priezvisko Wilde

Hladanie priezviska
BWI
Príspevky: 2
Dátum registrácie: 15 Jún 2020, 19:18
Predkovia z oblasti: Slovensko

Zdravím, hľadám infomácie o ľudoch s menom Wilde žijúcich na slovensku. Najstrašia stopa vedie bohužial len do roku 1899, a to do Dolného Kubína a okolia. Ak by sa niketo s tymto menom stretol niekde v matrikách, alebo si vybavil akúkoľvek infomáciu, budem veľmi vďačný. Prípadne veľmi uvitám aj radu od skusenejšich pátročov, kde sa dostať k menným zoznam ľudí žijúcich na slovensku v 19. storočí. Žiaľ v súčasnosti nežijem na slovensku, a preto mám sťažený prístup k fyzickým prameňom, a z toho dôvodu uprednsňujem elektonické zdroje. Ak by sa však našiel dobrý typ, rád si ten čas vyhradím. Stopy ma vedú zatiaľ k švábskym prisťahovalcom, ktorí na slovensko dorazili z maďarska, zistenia sú však náhodne a v dôsledku svojho začiatocníctva/amaterizmu im veľmi nedôverujem. Dá sa dohľadať aj niekoľko židovských rodín s tímto menom žijúcich na slovensku, avšak aj tu ide pravdepodobne o židovské rodiny z nemecka. Uvitám akúkoľvek odozvu. Majte pekný deň!
Používateľov profilový obrázok
duros
Administrátor
Administrátor
Príspevky: 4958
Dátum registrácie: 11 Sep 2012, 14:52
Predkovia z oblasti: Snopek, Varényi - farnosti Malá Hradná, Dubodiel, Bánovce nad Bebravou, Trenčín, Trenčianska Turná, Dubnica, Jacovce
Kontaktovať používateľa:

Dobrý deň, podľa indexov na FS, sú tu takéto výsledky: https://www.familysearch.org/search/rec ... 0&offset=0
BWI
Príspevky: 2
Dátum registrácie: 15 Jún 2020, 19:18
Predkovia z oblasti: Slovensko

Ďakuem za reakciu! Práve vďaka tímto výsledkom sa domnievam, že ide o migrujúce maďarsko/nemecké obyvateľstvo v rámci Uhorska. Potvrdzujú tieto mená ako Augustinus, Oscar Petrus Josephus, Catharina, Joannes, Vilhelmus atď. tuto domienku,? Alebo je to len spôsob, akým sa do, predpokladám cirkevných matrik zapisovali aj slovenské mená? A AKo veľmi sú tieto pramene dôverihodné? Nedarí sa mi totiž dohľadať nejakú ďalšiu zmienku napríklad o rodine Wilde žijúcej v Kopernici, ktorá je podľa výsledkov familysearch celkom dobre zaznamená, to aj napriek tomu, že som našiel nejaké menné zoznamy Koperničanov z približne prelomu 19/20 storočia
Používateľov profilový obrázok
duros
Administrátor
Administrátor
Príspevky: 4958
Dátum registrácie: 11 Sep 2012, 14:52
Predkovia z oblasti: Snopek, Varényi - farnosti Malá Hradná, Dubodiel, Bánovce nad Bebravou, Trenčín, Trenčianska Turná, Dubnica, Jacovce
Kontaktovať používateľa:

BWI napísal: 15 Jún 2020, 20:31 Ďakuem za reakciu! Práve vďaka tímto výsledkom sa domnievam, že ide o migrujúce maďarsko/nemecké obyvateľstvo v rámci Uhorska. Potvrdzujú tieto mená ako Augustinus, Oscar Petrus Josephus, Catharina, Joannes, Vilhelmus atď. tuto domienku,?
Nie, Vaše domnienky potvrdíte iba genealogickým výskumom.
BWI napísal: 15 Jún 2020, 20:31 Alebo je to len spôsob, akým sa do, predpokladám cirkevných matrik zapisovali aj slovenské mená? A AKo veľmi sú tieto pramene dôverihodné?
Všetky matričné záznamy na FS zo Slovenska sú z cirkevných matrík. Iné v tom období neexistovali. (to je aj na margo dôveryhodnosti)
Prečo by sa mali slovenské mená zapisovať inak? V tomto Vám akosi nerozumiem...
BWI napísal: 15 Jún 2020, 20:31 Nedarí sa mi totiž dohľadať nejakú ďalšiu zmienku napríklad o rodine Wilde žijúcej v Kopernici, ktorá je podľa výsledkov familysearch celkom dobre zaznamená, to aj napriek tomu, že som našiel nejaké menné zoznamy Koperničanov z približne prelomu 19/20 storočia
Sú povolania, ktoré boli sťahovavé. Tento Wilde je jedným z takých. Ak si urobíte genealogickú rešerš tejto rodiny, zistíte, že s Maďarskom nemá vôbec nič spoločné. S Nemeckom čiastočne.
MiriamM
Príspevky: 4
Dátum registrácie: 15 Dec 2021, 23:34

Dobrý deň, moja pra pra babka bola rodená Wilde.
Napísať odpoveď