Slovakiana rok 1930 - sčítacie hárky

Tipy na online databázy užitočné pri genealogickom pátraní.
matik58
Člen
Člen
Príspevky: 66
Dátum registrácie: 27 Okt 2020, 11:18

Čaute,

možno potešujúca správa, dnes som komunikoval s pani z archívu SNA, ktorá mi "medzi rečou" v e-maile uviedla, že: "sčítacie hárky z roku 1930 by mali byť prístupné na stránke slovakiany koncom tohto mesiaca alebo v januári 2020".

Takže konečne sa vari odčiernia všetky roky 1930.
mitoxy
Aktívny člen
Aktívny člen
Príspevky: 113
Dátum registrácie: 04 Feb 2019, 14:02
Predkovia z oblasti: Malacky, Šenkvice, Vrtižer/Plevník/Predmier

Tak to je super sprava, no kym to neuvidim, dovtedy neuverim :D
Používateľov profilový obrázok
em_por
Príspevky: 18
Dátum registrácie: 29 Nov 2019, 14:31
Predkovia z oblasti: Považie / Košeca / Košecké Podhradie / Ladce / Horná Poruba / Dubnica nad Váhom / Považská Teplá
Bydlisko: Brno

To by bolo super.
Neviete, či SNA normálne funguje? 11. novembra som posielal mailom žiadosť o nezačiernené hárky z roku 1940 - neprišla mi žiadna odpoveď a nemožem sa im dovolať - myslel som, že kvoli COVIDu sú zatvorení... Alebo na mailové žiadosti neodpovedajú a treba to poslať poštou?
Ďakujem za akékoľvek rady...
Používateľov profilový obrázok
patricius95
Veterán
Veterán
Príspevky: 3234
Dátum registrácie: 17 Okt 2012, 23:08
Predkovia z oblasti: Ličartovce → Zakarovský, Ruské Pekľany → Koscik, Havranec → Leľo, Nitr. Streda → Trenčiansky
Bydlisko: Prešov

em_por napísal: 03 Dec 2020, 11:09 To by bolo super.
Neviete, či SNA normálne funguje? 11. novembra som posielal mailom žiadosť o nezačiernené hárky z roku 1940 - neprišla mi žiadna odpoveď a nemožem sa im dovolať - myslel som, že kvoli COVIDu sú zatvorení... Alebo na mailové žiadosti neodpovedajú a treba to poslať poštou?
Ďakujem za akékoľvek rady...
SNA má, podobne ako iné slovenské inštitúcie, zo zákona 30 dní na zaslanie odpovede, takže zatiaľ Vám radím ešte týždeň počkať.
S pozdravom
Patrik Zakarovský
matik58
Člen
Člen
Príspevky: 66
Dátum registrácie: 27 Okt 2020, 11:18

Vraj im prerábajú kotolňu, či čo to, tak že pracujú v nejakom obmedzenom režime. Mne volali kvôli upresneniu, ale tiež odpoveď na email (12.11.) prišla až (1.12.).
Používateľov profilový obrázok
em_por
Príspevky: 18
Dátum registrácie: 29 Nov 2019, 14:31
Predkovia z oblasti: Považie / Košeca / Košecké Podhradie / Ladce / Horná Poruba / Dubnica nad Váhom / Považská Teplá
Bydlisko: Brno

patricius95 napísal: 03 Dec 2020, 13:10 SNA má, podobne ako iné slovenské inštitúcie, zo zákona 30 dní na zaslanie odpovede, takže zatiaľ Vám radím ešte týždeň počkať.
Ďakujem, čakám teda, kontrolujem spam :) .
Tommy
Veľmi aktívny člen
Veľmi aktívny člen
Príspevky: 258
Dátum registrácie: 23 Mar 2019, 21:05
Predkovia z oblasti: Bojnice,Sklené,Kunešov,Nedožery-Brezany

Čo som akurát pozeral včera za mňa tam majú uz 30 roky....napr
https://www.slovakiana.sk/kulturne-obje ... 000118661b
Používateľov profilový obrázok
duros
Administrátor
Administrátor
Príspevky: 4920
Dátum registrácie: 11 Sep 2012, 14:52
Predkovia z oblasti: Snopek, Varényi - farnosti Malá Hradná, Dubodiel, Bánovce nad Bebravou, Trenčín, Trenčianska Turná, Dubnica, Jacovce
Kontaktovať používateľa:

Tommy napísal: 06 Dec 2020, 00:50 Čo som akurát pozeral včera za mňa tam majú uz 30 roky....napr
https://www.slovakiana.sk/kulturne-obje ... 000118661b
Čítajte pozornejšie. Posledná veta z úvodného príspevku: "Takže konečne sa vari odčiernia všetky roky 1930.". Ergo to nie je o niečom novom, ale že sa sprístupnia online celé obrázky.
Tommy
Veľmi aktívny člen
Veľmi aktívny člen
Príspevky: 258
Dátum registrácie: 23 Mar 2019, 21:05
Predkovia z oblasti: Bojnice,Sklené,Kunešov,Nedožery-Brezany

Odčiernia? Prepáčte, tak to je iná reč a konečne budeme o čosi vpred
Používateľov profilový obrázok
em_por
Príspevky: 18
Dátum registrácie: 29 Nov 2019, 14:31
Predkovia z oblasti: Považie / Košeca / Košecké Podhradie / Ladce / Horná Poruba / Dubnica nad Váhom / Považská Teplá
Bydlisko: Brno

em_por napísal: 04 Dec 2020, 08:04
patricius95 napísal: 03 Dec 2020, 13:10 SNA má, podobne ako iné slovenské inštitúcie, zo zákona 30 dní na zaslanie odpovede, takže zatiaľ Vám radím ešte týždeň počkať.
Ďakujem, čakám teda, kontrolujem spam :) .
Tak vyriešené, dnes mi poslali žiadosť o platbu - už sa teším na nové informácie k pátraniu :)
Napísať odpoveď