4 x dvojičky po sebe

Zaujímavosti, na ktoré ste natrafili počas pátrania v matrikách.
Rhostacny
Veľmi aktívny člen
Veľmi aktívny člen
Príspevky: 215
Dátum registrácie: 14 Jún 2019, 20:54
Predkovia z oblasti: Horná Ves, Radobica, Veľké Pole, Bystričany, Nitrianske Sučany, Veľké Uherce, Partizánske, Veľké Hoste, Dubodiel, Ostratice, Veľká Hradná, Bošianska Neporadza, Šarovce, Jablunkov na Morave
Bydlisko: Bratislava

chcel by som sa podeliť o podľa mňa zaujímavosť a to narodenie 4 x dvojičiek po sebe

pár z Heľpy: Michal Ďurica a Anna Fedor

1869 - Juraj a Jozef Peter Michal Pavol
1867 - Michal a Anna
1866 - Ján a Juraj
1865 - Zuzana a Anna

Okrem toho samozrejme Anna rodila aj po jednom dieťati
1856 - Štefan
1858 - Michal
1861 - Jozef
1862 - Ján
1870 - Anna
1875 - Pavol

Podľa mien je zrejmé, že veľa detí zomrelo
MartinaS
Veľmi aktívny člen
Veľmi aktívny člen
Príspevky: 232
Dátum registrácie: 21 Jún 2019, 12:24
Predkovia z oblasti: Pezinok, Raca, Oslany, Vylok

Tak som sa na to pozrela, a ti narodeni v aprili 1869 boli dokonca trojicky...
Vobec nechapem, ako sa to tym rodicom podarilo mat tolko deti. Ja mam iba jedny jedine dvojicky, ziadne dalsie dieta, a do ich troch rokov sme boli s manzelom uplne vystaveni... na nejake dalsie mnozenie sa sme nemali vobec naladu :-). A to sme sa nemuseli starat ani o kravky, ani hydinu a ani orat...
Rhostacny
Veľmi aktívny člen
Veľmi aktívny člen
Príspevky: 215
Dátum registrácie: 14 Jún 2019, 20:54
Predkovia z oblasti: Horná Ves, Radobica, Veľké Pole, Bystričany, Nitrianske Sučany, Veľké Uherce, Partizánske, Veľké Hoste, Dubodiel, Ostratice, Veľká Hradná, Bošianska Neporadza, Šarovce, Jablunkov na Morave
Bydlisko: Bratislava

Tak to som si ani nevsimol, ze dokonca boli jedny trojicky :o Tak jedno meno zlozene zo styrok mien mi prislo zvlastne, ale budis :)

Geniticky sa ocividne nasli
Rhostacny
Veľmi aktívny člen
Veľmi aktívny člen
Príspevky: 215
Dátum registrácie: 14 Jún 2019, 20:54
Predkovia z oblasti: Horná Ves, Radobica, Veľké Pole, Bystričany, Nitrianske Sučany, Veľké Uherce, Partizánske, Veľké Hoste, Dubodiel, Ostratice, Veľká Hradná, Bošianska Neporadza, Šarovce, Jablunkov na Morave
Bydlisko: Bratislava

Rhostacny napísal: 26 Máj 2021, 14:11 Tak to som si ani nevsimol, ze dokonca boli jedny trojicky :o Tak jedno meno zlozene zo styrok mien mi prislo zvlastne, ale budis :)

Geniticky sa ocividne nasli
Pozrel som si umrtia, tak vsetky dvojicky a trojicjky im hned po narodeni zomreli, z tych 15 deti im zomrelo 13
Napísať odpoveď