priezvisko Oravec - Oravecz

Hladanie priezviska
Ivan ORAVEC
Príspevky: 4
Dátum registrácie: 21 Mar 2021, 12:19
Predkovia z oblasti: Rozbehy

Dobrý deň.
Chcel by som sa spýtať na najstaršie záznamy priezviska Oravec - Oravecz. Ja som našiel veľkú komunitu v obci Rozbehy v rokoch 1750 odkiaľ pochádzajú aj moji predkovia.
Ďakujem za každú odpoveď zdatnejších genealógov.
S pozdravom Oravec.
Používateľov profilový obrázok
duros
Administrátor
Administrátor
Príspevky: 4951
Dátum registrácie: 11 Sep 2012, 14:52
Predkovia z oblasti: Snopek, Varényi - farnosti Malá Hradná, Dubodiel, Bánovce nad Bebravou, Trenčín, Trenčianska Turná, Dubnica, Jacovce
Kontaktovať používateľa:

Dobrý deň, stačí na FS zadať orave* a vybrať pre celé Slovensko filter 17. storočie:
https://www.familysearch.org/search/rec ... ategory=on
homer
Veľmi aktívny člen
Veľmi aktívny člen
Príspevky: 263
Dátum registrácie: 18 Feb 2013, 18:24
Predkovia z oblasti: Vrutky, Strba, Vikartovce

Obavam sa, ze s tymto priezviskom sa jedineho povodneho predka nedopatrate. Treba riesit konkretnu obec, z ktorej su vasi predkovia. Podla mojich skusenosti takmer v kazdej matrike sa nachadza clovek s tymto menom, kedze takto bol zapisany takmer kazdy pristahovalec z tejto oblasti. Rovnake je to napr. aj s menom Liptak.
yvuska
Príspevky: 1
Dátum registrácie: 19 Jan 2020, 17:16
Predkovia z oblasti: Orava, Liptov

Srdečne pozdravujem a pridávam jeden postreh z môjho pátrania - tiež máme v rodine meno Oravec, resp. Oravcová. Bola to mamička môjho starého otca a pochádzala z Oravskej lesnej, ale prečo sa zapájam je fakt, na ktorý sme v matrike natrafili a to je, že v starých matrikách je vedená pod menom Árvayová.
Používateľov profilový obrázok
duros
Administrátor
Administrátor
Príspevky: 4951
Dátum registrácie: 11 Sep 2012, 14:52
Predkovia z oblasti: Snopek, Varényi - farnosti Malá Hradná, Dubodiel, Bánovce nad Bebravou, Trenčín, Trenčianska Turná, Dubnica, Jacovce
Kontaktovať používateľa:

yvuska napísal: 22 Mar 2021, 19:09 ...., ale prečo sa zapájam je fakt, na ktorý sme v matrike natrafili a to je, že v starých matrikách je vedená pod menom Árvayová.
Orava - maď. Árva
Ivan ORAVEC
Príspevky: 4
Dátum registrácie: 21 Mar 2021, 12:19
Predkovia z oblasti: Rozbehy

Ďakujem všetkým za podnety. Oravec
Napísať odpoveď