Slovakiana rok 1930 - sčítacie hárky

Tipy na online databázy užitočné pri genealogickom pátraní.
Tommy
Veľmi aktívny člen
Veľmi aktívny člen
Príspevky: 258
Dátum registrácie: 23 Mar 2019, 21:05
Predkovia z oblasti: Bojnice,Sklené,Kunešov,Nedožery-Brezany

Fuha, to ste kde platili? Ja som platil v SNA za 4 hárky asi 3€. Keď ano, museli to poriadne zvýšiť.
Používateľov profilový obrázok
duros
Administrátor
Administrátor
Príspevky: 4920
Dátum registrácie: 11 Sep 2012, 14:52
Predkovia z oblasti: Snopek, Varényi - farnosti Malá Hradná, Dubodiel, Bánovce nad Bebravou, Trenčín, Trenčianska Turná, Dubnica, Jacovce
Kontaktovať používateľa:

Tommy napísal: 25 Júl 2021, 10:19 Fuha, to ste kde platili? Ja som platil v SNA za 4 hárky asi 3€. Keď ano, museli to poriadne zvýšiť.
Citujem od nich: https://www.minv.sk/?scitacie-harky
Štúdium dokumentov v bádateľni archívu je bezplatné.
Vyhotovenie kópií sa spoplatňuje podľa cenníka služieb štátnych archívov sumou:
- za papierovú kópiu (fotokópiu) 0,19 €/A4 (zmenšený formát strany hárka) a 0,38 €/A3 (originálny formát strany hárka) + poštovné;
- za digitálnu kópiu (sken vo formáte pdf) 3,98 €/A3.

Jeden sčítací hárok pozostáva zo 4 strán formátu A3. Kópie sa vyhovujú len z vyplnených strán hárka.
Bobo2
Aktívny člen
Aktívny člen
Príspevky: 132
Dátum registrácie: 20 Mar 2019, 08:10
Predkovia z oblasti: Ilenin, Lukacsik, Margecanszky, Sikora, Košice-Kavečany

:shock: ...cena za službu je prekvapivo vysoká, nerozumiem prečo. ..ďakujem za info o možnosti zaslať žiadosť aj osobe bez príbuzenského vzťahu...Ak by to ale mala byť služba takto draho spoplatnená cca 160 hárkov si rozhodne nezaplatím :twisted: ...
Tommy
Veľmi aktívny člen
Veľmi aktívny člen
Príspevky: 258
Dátum registrácie: 23 Mar 2019, 21:05
Predkovia z oblasti: Bojnice,Sklené,Kunešov,Nedožery-Brezany

Oznámenie od SNA:
Oznamujeme záujemcom o sprístupnenie osobných údajov na digitalizátoch sčítacích hárkov zo sčítania ľudu v roku 1930, že Slovenský národný archív nie je správcom portálu www.slovakiana.sk. V tejto záležitosti kontaktujte prosím Národné osvetové centrum (podatelna@nocka.sknocka@nocka.sk).


Zároveň oznamujeme, že na sprístupnení osobných údajov z  digitalizátov sa už pracuje a v priebehu roka  2021 bude zrealizované.


Slovenský národný archív naďalej poskytuje osvedčené aj neosvedčené kópie predmetných hárkov na základe písomnej žiadosti z originálov sčítacích hárkov.

 
littlekubo
Člen
Člen
Príspevky: 96
Dátum registrácie: 04 Mar 2021, 12:59
Predkovia z oblasti: Horehronie, severné Maďarsko, Považie, rakúska Halič

Dobrý deň. Stačí žiadosť poslať emailom, alebo musí byť vytlačená?
Platil niekto poplatok cez službu (Trasfer)Wise, alebo niečo podobné zo zahraničia?
Rhostacny
Veľmi aktívny člen
Veľmi aktívny člen
Príspevky: 215
Dátum registrácie: 14 Jún 2019, 20:54
Predkovia z oblasti: Horná Ves, Radobica, Veľké Pole, Bystričany, Nitrianske Sučany, Veľké Uherce, Partizánske, Veľké Hoste, Dubodiel, Ostratice, Veľká Hradná, Bošianska Neporadza, Šarovce, Jablunkov na Morave
Bydlisko: Bratislava

littlekubo napísal: 30 Júl 2021, 19:31 Dobrý deň. Stačí žiadosť poslať emailom, alebo musí byť vytlačená?
Platil niekto poplatok cez službu (Trasfer)Wise, alebo niečo podobné zo zahraničia?
Dobry den

staci zaslat ziadost na odciernene harky mailom. Potom Vam zaslu vyzvu na uhradu. Harky Vam zaslu postou alebo mailom, podla toho, ci ste ziadali scan alebo kopiu
Používateľov profilový obrázok
em_por
Príspevky: 18
Dátum registrácie: 29 Nov 2019, 14:31
Predkovia z oblasti: Považie / Košeca / Košecké Podhradie / Ladce / Horná Poruba / Dubnica nad Váhom / Považská Teplá
Bydlisko: Brno

littlekubo napísal: 30 Júl 2021, 19:31 Dobrý deň. Stačí žiadosť poslať emailom, alebo musí byť vytlačená?
Platil niekto poplatok cez službu (Trasfer)Wise, alebo niečo podobné zo zahraničia?
Pri platbe zo zahraničia (ČR) som mal problém, vyžadujú totiž špecifický a variabilný symbol, čo moja banka pri zahraničných platbách nedokáže. Nakoniec som požiadal brata na SR, nech mi to zaplatí, čo mi prišlo ako najjednoduchšie riešenie...
peter.fedor
Nováčik
Nováčik
Príspevky: 46
Dátum registrácie: 19 Máj 2021, 10:23
Predkovia z oblasti: Fedor z Komarian , Parobok Dobra Niva, Soldan z Dubovej povod Morava Drahany, Simoncsics Nahac

em_por napísal: 03 Aug 2021, 08:41
littlekubo napísal: 30 Júl 2021, 19:31 Dobrý deň. Stačí žiadosť poslať emailom, alebo musí byť vytlačená?
Platil niekto poplatok cez službu (Trasfer)Wise, alebo niečo podobné zo zahraničia?
Pri platbe zo zahraničia (ČR) som mal problém, vyžadujú totiž špecifický a variabilný symbol, čo moja banka pri zahraničných platbách nedokáže. Nakoniec som požiadal brata na SR, nech mi to zaplatí, čo mi prišlo ako najjednoduchšie riešenie...
Ja som platil zo zahranicia cez revolut variabilny a specificky symbol som dal do volného textu. Poradili si s tym.
Používateľov profilový obrázok
em_por
Príspevky: 18
Dátum registrácie: 29 Nov 2019, 14:31
Predkovia z oblasti: Považie / Košeca / Košecké Podhradie / Ladce / Horná Poruba / Dubnica nad Váhom / Považská Teplá
Bydlisko: Brno

peter.fedor napísal: 03 Aug 2021, 19:20
em_por napísal: 03 Aug 2021, 08:41
littlekubo napísal: 30 Júl 2021, 19:31 Dobrý deň. Stačí žiadosť poslať emailom, alebo musí byť vytlačená?
Platil niekto poplatok cez službu (Trasfer)Wise, alebo niečo podobné zo zahraničia?
Pri platbe zo zahraničia (ČR) som mal problém, vyžadujú totiž špecifický a variabilný symbol, čo moja banka pri zahraničných platbách nedokáže. Nakoniec som požiadal brata na SR, nech mi to zaplatí, čo mi prišlo ako najjednoduchšie riešenie...
Ja som platil zo zahranicia cez revolut variabilny a specificky symbol som dal do volného textu. Poradili si s tym.
Super, tiež mi to napadlo, ale nechcel som to nejak riskovať - akurát čakám na ďalšie hárky, tak to skúsim. Vďaka z radu :)
littlekubo
Člen
Člen
Príspevky: 96
Dátum registrácie: 04 Mar 2021, 12:59
Predkovia z oblasti: Horehronie, severné Maďarsko, Považie, rakúska Halič

dakujem velmi pekne vsetkym!
Napísať odpoveď