priezvisko Miklovič, rod Miklovič (Miklovich)

Hladanie priezviska
Používateľov profilový obrázok
Lubo111
Nováčik
Nováčik
Príspevky: 41
Dátum registrácie: 19 Jan 2020, 20:48
Predkovia z oblasti: Miklovič zo Šulekova, Karaba z Drahoviec, Blaško z Červeníka a Dubovan

Dobrý deň! Nakoľko je mi toto priezvisko veľmi blízke, chcel by som sa informovať, či sa tu oň niekto viac nezaujíma alebo mi nevie pomôcť. Najprv otázka na priezvisko ako také- predkov Miklovičovcov mám zo Šulekova. Nedostal som sa doložiteľne ďalej ako po rok 1849, a tak neviem, či budú stále iba v Šulekove, alebo sa nejakí moji vzdialení predkovia do Šulekova prisťahovali. Každopádne, zaujíma ma hlbšia minulosť. Odkiaľ sú, kde bol ich hlavný výskyt na Slovensku v 17 storočí.

Okrem tohto, pri študovaní tohto dokumentu som narazil aj na rod Miklovich (čiže dosť zrejme Miklovič)

https://www.minv.sk/swift_data/source/v ... 7_1840.pdf

-Dôležitý úryvok:
Leopold I., 29. 11. 1661 Viedeň
MIKLOVICH Martin, bratia Ondrej a Peter
overený odpis z 8. februára 1823, latinsky, listinná forma, papier,
zachovalý stav, publikovanie: 16. 11. 1662 Hontianska stolica.

- kde môžem zistiť, odkiaľ boli bratia Martin, Ondrej a Peter? Kde získam viac informácíí o tomto rode, čím by som teoreticky mohol prísť na to, že sú mojimi predkami? Na jednej stránke som prišiel na informácie o tomto rode- rozklikol som- a bol tam iba erb, ktorý aj tak neviem či je pravý, nebola tam jediná informácia.

Ďakujem vám pekne za každú informáciu, radu ktorá ma posunie ďalej!
Používateľov profilový obrázok
duros
Administrátor
Administrátor
Príspevky: 4935
Dátum registrácie: 11 Sep 2012, 14:52
Predkovia z oblasti: Snopek, Varényi - farnosti Malá Hradná, Dubodiel, Bánovce nad Bebravou, Trenčín, Trenčianska Turná, Dubnica, Jacovce
Kontaktovať používateľa:

Miklovičovci sú v Šulekove už v 18. storočí (aj podľa FS). Domnievam sa, že je Vám zbytočné pátrať ďalej po šľachtickom rode Miklovič, pretože tí šulekovskí sú roľníci (je nemysliteľné, aby sa zo šľachtica stal neurodzený poddaný). Miklovič je ako poddaný v Šulekove uvedený aj v Tereziánskom urbári.
homer
Veľmi aktívny člen
Veľmi aktívny člen
Príspevky: 263
Dátum registrácie: 18 Feb 2013, 18:24
Predkovia z oblasti: Vrutky, Strba, Vikartovce

Čo sa týka samotného pôvodu priezviska, tak pochádza z mena Mikuláš, slovensky domácky Miklen, Mikle, Mikla, maďarsky Miklos.
Používateľov profilový obrázok
Lubo111
Nováčik
Nováčik
Príspevky: 41
Dátum registrácie: 19 Jan 2020, 20:48
Predkovia z oblasti: Miklovič zo Šulekova, Karaba z Drahoviec, Blaško z Červeníka a Dubovan

duros napísal: 06 Apr 2021, 11:58 Miklovičovci sú v Šulekove už v 18. storočí (aj podľa FS). Domnievam sa, že je Vám zbytočné pátrať ďalej po šľachtickom rode Miklovič, pretože tí šulekovskí sú roľníci (je nemysliteľné, aby sa zo šľachtica stal neurodzený poddaný). Miklovič je ako poddaný v Šulekove uvedený aj v Tereziánskom urbári.
Rozumiem, tiež mi hneď behalo hlavou, že veď predsa v tej dobe, keď získali Miklovičovci (jedna rodina) šľachtický titul, tak na Slovensku muselo žiť mnoho iných Miklovičovcov, a aj určite žilo. Je to ale priezvisko mne veľmi blízke a preto ma zaujíma aj tento šľachtický rod, aj keď nie sú moji predkovia.

Preto som sa pýtal, vás skúsených, aké pramene možem využiť na vypátranie toho odkiaľ boli a prečo získali šľachtický titul, skrátka hocijaké info okolo nich.

Ak môžte, pomôžte mi tým, že ma trochu nasmerujete. Budem vám za to veľmi vďačný. :) ;)
Používateľov profilový obrázok
duros
Administrátor
Administrátor
Príspevky: 4935
Dátum registrácie: 11 Sep 2012, 14:52
Predkovia z oblasti: Snopek, Varényi - farnosti Malá Hradná, Dubodiel, Bánovce nad Bebravou, Trenčín, Trenčianska Turná, Dubnica, Jacovce
Kontaktovať používateľa:

zadajte do google výraz Miklovics család, potom Miklovicz család a potom aj Miklovich család.
lucia2500
Príspevky: 1
Dátum registrácie: 07 Nov 2021, 23:24
Predkovia z oblasti: Rodina Miklovičová

Lubo111 napísal: 08 Apr 2021, 19:06
duros napísal: 06 Apr 2021, 11:58 Miklovičovci sú v Šulekove už v 18. storočí (aj podľa FS). Domnievam sa, že je Vám zbytočné pátrať ďalej po šľachtickom rode Miklovič, pretože tí šulekovskí sú roľníci (je nemysliteľné, aby sa zo šľachtica stal neurodzený poddaný). Miklovič je ako poddaný v Šulekove uvedený aj v Tereziánskom urbári.
Rozumiem, tiež mi hneď behalo hlavou, že veď predsa v tej dobe, keď získali Miklovičovci (jedna rodina) šľachtický titul, tak na Slovensku muselo žiť mnoho iných Miklovičovcov, a aj určite žilo. Je to ale priezvisko mne veľmi blízke a preto ma zaujíma aj tento šľachtický rod, aj keď nie sú moji predkovia.

Preto som sa pýtal, vás skúsených, aké pramene možem využiť na vypátranie toho odkiaľ boli a prečo získali šľachtický titul, skrátka hocijaké info okolo nich.

Ak môžte, pomôžte mi tým, že ma trochu nasmerujete. Budem vám za to veľmi vďačný. :) ;)
Dobry vecer,pochadzam z rodiny Miklovich ktora sa takto v minulosti podpisovala.Teraz uz je to rodina Miklovicova.Nasa vetva pichadza z Malzenic okr.Trnava. Mam fotografiu erbu,ziskali slachticky titul presny rok teraz v hlave nemam Kludne odpiste budem rada :) S pozdravom Lucia
Napísať odpoveď