Sú medzi nami potomkovia Džingischána?

Zaujímavosti, na ktoré ste natrafili počas pátrania v matrikách.
jozef56
Iniciatívny člen
Iniciatívny člen
Príspevky: 155
Dátum registrácie: 29 Apr 2017, 13:13
Predkovia z oblasti: Maťašovský,Lešondák,Halcin -Smižany,Sp.N.Ves,Rolova Huta,Kežmarok

Dobrý deň,
pri hľadaní nejakých predkov na FamilySearch som v časti "strom" natrafil na upíra Draculu /Vladislav III Draculea 7. december 1431 – december 1476 G471-5N6/.
https://www.familysearch.org/tree/pedig ... e/G471-5N6
Pri klikaní v jeho línii doprava /do minulosti/ sa objavil ako jeho predok aj Džingischán /Chinggis Khan Temujin Yesugei 16. apríl 1162 – 18. august 1227 G49T-L6G/ a ďalší mongolskí vládcovia až do roku 490. Pri klikaní doľava /k súčasnosti/ sa objavili uhorské šľachtické rody.
Ak je to pravda, tak je to aspoň pre mňa, zaujímavé zistenie.
Ak sú medzi nami nejakí historici, môžete to potvrdiť?
Pozdravuje Jozef
Rhostacny
Veľmi aktívny člen
Veľmi aktívny člen
Príspevky: 215
Dátum registrácie: 14 Jún 2019, 20:54
Predkovia z oblasti: Horná Ves, Radobica, Veľké Pole, Bystričany, Nitrianske Sučany, Veľké Uherce, Partizánske, Veľké Hoste, Dubodiel, Ostratice, Veľká Hradná, Bošianska Neporadza, Šarovce, Jablunkov na Morave
Bydlisko: Bratislava

Pozdravujem, ja som raz tak klikal Mariu Tereziu a dostal som sa k Adamovi a Eve

Ale to spracovanie na FS je obdivuhodne
jozef56
Iniciatívny člen
Iniciatívny člen
Príspevky: 155
Dátum registrácie: 29 Apr 2017, 13:13
Predkovia z oblasti: Maťašovský,Lešondák,Halcin -Smižany,Sp.N.Ves,Rolova Huta,Kežmarok

Určite je to dobrá reklama pre genealógiu
martinus
Nováčik
Nováčik
Príspevky: 42
Dátum registrácie: 15 Jan 2016, 18:17

Podľa genetických výskumov je nositeľom génov Džingischána asi 0,5% mužskej populácie.
https://svet.sme.sk/c/819571/pol-percen ... -geny.html
chikara
Príspevky: 2
Dátum registrácie: 10 Jan 2024, 07:53
Predkovia z oblasti: rome

jozef56 napísal: 04 Mar 2022, 10:25 Dobrý deň,
pri hľadaní nejakých predkov na FamilySearch som v časti "strom" natrafil na upíra Draculu /Vladislav III Draculea 7. december 1431 – december 1476 G471-5N6/.

Pri klikaní v jeho línii doprava /do minulosti/ sa objavil ako jeho predok aj Džingischán /Chinggis Khan Temujin Yesugei 16. apríl 1162 – 18. august 1227 G49T-L6G/ a ďalší mongolskí vládcovia až do roku 490. Pri klikaní doľava /k súčasnosti/ sa objavili uhorské šľachtické rody.
Ak je to pravda, tak je to aspoň pre mňa, zaujímavé zistenie.
Ak sú medzi nami nejakí historici, môžete to potvrdiť?
Pozdravuje Jozef
Hranie sa v stávkach na https://most-bet.pl/ môže byť zábavným a vzrušujúcim koníčkom pre mnohých. S rozmanitou ponukou športových podujatí a hier ponúka táto platforma skvelú možnosť sledovať svoje obľúbené tímy a športové udalosti s ešte väčším napätím. Pre niektorých je to spôsob, ako prežiť voľný čas a zažiť adrenalínové okamihy, zatiaľ čo pre iných je to príležitosť na zlepšenie svojich analytických schopností a stratégií. Dôležité je mať kontrolu nad svojimi stávkami a pamätať si, že stávkovanie je zábava, nie istý spôsob zabezpečenia príjmu. Nech sa darí vašim stávkam a nezabudnite na zodpovedné hranie.



Vaša skúsenosť s FamilySearch znie fascinujúco! Skutočne je pôsobivé sledovať, ako sa vaša rodokmeňová línia vracia do minulosti a spája s histórickými postavami ako je Vladislav III Draculea a dokonca aj Džingischán. Avšak, je dôležité mať na pamäti, že FamilySearch je genealogická platforma, ktorá umožňuje používateľom zdieľať a spracovávať genealogické údaje, a tieto údaje môžu byť založené na rodinných legendách a histórii, ktorá sa niekedy môže viesť až k mýtusom. Pre potvrdenie historických spojení by bolo vhodné konzultovať s historikmi a využiť aj ďalšie zdroje ako sú historické dokumenty a výskumy. Ďakujem za zdieľanie svojej zaujímavej skúsenosti!
Naposledy upravil/-a chikara v 11 Mar 2024, 07:49, upravené celkom 2 krát.
Používateľov profilový obrázok
duros
Administrátor
Administrátor
Príspevky: 4935
Dátum registrácie: 11 Sep 2012, 14:52
Predkovia z oblasti: Snopek, Varényi - farnosti Malá Hradná, Dubodiel, Bánovce nad Bebravou, Trenčín, Trenčianska Turná, Dubnica, Jacovce
Kontaktovať používateľa:

chikara napísal: 08 Mar 2024, 16:40
jozef56 napísal: 04 Mar 2022, 10:25 Dobrý deň,
pri hľadaní nejakých predkov na FamilySearch som v časti "strom" natrafil na upíra Draculu /Vladislav III Draculea 7. december 1431 – december 1476 G471-5N6/.
https://www.familysearch.org/tree/pedig ... e/G471-5N6
Pri klikaní v jeho línii doprava /do minulosti/ sa objavil ako jeho predok aj Džingischán /Chinggis Khan Temujin Yesugei 16. apríl 1162 – 18. august 1227 G49T-L6G/ a ďalší mongolskí vládcovia až do roku 490. Pri klikaní doľava /k súčasnosti/ sa objavili uhorské šľachtické rody.
Ak je to pravda, tak je to aspoň pre mňa, zaujímavé zistenie.
Ak sú medzi nami nejakí historici, môžete to potvrdiť?
Pozdravuje Jozef



Vaša skúsenosť s FamilySearch znie fascinujúco! Skutočne je pôsobivé sledovať, ako sa vaša rodokmeňová línia vracia do minulosti a spája s histórickými postavami ako je Vladislav III Draculea a dokonca aj Džingischán. Avšak, je dôležité mať na pamäti, že FamilySearch je genealogická platforma, ktorá umožňuje používateľom zdieľať a spracovávať genealogické údaje, a tieto údaje môžu byť založené na rodinných legendách a histórii, ktorá sa niekedy môže viesť až k mýtusom. Pre potvrdenie historických spojení by bolo vhodné konzultovať s historikmi a využiť aj ďalšie zdroje ako sú historické dokumenty a výskumy. Ďakujem za zdieľanie svojej zaujímavej skúsenosti!
Zle ste si to prečítali. Jeho rodokmeň sa vôbec nespája s uvedenými historickými osobnosťami, iba pri hľadaní niekoho náhodou natrafil na to, že na stránke familysearch.org existuje "strom" Vlada III, atď.
jozef56
Iniciatívny člen
Iniciatívny člen
Príspevky: 155
Dátum registrácie: 29 Apr 2017, 13:13
Predkovia z oblasti: Maťašovský,Lešondák,Halcin -Smižany,Sp.N.Ves,Rolova Huta,Kežmarok

Dobrý deň,
duros má pravdu, v mojom "strome" nemám ani Draculu ani Džingischána ... :D
pozdravuje Jozef
Používateľov profilový obrázok
Absik
Veľmi aktívny člen
Veľmi aktívny člen
Príspevky: 293
Dátum registrácie: 17 Okt 2012, 23:22
Predkovia z oblasti: Východné Slovensko: Škripko, Pravda, Polyák, Andrejčák, Výrostko/Virosztko, Prepiják; Maďarsko/Košice: Deutsch; Spiš+Poľsko: Kohn, Tandlich; Morava: Absolon, Lédl
Kontaktovať používateľa:

Nie je to síce priamo k téme (Dzingischán), ale asi pred 3 rokmi mi predstavili chlapika zo Sárospataku, ktorý je pribuznym (nie priamym potomkom) Ferenca Rákócziho II.

Ani nemusel nikoho presviedcat o svojom povode - ta podoba bola neskutocna - akoby prave vyskocil z obrazu a prezliekol sa do civilu :D
Napísať odpoveď