Slovakiana rok 1930 - sčítacie hárky

Tipy na online databázy užitočné pri genealogickom pátraní.
ShinThaWan
Člen
Člen
Príspevky: 52
Dátum registrácie: 13 Feb 2019, 14:09
Predkovia z oblasti: Šintava, Lomná, Gemelčička (Rumunsko), Dolné Orešany, Majcichov

No aspon sa s tym nieco deje, dakujeme za info. Dufam, ze neboli ozaj tak blbi, ze by to zaciernili natvrdo a orignalne nezaciernene digitalizovane harky su niekde len skryte.
Tommy
Veľmi aktívny člen
Veľmi aktívny člen
Príspevky: 258
Dátum registrácie: 23 Mar 2019, 21:05
Predkovia z oblasti: Bojnice,Sklené,Kunešov,Nedožery-Brezany

SNA dúfa, že to bude do mesiaca zverejnené v plnom znení
https://www.facebook.com/338309592574/p ... 621012575/
lenle
Člen
Člen
Príspevky: 55
Dátum registrácie: 08 Feb 2021, 19:43
Predkovia z oblasti: Ružomberok a okolie, Kaplna, Piarg

Tak ako ďalší z nedočkavcov som bola zvedavá kde to viazne a dozvedela som sa nasledovné (citujem dnešnú odpoveď z fb):

"Dobrý deň, aktuálne pracujeme na sprístupnení nezačiernených sčítacích hárkov na portáli Slovakiana. Nakoľko ich je cez 600 tis. ide o zdĺhavejší proces. Hárky budú na portál pribúdať priebežne každý týždeň najneskôr v priebehu mája 2021 a po ich spracovaní sa na portáli budú nachádzať už všetky hárky z roku 1930, ktoré boli digitalizované. Poprosíme ešte chvíľu strpenia. Ďakujeme, tím Slovakiana."
Používateľov profilový obrázok
duros
Administrátor
Administrátor
Príspevky: 4935
Dátum registrácie: 11 Sep 2012, 14:52
Predkovia z oblasti: Snopek, Varényi - farnosti Malá Hradná, Dubodiel, Bánovce nad Bebravou, Trenčín, Trenčianska Turná, Dubnica, Jacovce
Kontaktovať používateľa:

lenle napísal: 12 Apr 2021, 15:46 Tak ako ďalší z nedočkavcov som bola zvedavá kde to viazne a dozvedela som sa nasledovné (citujem dnešnú odpoveď z fb):

"Dobrý deň, aktuálne pracujeme na sprístupnení nezačiernených sčítacích hárkov na portáli Slovakiana. Nakoľko ich je cez 600 tis. ide o zdĺhavejší proces. Hárky budú na portál pribúdať priebežne každý týždeň najneskôr v priebehu mája 2021 a po ich spracovaní sa na portáli budú nachádzať už všetky hárky z roku 1930, ktoré boli digitalizované. Poprosíme ešte chvíľu strpenia. Ďakujeme, tím Slovakiana."
To Vám vyjadrili v súkromnej konverzácii? Lebo som to hľadal na FB Slovakiany (chcel som to zdieľať na našej FB page) a nenašiel som.
lenle
Člen
Člen
Príspevky: 55
Dátum registrácie: 08 Feb 2021, 19:43
Predkovia z oblasti: Ružomberok a okolie, Kaplna, Piarg

duros napísal: 12 Apr 2021, 17:01
lenle napísal: 12 Apr 2021, 15:46 Tak ako ďalší z nedočkavcov som bola zvedavá kde to viazne a dozvedela som sa nasledovné (citujem dnešnú odpoveď z fb):

"Dobrý deň, aktuálne pracujeme na sprístupnení nezačiernených sčítacích hárkov na portáli Slovakiana. Nakoľko ich je cez 600 tis. ide o zdĺhavejší proces. Hárky budú na portál pribúdať priebežne každý týždeň najneskôr v priebehu mája 2021 a po ich spracovaní sa na portáli budú nachádzať už všetky hárky z roku 1930, ktoré boli digitalizované. Poprosíme ešte chvíľu strpenia. Ďakujeme, tím Slovakiana."
To Vám vyjadrili v súkromnej konverzácii? Lebo som to hľadal na FB Slovakiany (chcel som to zdieľať na našej FB page) a nenašiel som.
Áno, oslovila som ich priamo cez súkromnú správu, keďže som nenašla žiadne aktuálne informácie.
Používateľov profilový obrázok
duros
Administrátor
Administrátor
Príspevky: 4935
Dátum registrácie: 11 Sep 2012, 14:52
Predkovia z oblasti: Snopek, Varényi - farnosti Malá Hradná, Dubodiel, Bánovce nad Bebravou, Trenčín, Trenčianska Turná, Dubnica, Jacovce
Kontaktovať používateľa:

lenle napísal: 12 Apr 2021, 18:05
duros napísal: 12 Apr 2021, 17:01
lenle napísal: 12 Apr 2021, 15:46 Tak ako ďalší z nedočkavcov som bola zvedavá kde to viazne a dozvedela som sa nasledovné (citujem dnešnú odpoveď z fb):

"Dobrý deň, aktuálne pracujeme na sprístupnení nezačiernených sčítacích hárkov na portáli Slovakiana. Nakoľko ich je cez 600 tis. ide o zdĺhavejší proces. Hárky budú na portál pribúdať priebežne každý týždeň najneskôr v priebehu mája 2021 a po ich spracovaní sa na portáli budú nachádzať už všetky hárky z roku 1930, ktoré boli digitalizované. Poprosíme ešte chvíľu strpenia. Ďakujeme, tím Slovakiana."
To Vám vyjadrili v súkromnej konverzácii? Lebo som to hľadal na FB Slovakiany (chcel som to zdieľať na našej FB page) a nenašiel som.
Áno, oslovila som ich priamo cez súkromnú správu, keďže som nenašla žiadne aktuálne informácie.
Ak nemáte nič proti tomu, dal by som túto info na náš FB.
lenle
Člen
Člen
Príspevky: 55
Dátum registrácie: 08 Feb 2021, 19:43
Predkovia z oblasti: Ružomberok a okolie, Kaplna, Piarg

duros napísal: 12 Apr 2021, 18:47 Ak nemáte nič proti tomu, dal by som túto info na náš FB.
Samozrejme, môžete.
Používateľov profilový obrázok
duros
Administrátor
Administrátor
Príspevky: 4935
Dátum registrácie: 11 Sep 2012, 14:52
Predkovia z oblasti: Snopek, Varényi - farnosti Malá Hradná, Dubodiel, Bánovce nad Bebravou, Trenčín, Trenčianska Turná, Dubnica, Jacovce
Kontaktovať používateľa:

lenle napísal: 12 Apr 2021, 19:41
duros napísal: 12 Apr 2021, 18:47 Ak nemáte nič proti tomu, dal by som túto info na náš FB.
Samozrejme, môžete.
Vďaka!
Používateľov profilový obrázok
duros
Administrátor
Administrátor
Príspevky: 4935
Dátum registrácie: 11 Sep 2012, 14:52
Predkovia z oblasti: Snopek, Varényi - farnosti Malá Hradná, Dubodiel, Bánovce nad Bebravou, Trenčín, Trenčianska Turná, Dubnica, Jacovce
Kontaktovať používateľa:

Tí, ktorí nás nesledujete na facebooku, vedzte, že v tejto Džamahírii sa veci majú takto:
Prílohy
Slovakiana.jpg
MDzub
Príspevky: 25
Dátum registrácie: 27 Jan 2021, 13:18
Predkovia z oblasti: Lačnov, Šariš

21 maja - stale harky z 1930ho su zacerniene.

A najhorsie, ze aj zaciernene harky nedaju sa stahnut!!! (teda, clovek "musi spekulovat" - PrtSc a podobne blbosti).

Digitalizacia ako neviem co...
Napísať odpoveď