Ján Fiala nar. cca 1749 - 1760 - hľadám jeho narodenie - Vyriešené

Máte základné údaje o hľadanom predkovi, neviete však ako ďalej? Opýtajte sa:)
Pravidlá fóra
Pravidlá fóra "Hľadám predka"
Skôr, než položíte otázku v tomto fóre, odporúčame Vám prečítať si tieto pravidlá a snažiť sa ich dodržiavať vo vlastnom záujme, aby Vám skúsenejší kolegovia mohli čo najskôr a čo najpresnejšie odpovedať:
1) Do predmetu témy napíšte konkrétne priezvisko, po ktorom pátrate, prípadne aj oblasť. Ak napíšete "Hľadám predkov", bude názov témy zmenený, pretože predkov tu hľadajú všetci, navyše ide o duplicitu s názvom subfóra.
2) Snažte sa uviesť všetky fakty, ktoré k danému predkovi viete, či už je to narodenie, úmrtie, sobáš, vierovyznanie, lokality, v ktorých žil, alebo čokoľvek iné. Akýkoľvek fakt je lepší, ako nič a môže viesť k rýchlejšej identifikácii.
3) Ak ide o osobu, ktorá už nežije, pridajte link na dokument, týkajúci sa osoby, alebo priložte sken dokumentu, aby sa predišlo omylom pri Vašom čítaní záznamu. Nebuďte ješitní, že Vám sa to stať nemôže. Stáva sa to každému, najmä v začiatkoch. Od toho sme tu, aby sme Vám pomohli, nikoho vopred nezatracujeme.
4) Uvedomte si, prosím, že pátranie po predkoch narodených po roku 1906, je výlučne vo Vašej kompetencii, pretože matriky po roku 1906 sú tzv. "živé matriky", ktoré sú stále uložené na matričnom úrade a údaje z nich sa poskytujú len priamym príbuzným. Preto musíte kontaktovať príslušnú matriku, kde budete musieť preukázať priamy príbuzenský vzťah a za poskytnutie každého záznamu môžu od Vás žiadať správny poplatok 5 Eur. Viac o tom, kde hľadať slovenské matriky: https://www.geni.sk/kde-hladat-slovenske-matriky/

Ďakujeme za pochopenie a želáme veľa úspechov v pátraní po predkoch.
dangol
Veterán
Veterán
Príspevky: 428
Dátum registrácie: 27 Mar 2016, 17:25
Predkovia z oblasti: Golembiovský: Slovensko, Poľsko, Ukrajina, Rakúsko, Maďarsko, Kónya/Kóńa, Jánošík: Branč, Krajčovič, Gyűrűsi: Komjatice, Nesvady
Bydlisko: Nitra

Dobrý večer, prosím o pomoc a o radu ako ďalej, hľadám narodenie Jána Fialu /nar.cca 1749 – 1760/, ktorý sa oženil 26.januára 1779 s Eleonórou /asi Cimermanovou/.
Tu je ich sobáš:
Zápis vpravo. Sobáš zo dňa 26.januára 1779 v Rači. Ženích: Juvenis Joanes Franciscii Fiala murarij hujatis filius, nevesta: Eleonora Adami Czimerman Fabri feri adoptiva celibe. Svedkovia: Andreas Bednarics fossor, Michael Wollner lanio, parochus loci.
Slobodný /mládenec Ján, 25 ročný, syn Františka Fialu miestneho? murára sa dňa 26.januára 1779 v Rači oženil s Eleonorou, 20 ročnou adoptívnou dcérou Adama Czimermana, kováča. Svedkovia: Ondrej Bednarič, kopáč, Michael Wollner, mäsiar, sobášil: miestny farár
https://www.familysearch.org/ark:/61903 ... cc=1554443

Našla som ich štyri deti, všetky sa narodili v Rači /Anna 12.jún 1780, Marína 01.júl 1782, Ondrej 23.október 1784 a
František 30.september 1796/. Krstní rodičia všetkým deťom boli Michal Wolner s manželkou, ktorá je pri prvom dieťati uvedená ako Mariana, pri druhom a štvrtom dieťati ako Maria Anna a pri treťom dieťati ako Anna.

V Rači som našla úmrtie Jána Fialu – zomrel 25.júla 1809 ako 52 ročný ......ö?.... neviem prečítať provisus- prijal sviatosti?? - nemá však uvedené, že bol manžel Eleonóri – takže nemám istotu, že je to ten, ktorého narodenie hľadám.
https://www.familysearch.org/ark:/61903 ... cc=1554443

Podľa veku Jána uvedenom pri sobáši by sa mohol narodiť v r. 1754 +/-5 rokov
Podľa veku Jána /ak je to ten pravý/ uvedenom pri úmrtí, by sa mohol narodiť v r. 1757 +3/- 5 rokov/

Eleonóra Fialová /ak to dobre prekladám/ vdova po zosnulom Jánovi, miestnom? vinárovi zomrela 05.septembra 1831 na starobu ako 80 ročná, prijala sviatosti.
https://www.familysearch.org/ark:/61903 ... cc=1554443

V Rači som v nenašla žiadneho Jána Fialu, ktorý by sa narodil v rokoch 1749 – 1760 a mal by otca Františka – alebo nevidim?
Keď zadám narodenie Jána Fialu v rozpätí rokov 1749 – 1760 a otca Františka, tak mi nájde iba jedného Jána, ktorý sa nar. v Skalici v roku 1760 rodičom František Fiala a Katarína Dahicz/Daniss. Týmto rodičom sa v Skalici narodilo 10 detí v rokoch 1747 – 1766, ale ani u jedného dieťaťa nemá otec František uvedené povolanie. Nemám ničím potvrdené, že je to ten Ján, ktorého narodenie hľadám.

V Skalici som našla narodenie viacerých Jánov napr:
- Ján Fiala nar. v r. 1751 /tento rok narodenia by sa mi zdal vhodnejší/ avšak rodičom Ján a Anna Martiniy a
- ďalší Ján Fiala nar. v r. 1751, rodičom Michal Fiala a Zuzana Scheffer
https://www.familysearch.org/ark:/61903 ... cc=1554443

Keď zadám narodenie Jána Fialu v r. 1749 – 1760 bez uvedenia otca Františka, tak nájde stovky Jánov narodených v rôznych mestách Slovenska.
Je možné, že otec sa nevolal František /mohlo to byť pri sobáši mylne uvedené/ a Ján sa mohol narodiť aj v Čechách alebo v Maďarsku .....
Možno bude mať niekto z Vás "lepší kukuč" a nasmerujete ma tým správnym smerom.
Naposledy upravil/-a dangol v 08 Máj 2018, 08:12, upravené celkom 1 krát.
mano
Veterán
Veterán
Príspevky: 624
Dátum registrácie: 28 Okt 2015, 19:34

dangol
Veterán
Veterán
Príspevky: 428
Dátum registrácie: 27 Mar 2016, 17:25
Predkovia z oblasti: Golembiovský: Slovensko, Poľsko, Ukrajina, Rakúsko, Maďarsko, Kónya/Kóńa, Jánošík: Branč, Krajčovič, Gyűrűsi: Komjatice, Nesvady
Bydlisko: Nitra

Ďakujem, prešla som to najmenej tri krát /???/. Dieťa by teda malo byť Ján Štefan a rodičia František Fiala a Regina.
Napísať odpoveď