MACSE

Tipy na online databázy užitočné pri genealogickom pátraní.
Rhostacny
Veľmi aktívny člen
Veľmi aktívny člen
Príspevky: 218
Dátum registrácie: 14 Jún 2019, 20:54
Predkovia z oblasti: Horná Ves, Radobica, Veľké Pole, Bystričany, Nitrianske Sučany, Veľké Uherce, Partizánske, Veľké Hoste, Dubodiel, Ostratice, Veľká Hradná, Bošianska Neporadza, Šarovce, Jablunkov na Morave
Bydlisko: Bratislava

Dobrý deň, poradí mi prosím niekto, kto má skúsenosti s vyhľadávaním na MASCE? A konkrétne, dá sa vyhľadávať aj všeobecne? Napr. aj rôzne variácie priezviska, nie iba presné znenie priezviska, alebo napríklad vyhľadávanie podľa krstného mena, lokality a rozsah rokov...tak ako napr na FS.
Dakujem
laco
Veterán
Veterán
Príspevky: 476
Dátum registrácie: 11 Apr 2014, 20:01
Predkovia z oblasti: Nitrianský Hrádok, Bánov - Rosival, Necpaly - Justh, Bratislava a Záhorie - Klempa

MACSE ma viac databáz a v každej sa vyhľadáva trochu inak. V bezplatnej verzii nie je nejaká veľká možnosť kritérií. Pri platenej verzii je možné aj podrobnejšie hladanie, včítane možnosti vyhľadávať iba v najnovšie pridaných záznamoch.

Laco
Rhostacny
Veľmi aktívny člen
Veľmi aktívny člen
Príspevky: 218
Dátum registrácie: 14 Jún 2019, 20:54
Predkovia z oblasti: Horná Ves, Radobica, Veľké Pole, Bystričany, Nitrianske Sučany, Veľké Uherce, Partizánske, Veľké Hoste, Dubodiel, Ostratice, Veľká Hradná, Bošianska Neporadza, Šarovce, Jablunkov na Morave
Bydlisko: Bratislava

laco napísal: 28 Feb 2020, 19:59 MACSE ma viac databáz a v každej sa vyhľadáva trochu inak. V bezplatnej verzii nie je nejaká veľká možnosť kritérií. Pri platenej verzii je možné aj podrobnejšie hladanie, včítane možnosti vyhľadávať iba v najnovšie pridaných záznamoch.

Laco
Mam platenu verziu, ale cerstvo, takze este nie som celkom zorientovany. Nejake udaje som tam uz nasiel, ale hladam jedno umrtie a je mozne, ze su schomoleniny priezvisk. Konkretne chcem zadat umrtie, IV obvod, umrtie Jozefa s tym, ze mal za manzelku Katarinu a v rokoch 1914 az 1934....je takto mozne zadat vyhladavanie? :)
laco
Veterán
Veterán
Príspevky: 476
Dátum registrácie: 11 Apr 2014, 20:01
Predkovia z oblasti: Nitrianský Hrádok, Bánov - Rosival, Necpaly - Justh, Bratislava a Záhorie - Klempa

Pokúsim sa priložiť obrázok s vyhľadávaním. Našlo mi to 21 výsledkov na 3 stranách.

Laco
MACSE.JPG
Rhostacny
Veľmi aktívny člen
Veľmi aktívny člen
Príspevky: 218
Dátum registrácie: 14 Jún 2019, 20:54
Predkovia z oblasti: Horná Ves, Radobica, Veľké Pole, Bystričany, Nitrianske Sučany, Veľké Uherce, Partizánske, Veľké Hoste, Dubodiel, Ostratice, Veľká Hradná, Bošianska Neporadza, Šarovce, Jablunkov na Morave
Bydlisko: Bratislava

Dakujem, pomohlo mi to
Napísať odpoveď