Čo je nové na FS?

Tipy na online databázy užitočné pri genealogickom pátraní.
Používateľov profilový obrázok
duros
Administrátor
Administrátor
Dátum registrácie: 11 Sep 2012, 14:52
Predkovia z oblasti: Snopek, Varényi - farnosti Malá Hradná, Dubodiel, Bánovce nad Bebravou, Trenčín, Trenčianska Turná, Dubnica, Jacovce
Kontaktovať používateľa:

Edo napísal:
28 Feb 2021, 00:50
Dobry den

Na rootstech konferencii, ktora prebieha tento rok online, som sa dozvedel kratku spravu aj o Slovensku a co Family Search planuje. V rokoch 2020/2021 by chceli zindexovat manzelstva a umrtia a zaroven komunikuju s prislusnymi uradmi o moznosti dalsieho fotenia. Momentalne vsak na Slovensku fotenie dokumentov neprebieha.
https://youtu.be/vws4KuAgWJY?t=220
Podľa našich správ sa mali fotiť štátne matriky z rokov 1895-1906, takže to padlo zrejme...asi aj vinou pandémie...
igrijan
Člen
Člen
Dátum registrácie: 28 Dec 2013, 23:31
Predkovia z oblasti: Kamenec p. Vtáčnikom, Zemianske Kostoľany, Veľké Uherce, Horná Ves, Dolné Naštice, Vysočany, Valaská Dubová, Rybany, Nedašovce, Ostratice

Zdravím,

neviem, na koľko je to aktuálne a či ste sa s tým už stretli, ale zdá sa, že FS obmedzilo maximálny počet naraz stiahnutých dát. Takýto oznam mi vyhodilo pri sťahovaní sčítacích hárkov z r. 1869 z jednej obce. Stiahol som 91 hárkov, dokopy zaberajúcich 133 Mb. Ďalej ma však nepustilo.
Prílohy
limit.png
Používateľov profilový obrázok
duros
Administrátor
Administrátor
Dátum registrácie: 11 Sep 2012, 14:52
Predkovia z oblasti: Snopek, Varényi - farnosti Malá Hradná, Dubodiel, Bánovce nad Bebravou, Trenčín, Trenčianska Turná, Dubnica, Jacovce
Kontaktovať používateľa:

igrijan napísal:
24 Máj 2021, 00:38
Zdravím,

neviem, na koľko je to aktuálne a či ste sa s tým už stretli, ale zdá sa, že FS obmedzilo maximálny počet naraz stiahnutých dát. Takýto oznam mi vyhodilo pri sťahovaní sčítacích hárkov z r. 1869 z jednej obce. Stiahol som 91 hárkov, dokopy zaberajúcich 133 Mb. Ďalej ma však nepustilo.
Ono to existuje už dlhšiu dobu, len pri tom nevyskakovalo takéto pekné okno s oznámením. Je to reakcia na rôzne sťahovacie programy.
MDzub
Dátum registrácie: 27 Jan 2021, 13:18
Predkovia z oblasti: Lačnov, Šariš

igrijan napísal:
24 Máj 2021, 00:38
Zdravím,

Mne povolovalo stiahnut 15-20 skanov, a potom som musel robit prestavku na 10-15 min.

Horsie je, ked skany vobec sa neda stahnut - je to tak, povedzme, s niektorymi polskymi ci ukrajinskymi matrikami.
Napísať odpoveď