Sobáš Vendelín Sloboda (lesník) a Juliana Levák, (asi) Dolný Kubín, cca 1890

Pravidlá fóra
Pravidlá fóra "Hľadám predka"
Skôr, než položíte otázku v tomto fóre, odporúčame Vám prečítať si tieto pravidlá a snažiť sa ich dodržiavať vo vlastnom záujme, aby Vám skúsenejší kolegovia mohli čo najskôr a čo najpresnejšie odpovedať:
1) Do predmetu témy napíšte konkrétne priezvisko, po ktorom pátrate, prípadne aj oblasť. Ak napíšete "Hľadám predkov", bude názov témy zmenený, pretože predkov tu hľadajú všetci, navyše ide o duplicitu s názvom subfóra.
2) Snažte sa uviesť všetky fakty, ktoré k danému predkovi viete, či už je to narodenie, úmrtie, sobáš, vierovyznanie, lokality, v ktorých žil, alebo čokoľvek iné. Akýkoľvek fakt je lepší, ako nič a môže viesť k rýchlejšej identifikácii.
3) Ak ide o osobu, ktorá už nežije, pridajte link na dokument, týkajúci sa osoby, alebo priložte sken dokumentu, aby sa predišlo omylom pri Vašom čítaní záznamu. Nebuďte ješitní, že Vám sa to stať nemôže. Stáva sa to každému, najmä v začiatkoch. Od toho sme tu, aby sme Vám pomohli, nikoho vopred nezatracujeme.

Ďakujeme za pochopenie a želáme veľa úspechov v pátraní po predkoch.
Anina
Aktívny člen
Aktívny člen
Príspevky: 128
Dátum registrácie: 20 Jan 2014, 16:25
Predkovia z oblasti: Pňaček,Vajteršic,Kodrik,Štvrtecký,Kalka,Orava,Liptov,Záhorie

Re: Sobáš Vendelín Sloboda (lesník) a Juliana Levák, (asi) Dolný Kubín, cca 1890

Príspevok od užívateľa Anina » 03 Jún 2018, 17:09

Ešte pridám možno klebetu, možno trochu pravdy.

Hviezdoslav chodil do hájovne pod Babiu Horu obdivovať krásu oravskej prírody ale pritom sa zahľadel aj do peknej hájnikovej manželky. Ten, keď to zistil požiadal o preloženie. Bol preložený do Zázrivej. Do Polhory bol dosadený Pavol Urban z Or. Podzámku. Jeho otec bol Urbanik. Ako vdovec sa Urban oženil s Annou Lachovou zo Zázrivej. Podľa bulváru by mala byť ale dcérou Hviezdoslava??vorky
Veterán
Veterán
Príspevky: 370
Dátum registrácie: 30 Jan 2016, 15:49
Predkovia z oblasti: Vorcak, Orava

Re: Sobáš Vendelín Sloboda (lesník) a Juliana Levák, (asi) Dolný Kubín, cca 1890

Príspevok od užívateľa vorky » 03 Jún 2018, 17:57

Anina napísal:
03 Jún 2018, 17:09
Ešte pridám možno klebetu, možno trochu pravdy.

Hviezdoslav chodil do hájovne pod Babiu Horu obdivovať krásu oravskej prírody ale pritom sa zahľadel aj do peknej hájnikovej manželky. Ten, keď to zistil požiadal o preloženie. Bol preložený do Zázrivej. Do Polhory bol dosadený Pavol Urban z Or. Podzámku. Jeho otec bol Urbanik. Ako vdovec sa Urban oženil s Annou Lachovou zo Zázrivej. Podľa bulváru by mala byť ale dcérou Hviezdoslava??
Ja pripam to, že v ucebniciach sa pise, ze Hviezdoslav chodil k Lachovcom na navstevy do jednej hajovne, ked mali byvat. Avsak pravdou je to, ze Lach-hajnik zil v danej dobe na troch roznych miestach Babej hore.

Mozem Vam zistit, ako to bolo s Lachovcami, Urbanom, stahovanim a pod.

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 0 neregistrovaných