Slovakiana rok 1930 - sčítacie hárky

Tipy na online databázy užitočné pri genealogickom pátraní.
matik58
Člen
Člen
Príspevky: 67
Dátum registrácie: 27 Okt 2020, 11:18

Zadajte:

Kováč$

funguje to na báze REGEX textového vyhľadávania.

môžete hľadať aj rôzne variácie:

Kov(a|á)(c|č|cs)$

toto nájde aj Kovač, Kovac, Kovacs, Kováč, Kovác, Kovács
Používateľov profilový obrázok
Absik
Veľmi aktívny člen
Veľmi aktívny člen
Príspevky: 293
Dátum registrácie: 17 Okt 2012, 23:22
Predkovia z oblasti: Východné Slovensko: Škripko, Pravda, Polyák, Andrejčák, Výrostko/Virosztko, Prepiják; Maďarsko/Košice: Deutsch; Spiš+Poľsko: Kohn, Tandlich; Morava: Absolon, Lédl
Kontaktovať používateľa:

Kasci007 napísal: 08 Máj 2023, 07:58 Dakujem krasne :)

Plus este mozno otazka, neviem ci som to pochopil spravne, ale ak by som ziadal harky zo scitani, tak v elektronickej podobe to stoji zhruba 4 eura na harok a tlacenej 15 centov? Alebo som nieco nepochopil, lebo mi to absolutne nedava zmysel :D
Vela veci v tomto Absurdistane nedava zmysel... ale vas postreh je spravny
casper911
Aktívny člen
Aktívny člen
Príspevky: 107
Dátum registrácie: 18 Okt 2012, 00:28
Predkovia z oblasti: Lanči, Lancsin z Pruského a okolia, Andraščík a Ondko zo Sabinova a okolia, Veľké Uherce

Ďakujem za odpoveď,

našiel som, čo som hľadal už nejaký čas :)
Majo3
Príspevky: 3
Dátum registrácie: 07 Jún 2023, 19:34

Zdravím, neviem medzi hárkami na slovakiane nájsť Tvrdošovce (Jatov). Budú to tam ešte dopĺňať? Ďakujem.
baron
Veľmi aktívny člen
Veľmi aktívny člen
Príspevky: 200
Dátum registrácie: 17 Nov 2021, 22:38
Predkovia z oblasti: Cigeľ, Kajal, Lazany, Pezinok, Prievidza

Majo3 napísal: 07 Jún 2023, 20:10 Zdravím, neviem medzi hárkami na slovakiane nájsť Tvrdošovce (Jatov). Budú to tam ešte dopĺňať? Ďakujem.
Dobrý deň,
treba hľadať "Tardošked".
baron
Majo3
Príspevky: 3
Dátum registrácie: 07 Jún 2023, 19:34

baron napísal: 08 Jún 2023, 06:31
Majo3 napísal: 07 Jún 2023, 20:10 Zdravím, neviem medzi hárkami na slovakiane nájsť Tvrdošovce (Jatov). Budú to tam ešte dopĺňať? Ďakujem.
Dobrý deň,
treba hľadať "Tardošked".
baron

Ale prisahal by som že to tam nebolo pred dvoma mesiacmi. Každopádne ďakujem, je to tam.
fefefe
Veľmi aktívny člen
Veľmi aktívny člen
Príspevky: 239
Dátum registrácie: 17 Okt 2012, 23:58
Predkovia z oblasti: Kubaš,Peldik z Brezy, Greňo z Lomnej, Páterek z Beňadova, Kobida z Bobotu, Závodský z Motešíc, Fodora, Šiarik z Hradišťa, Korencsik z Topoľčian,

Zdravím, chcel by som sa opýtať na sťahovanie hárkov zo sčítania 1930. Doteraz som sťahoval cez Dezoomify.
Ale teraz to už nejde. Má s tým aj niekto iní problém?
ďakujem
Používateľov profilový obrázok
duros
Administrátor
Administrátor
Príspevky: 4963
Dátum registrácie: 11 Sep 2012, 14:52
Predkovia z oblasti: Snopek, Varényi - farnosti Malá Hradná, Dubodiel, Bánovce nad Bebravou, Trenčín, Trenčianska Turná, Dubnica, Jacovce
Kontaktovať používateľa:

fefefe napísal: 10 Jún 2023, 16:38 Zdravím, chcel by som sa opýtať na sťahovanie hárkov zo sčítania 1930. Doteraz som sťahoval cez Dezoomify.
Ale teraz to už nejde. Má s tým aj niekto iní problém?
ďakujem
Fakt to nejde. Majú tam možnosť tlače, tak som chcel cez virtuálnu tlačiareň uložiť snímok. No, žiaľ, tu je to spackané, pretože pri akomkoľvek zobrazení sa tlačí len prostriedok snímky, nie celá. Ergo zatiaľ zostáva len možnosť robiť printscreen.
Používateľov profilový obrázok
pribehrodu
Príspevky: 3
Dátum registrácie: 22 Máj 2023, 10:04
Predkovia z oblasti: Geča, Kokšov Bakša, Valaliky, Buzinka, Šaca, Jablonov nad Turňou, Čaklov, Paňovce
Kontaktovať používateľa:

Mne osobne sa nenačítajú ďalšie stránky ako prvá. Kliknem druhú stránku pri sčítacích hárkoch a zobrazia sa mi rovnaké hárky ako na prvej strane. Deje sa to len mne ?
ignobilis
Príspevky: 16
Dátum registrácie: 12 Jan 2016, 19:24
Predkovia z oblasti: Kysucké Nové Mesto, Čadca, Liptovské Sliače, Liptovská Lúžna, Ludrová, Partizánska Ľupča, Smrečany, Vyšné Lapše, Spišské Podhradie, Spišský Hrhov, Žehra, Domaňovce, Dúbrava, Jablonov, Zemplínska Teplica, Hlohovec

duros napísal: 11 Jún 2023, 07:17
fefefe napísal: 10 Jún 2023, 16:38 Zdravím, chcel by som sa opýtať na sťahovanie hárkov zo sčítania 1930. Doteraz som sťahoval cez Dezoomify.
Ale teraz to už nejde. Má s tým aj niekto iní problém?
ďakujem
Fakt to nejde. Majú tam možnosť tlače, tak som chcel cez virtuálnu tlačiareň uložiť snímok. No, žiaľ, tu je to spackané, pretože pri akomkoľvek zobrazení sa tlačí len prostriedok snímky, nie celá. Ergo zatiaľ zostáva len možnosť robiť printscreen.
Ako sa tá nefunkčnosť Dezoomify prejavuje? Skúsil som to náhodne na nejakých hárkoch a funguje to. Občas sa ale stane, že Dezoomify nestiahne všetky časti, ale na viackrát sa mi zatiaľ podarilo stiahnuť každý hárok. Je možné, že tam pridali nejaký limit, ale inak tam na strane IIIF nemajú zmeny, preto to stále funguje aj na scitacieharky.sk. Testované na Google Chrome 114.0.5735.110 s Dezoomify 1.0.1. Tá možnosť tlače, ktorú na tú novú Slovakianu pridali, je na hárky nepoužiteľná.
Napísať odpoveď