Zabudnite na csaladfa.palmai.eu/felvidekiak, máme náš, slovenský web!

Tipy na online databázy užitočné pri genealogickom pátraní.
Používateľov profilový obrázok
duros
Administrátor
Administrátor
Príspevky: 4935
Dátum registrácie: 11 Sep 2012, 14:52
Predkovia z oblasti: Snopek, Varényi - farnosti Malá Hradná, Dubodiel, Bánovce nad Bebravou, Trenčín, Trenčianska Turná, Dubnica, Jacovce
Kontaktovať používateľa:

Zdravím Vás!
Ktorí nás nesledujete na Facebooku, dávam do pozornosti náš najnovší počin!

Vážení priatelia a priaznivci, dlho očakávaný moment je tu! Spustili sme stránku s vyhľadávaním príslušností obcí k farským úradom a rozsahom zachovaných matrík tak, ako bola spracovaná maďarská stránka http://csaladfa.palmai.eu/felvidekiak/ podľa publikácie J. Sármányovej. Naša stránka je však v slovenčine a navyše po rozkliknutí názvu obce sa zobrazia ďalšie údaje: názvy obce podľa publikácie Názvy obcí Slovenskej republiky (Vývin v r. 1773-1997) a krátka história obce podľa Vlastivedného slovníka obcí na Slovensku. Stránku nájdete na adrese https://matriky.genedict.net/

Vďaka za pomoc pri vzniku tohto projektu patrí Michalovi Polanovi a spoločnosti Aglo Solution, bez podpory ktorých by projekt bol stále len v štádiu "plánovaný". 👍
MartinaS
Veľmi aktívny člen
Veľmi aktívny člen
Príspevky: 232
Dátum registrácie: 21 Jún 2019, 12:24
Predkovia z oblasti: Pezinok, Raca, Oslany, Vylok

Dlhsie som tu nebola, tak ma tato stranka velmi milo prekvapila. Dakujem.
Len mala otazka: neplanujete aj doplnovanie chybajucich alebo neuplnych udajov (novonajdene matriky a podobne? ) Napriklad pre Pezinok su na FS dostupne aj nemecke evanjelicke matriky z 19 storocia, co v Sarmanyovej nie su uvedene. Ak je niekto zaciatocnik, mozno o tom nevie.... A urcite su aj dalsie podobne pripady.
Ale aj tak, velka vdaka!
Martina
Používateľov profilový obrázok
duros
Administrátor
Administrátor
Príspevky: 4935
Dátum registrácie: 11 Sep 2012, 14:52
Predkovia z oblasti: Snopek, Varényi - farnosti Malá Hradná, Dubodiel, Bánovce nad Bebravou, Trenčín, Trenčianska Turná, Dubnica, Jacovce
Kontaktovať používateľa:

MartinaS napísal: 03 Jún 2023, 22:34 Dlhsie som tu nebola, tak ma tato stranka velmi milo prekvapila. Dakujem.
Len mala otazka: neplanujete aj doplnovanie chybajucich alebo neuplnych udajov (novonajdene matriky a podobne? ) Napriklad pre Pezinok su na FS dostupne aj nemecke evanjelicke matriky z 19 storocia, co v Sarmanyovej nie su uvedene. Ak je niekto zaciatocnik, mozno o tom nevie.... A urcite su aj dalsie podobne pripady.
Ale aj tak, velka vdaka!
Martina

Hej, máme to v pláne. O niečom vieme, o niečom nie, takže pokojne dávajte tipy. Inak je tam aj dialógové okno, ktoré umožňuje zaslať podnet k oprave priamo odtiaľ.
ShinThaWan
Člen
Člen
Príspevky: 52
Dátum registrácie: 13 Feb 2019, 14:09
Predkovia z oblasti: Šintava, Lomná, Gemelčička (Rumunsko), Dolné Orešany, Majcichov

Super, dakujem za tuto stranku. Tesi ma, ze to mame aj po slovensky.
csaladfa.palmai.eu/felvidekiak ma uz svoj vek a vyzera ze maju aj zle nastavene enkodovanie znakov.

Doplnil by som jednu mensiu poziadavku. Bolo by mozne v zobrazenom vyhladavani zvyraznit hladanu obec (hladany text)?
Nieco na takyto styl, ci uz hrubym pismom, alebo nejak inak zvyraznit.
https://imgur.com/mLvMjeN
Používateľov profilový obrázok
duros
Administrátor
Administrátor
Príspevky: 4935
Dátum registrácie: 11 Sep 2012, 14:52
Predkovia z oblasti: Snopek, Varényi - farnosti Malá Hradná, Dubodiel, Bánovce nad Bebravou, Trenčín, Trenčianska Turná, Dubnica, Jacovce
Kontaktovať používateľa:

ShinThaWan napísal: 22 Aug 2023, 17:14 Super, dakujem za tuto stranku. Tesi ma, ze to mame aj po slovensky.
csaladfa.palmai.eu/felvidekiak ma uz svoj vek a vyzera ze maju aj zle nastavene enkodovanie znakov.

Doplnil by som jednu mensiu poziadavku. Bolo by mozne v zobrazenom vyhladavani zvyraznit hladanu obec (hladany text)?
Nieco na takyto styl, ci uz hrubym pismom, alebo nejak inak zvyraznit.
https://imgur.com/mLvMjeN
Spýtam sa a dám vedieť.
Monicina
Veľmi aktívny člen
Veľmi aktívny člen
Príspevky: 217
Dátum registrácie: 21 Okt 2021, 12:23
Predkovia z oblasti: Podunajská nížina a okolie Kráľovského Chlmca a Berežská oblasť v Zakarpatskej Rus
Bydlisko: Bratislava

Dobrý deň. Už hneď po spustení danej aplikácie som do dialogového okna dala niekoľko podnetov, ale po dvoch mesiacoch vidím, že neboli zapracované. Neviem, či to nefunguje, alebo su podnety ignorované. Takže touto cestou vam dávam ( už naposledy) podnety:
Obce Horná, Benková, Čečínska Potôň boli pred zavedením farnosti Michal n.O. do 1728 vedené vo farnosti Holice.
Pred zavedením farnosti Kostolné Kračany (1729) boli obce Etreove, Kľučiarove a Kráľovičove Kračany (? Kľačany) vedené v Dunajskej Strede až od 1700, ale predtým boli vo farnosti Vrakúň.

Mimochodom,
Farnosť Vrakúň je vo Familysearch do roku 1840 zindexovaná ako Slovensko namiesto Vrakúň, pri indexáciii urobili riadny lapsus. Rovnako Jurová je zindexovaná od 1791 do 1910 ako Slovensko, Československo. Tieto obce v danych časoch boli indexované dodatočne až v lete minule minulého roka a doapdlo to takto neslávne.
Používateľov profilový obrázok
marekT
Administrátor
Administrátor
Príspevky: 257
Dátum registrácie: 05 Sep 2012, 02:11
Predkovia z oblasti: Dolný Kubín, Spišská Nová Ves, Kežmarok
Kontaktovať používateľa:

ShinThaWan napísal: 22 Aug 2023, 17:14 Super, dakujem za tuto stranku. Tesi ma, ze to mame aj po slovensky.
csaladfa.palmai.eu/felvidekiak ma uz svoj vek a vyzera ze maju aj zle nastavene enkodovanie znakov.

Doplnil by som jednu mensiu poziadavku. Bolo by mozne v zobrazenom vyhladavani zvyraznit hladanu obec (hladany text)?
Nieco na takyto styl, ci uz hrubym pismom, alebo nejak inak zvyraznit.
https://imgur.com/mLvMjeN
Pekný deň,
ďakujeme za podnet. V tejto chvíli máme zoznam vecí, ktoré chceme na stránke upraviť ešte pomerne rozsiahly, ale možno sa k tomu časom dostaneme. Ono aj vyhľadávanie občas vyhodí toľko výsledkov, že nájsť v nich svoju obec je rýchlejšie vyhľadávaním na stránke (CTRL+F), než vizuálnym hľadaním v texte.
Používateľov profilový obrázok
duros
Administrátor
Administrátor
Príspevky: 4935
Dátum registrácie: 11 Sep 2012, 14:52
Predkovia z oblasti: Snopek, Varényi - farnosti Malá Hradná, Dubodiel, Bánovce nad Bebravou, Trenčín, Trenčianska Turná, Dubnica, Jacovce
Kontaktovať používateľa:

Monicina napísal: 30 Aug 2023, 10:57 Dobrý deň. Už hneď po spustení danej aplikácie som do dialogového okna dala niekoľko podnetov, ale po dvoch mesiacoch vidím, že neboli zapracované. Neviem, či to nefunguje, alebo su podnety ignorované. Takže touto cestou vam dávam ( už naposledy) podnety:
Obce Horná, Benková, Čečínska Potôň boli pred zavedením farnosti Michal n.O. do 1728 vedené vo farnosti Holice.
Pred zavedením farnosti Kostolné Kračany (1729) boli obce Etreove, Kľučiarove a Kráľovičove Kračany (? Kľačany) vedené v Dunajskej Strede až od 1700, ale predtým boli vo farnosti Vrakúň.

Mimochodom,
Farnosť Vrakúň je vo Familysearch do roku 1840 zindexovaná ako Slovensko namiesto Vrakúň, pri indexáciii urobili riadny lapsus. Rovnako Jurová je zindexovaná od 1791 do 1910 ako Slovensko, Československo. Tieto obce v danych časoch boli indexované dodatočne až v lete minule minulého roka a doapdlo to takto neslávne.
Vďaka za upozornenie, od začiatku leta som nebol ani tu, ani tam, doplním. Ešte otázka: tie podnety vychádzajú zo Sármányovej, alebo z osobnej skúsenosti, alebo z histórie farnosti?
Monicina
Veľmi aktívny člen
Veľmi aktívny člen
Príspevky: 217
Dátum registrácie: 21 Okt 2021, 12:23
Predkovia z oblasti: Podunajská nížina a okolie Kráľovského Chlmca a Berežská oblasť v Zakarpatskej Rus
Bydlisko: Bratislava

Z vlastnej skúsenosti, už dlhodobo pracujem s uvedenými farskými záznamami.
Monicina
Veľmi aktívny člen
Veľmi aktívny člen
Príspevky: 217
Dátum registrácie: 21 Okt 2021, 12:23
Predkovia z oblasti: Podunajská nížina a okolie Kráľovského Chlmca a Berežská oblasť v Zakarpatskej Rus
Bydlisko: Bratislava

Dobrý deň

Vidím, že dodnes neboli moje opätovné podnety (august 2023) zapracované do stránky s vyhľadávaním príslušností obcí k farským úradom. Asi by ste mali zrušiť dialógové okienko "Našli ste na stránke chybu? Napíšte nám."- zjavne nefunguje. Je to samozrejme škoda, lebo tá aplikácia nie je týmto na 100% spoľahlivá, ale aj to je dobré vedieť, aby sa podľa toho vedel človek zariadiť.

Nebudem tam už po neviemkoľký krát zase písať podnety (definitívne som stratila motiváciu), tak dávam užívateľom geni sk na známosť, že viaceré obce dnešného okresu Dunajská Streda mám zmapované, kam patrili katolíci (niektoré obce menili farnosť aj viackrát), takže kto bude mať záujem, môže ma priamo osloviť.
Napísať odpoveď