Svadby vojakov Humenné - Latinčina

Pravidlá fóra
Pravidlá fóra "Čítanie starých dokumentov"
V prípade, že potrebujete pomoc s prečítaním alebo prekladom akéhokoľvek záznamu, dodržujte, prosím, nižšie uvedené zásady. Pomôžete tak všetkým zúčastneným.

1. Do predmetu správy napíšte, napr.: "Narodenie 1758 Prešov latinčina" alebo "Príčina smrti 1862 maďarčina" (Predmet typu "Prosím o prečítanie a o preklad" alebo "Prosba o preklad" vskutku správna nie je).

2. Vždy napíšte do tela správy to, čo sami zvládnete prečítať aj keby to malo byť chybné alebo útržkovité. Váš zápis typu: ".... Maria ? (asi Jurčo?), filia (?dcéra) ... a ..." je pre nás povzbudením k pomoci a oceneniu Vašej snahy. Chýbajúca snaha o prečítanie textu z Vašej strany môže znamenať, že Vám nikto nebude chcieť pomôcť. Chybne prečítaný text Vám opravíme a určite sa z Vás vysmievať nebudeme.

3. V prípade, že vkladáte obrázok na prečítanie priamo na fórum, pamätajte, prosím, na jeho dostatočnú veľkosť. Text si radšej poposúvame kurzorom myši, než by sme odbiehali pre lupu.

4. Pokiaľ je to možné, tak je vždy lepšie, ak je na obrázku viac textu na porovnanie nejasných písmen.

5. Ku každej žiadosti na čítanie z matrík by mal byť pripojený odkaz na originálnu matriku, aby sme dokázali porovnať nejasné písmená.

6. Prosíme autorov jednotlivých príspevkov, aby po vyriešení daného problému doplnili do názvu témy slovo "VYRIEŠENÉ" (kliknutím na ceruzku v prvom príspevku v danom článku sa otvorí možnosť editácie názvu témy).

Ďakujeme Vám za porozumenie :-)
Anton6
Príspevky: 8
Dátum registrácie: 16 Feb 2018, 14:24
Predkovia z oblasti: Sakalik, Humenné

Svadby vojakov Humenné - Latinčina

Príspevok od užívateľa Anton6 » 12 Mar 2018, 18:19

Dobrý deň,
neviem rozlúštiť poznámky za svadbami dvoch vojakov z 3 mája 1869. Vedel by niekto pomôcť?
66 znamená podľa všetkého 66. pluk v Užhorode.
Vopred ďakujem za prípadnú pomoc.

https://www.familysearch.org/ark:/61903 ... cc=1554443
Prílohy
Výrez.jpgUžívateľov profilový obrázok
duros
Administrátor
Administrátor
Príspevky: 3188
Dátum registrácie: 11 Sep 2012, 14:52
Predkovia z oblasti: Snopek, Varényi - farnosti Malá Hradná, Dubodiel, Bánovce nad Bebravou, Trenčín, Trenčianska Turná, Dubnica, Jacovce
Kontaktovať užívateľa:

Re: Svadby vojakov Humenné - Latinčina

Príspevok od užívateľa duros » 12 Mar 2018, 18:42

Ten prvy je "Miles pedestris in reserva G(ross)H(erzog) von Toscana 66. ped(estris) Regiment" , teda vojak v zalohe 66. pesieho pluku velkovojvodu z Toskanska: http://forum.valka.cz/topic/view/47332/ ... -1873-1918
Aby bolo jasne, ako sa clenila v tom case vojenska sluzba a ako dlho trvali jej jednotlive casti: http://www.geni.sk/kapitoly-z-vojenskyc ... ovinnosti/
Toho druheho neviem dobre precitat, ale pod menom ma uvedene, ze je vojak-husar.

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 10 neregistrovaných