Príspevky: 1925
Dátum registrácie: 17 Okt 2012, 23:08
Predkovia z oblasti: Rod Zakarovský a Koscik z Ruských Pekľan a Ličartoviec, Leľo z Havranca a Trenčanský z Nitrianskej Stredy
Bydlisko: Prešov
Kontaktovať užívateľa:

Re: Paulus Moravik -narození 1777

Príspevok od užívateľa patricius95 » 11 Dec 2017, 15:14

Dobrý deň,
zápis uvádza, že dňa 3. augusta 1777 bol pokrstený Pavol, syn Pavla Moravíka a Zuzany, rod. Medveďovej, želiarov z tej istej obce, ako v zápise predtým. Krstnými rodičmi mu boli Ján Žalojka mladší, mládenec Martin Bakoš, Katarína, manželka Mateja Kajlíka a Katarína, dcéra Jána Bobučíka.
S pozdravom
Patrik Zakarovský

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 1 neregistrovaný