Slovakiana rok 1930 - sčítacie hárky

Tipy na online databázy užitočné pri genealogickom pátraní.
Anitram
Člen
Člen
Príspevky: 54
Dátum registrácie: 04 Máj 2021, 14:00

baron napísal: 11 Jan 2023, 11:21 Dobrý deň,
Leopoldov sa do roku 1948 nazýval Mestečko,
https://www.slovakiana.sk/vyhladavanie? ... (Hlohovec)
baron
ďakujeeeem za pomoc ;)
temp
Člen
Člen
Príspevky: 87
Dátum registrácie: 17 Okt 2012, 23:23

Pardon, neviem zrušiť môj príspevok.
mano
Veterán
Veterán
Príspevky: 624
Dátum registrácie: 28 Okt 2015, 19:34

temp napísal: 29 Jan 2023, 11:51 Pardon, neviem zrušiť môj príspevok.
https://www.slovakiana.sk/kulturne-obje ... zs9&page=1
erik123
Príspevky: 12
Dátum registrácie: 14 Okt 2021, 07:31
Predkovia z oblasti: Gemer-Malohont

Ahoj, hľadám odkaz na sčítacie hárky obce Nesluša - 1930
Vďaka. Erik
baron
Iniciatívny člen
Iniciatívny člen
Príspevky: 191
Dátum registrácie: 17 Nov 2021, 22:38
Predkovia z oblasti: Cigeľ, Kajal, Lazany, Pezinok, Prievidza

erik123 napísal: 18 Apr 2023, 16:53 Ahoj, hľadám odkaz na sčítacie hárky obce Nesluša - 1930
Vďaka. Erik
Dobrý deň,
tu je odkaz:

https://scitacieharky.sk/zaznamy?Filter ... 100&page=1

baron
erik123
Príspevky: 12
Dátum registrácie: 14 Okt 2021, 07:31
Predkovia z oblasti: Gemer-Malohont

Super, vďaka. Erik
Kasci007
Príspevky: 5
Dátum registrácie: 08 Okt 2022, 08:58
Predkovia z oblasti: Bukovce, Ľubovec

Pozdravujem Vas :)

Doteraz som kazdy problem vyriesil, ale toto je pre mna stale zahada, aj ked tusim odpoved, ale radsej sa opytam :)

Nahodou harky z 1930 z Veľkropa chybaju uplne na Slovakiane, alebo len zle hladam. Z roku 1940 tam su, ale pre mna viac menej zbytocne. Z roku 1930 je tam prehlad a prvy harok, inak nic. Hladal som ci sa nejako nepremenoval ale od 1920 to je stale Velkrop, nepocitajuc madarsky nazov, ale aj ten som skusal. Pozeral som aj okolite dediny, ci sa tam nezamotali.

Nahodou niekto nevie poradit? Vopred dakujem :)
Používateľov profilový obrázok
Absik
Veľmi aktívny člen
Veľmi aktívny člen
Príspevky: 293
Dátum registrácie: 17 Okt 2012, 23:22
Predkovia z oblasti: Východné Slovensko: Škripko, Pravda, Polyák, Andrejčák, Výrostko/Virosztko, Prepiják; Maďarsko/Košice: Deutsch; Spiš+Poľsko: Kohn, Tandlich; Morava: Absolon, Lédl
Kontaktovať používateľa:

Ano, je to tak, z celej archivnej skatule c. 932 je naskenovanych len zopar harkov, zvysok ostal nepovsimnuty. Cize ak ma niekto predkov z obci Tisinec, Turany nad Ondavou, Veľkrop, Vislava, Vladiča - Suchá, Vyškovce tak má smolu a moze iba ziadat o kopie v SNA.

Podobne je na tom obec Mlynica v okr. PP, prip. Sirnik v okr. TV. Aj ine by sa nasli.
Kasci007
Príspevky: 5
Dátum registrácie: 08 Okt 2022, 08:58
Predkovia z oblasti: Bukovce, Ľubovec

Absik napísal: 08 Máj 2023, 07:51 Ano, je to tak, z celej archivnej skatule c. 932 je naskenovanych len zopar harkov, zvysok ostal nepovsimnuty. Cize ak ma niekto predkov z obci Tisinec, Turany nad Ondavou, Veľkrop, Vislava, Vladiča - Suchá, Vyškovce tak má smolu a moze iba ziadat o kopie v SNA.

Podobne je na tom obec Mlynica v okr. PP, prip. Sirnik v okr. TV. Aj ine by sa nasli.
Dakujem krasne :)

Plus este mozno otazka, neviem ci som to pochopil spravne, ale ak by som ziadal harky zo scitani, tak v elektronickej podobe to stoji zhruba 4 eura na harok a tlacenej 15 centov? Alebo som nieco nepochopil, lebo mi to absolutne nedava zmysel :D
casper911
Aktívny člen
Aktívny člen
Príspevky: 107
Dátum registrácie: 18 Okt 2012, 00:28
Predkovia z oblasti: Lanči, Lancsin z Pruského a okolia, Andraščík a Ondko zo Sabinova a okolia, Veľké Uherce

Dobrý deň prajem všetkým,

chcel by som sa spýtať autora (scitacieharky.sk), či neuvažuje o vyhľadávaní priezvisk – cez úvodzovky (“ ”).
Uvediem príklad:
Hľadám priezvisko Kováč. Keď ho však napíšem do kolonky /Priezvisko/, vyhľadá mi aj priezviská – Kováčik, Kováčič, Kováčech, atď.
Nedalo by sa to vyriešiť, že by som napísal do kolonky priezvisko - “Kováč” ? A našlo by mi len konkrétne priezvisko Kováč.

Ďakujem za info.
Napísať odpoveď