Krstný rodič 'Princeps Polonia'

grunvaldska_t
Dátum registrácie: 13 Feb 2018, 20:25
Predkovia z oblasti: Važec, Štrba, Malý Slavkov, Spišské Bystré, Kravany, Vikartovce

Krstný rodič 'Princeps Polonia'

Príspevok od užívateľa grunvaldska_t » 21 Máj 2018, 22:00

Dobrý večer. Chcela by som sa podeliť so zaujímavým nálezom. Pri hľadaní výskytu mena som natrafila v prešovskej matrike na tento zápis: https://www.familysearch.org/ark:/61903 ... cc=1554443

Dňa 24. novembra bol krstným otcom chlapcovi s menom Adamus Eduardus Constantinus 'Princeps Polonia Adamus Csatorinszky'. Je možné, že sa jedná o poľského princa z rodiny Czartoryski? Otec krsteného je v iných zápisoch uvedený ako Postae Magister. Našla som, že cez Prešov viedla cisársko-kráľovská poštová cesta Magna via.. možno by bolo zaujímavé preskúmať bližšie prácu správcu poštovej stanice a ako sa mohli teda deťom dostať takíto krstní rodičia.

Meno matky je Antonia Tozzi, čo je meno vyskytujúce sa v talianskej provincii Foggia. V prešovskej matrike som nenašla záznam sobáša týchto osôb, môže byť, že by nevesta pochádzala z Talianska a sobáš bol teda úplne inde. Spolu mali čo sa mi podarilo zistiť tri deti - Anton. Jos. Con. 1799 (Anton, Joseph, Constantin?), Anna Francisca Antonia 1801 a Adamus Eduardus Constantinus 1803. Bližšie však neviem dohľadať ani rodičov, ani deti, nakoľko je to len takýto vybraný záznam bez náväznosti.

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Google [Bot] a 3 neregistrovaní