Slovakiana rok 1930 - sčítacie hárky

Tipy na online databázy užitočné pri genealogickom pátraní.
Bobo2
Aktívny člen
Aktívny člen
Príspevky: 132
Dátum registrácie: 20 Mar 2019, 08:10
Predkovia z oblasti: Ilenin, Lukacsik, Margecanszky, Sikora, Košice-Kavečany

Pozdravujem,

dnes som našiel na sčítacích hárkoch našej obce (113) po rozkliknutí tento odkaz: Kultúrny objekt je zdigitalizovaný, ale jeho digitálna reprezentácia bola dočasne zmazaná.
ďalšie 3 hárky (prvé v poradí v zozname hárkov) boli dostupné so začiernením (zabudnuté/vynechané zo spracovania)?

Som zvedavý, aké zverejnenie prinesie dávka konca týždňa...

Možno sa výber lokalít na odčiernenie riadi počtom kliknutí na jednotlivé hárky obcí v určitom období (a ja som klikal v posledných mesiacoch dosť veľa...)
Bobo2
Aktívny člen
Aktívny člen
Príspevky: 132
Dátum registrácie: 20 Mar 2019, 08:10
Predkovia z oblasti: Ilenin, Lukacsik, Margecanszky, Sikora, Košice-Kavečany

...ja som sa dočkal...hárky pre šariškú časť mojej obce sú zverejnené v plnom náhľade...Tie 3 hárky nezaradené do spracovania zostali začiernené... :x
...ešte počkať na druhú časť hárkov obce zaradené do Košíc (košická časť Kavečian)
Martin01
Príspevky: 13
Dátum registrácie: 09 Jan 2021, 13:50
Predkovia z oblasti: Rožkovany, Gregorovce, Brežany, Jakubova Voľa, Krivany, Brezovica n/Torysou

Dobrý deň,
mňa by zaujímalo, či budú zverejnené aj nezačiernené hárky obcí, ktoré ešte neboli zdigitalizované. Obec ktorú potrebujem má zdigitalizované iba sčítanie z roku 1940. Neviete niekto viac ?
Používateľov profilový obrázok
duros
Administrátor
Administrátor
Príspevky: 4920
Dátum registrácie: 11 Sep 2012, 14:52
Predkovia z oblasti: Snopek, Varényi - farnosti Malá Hradná, Dubodiel, Bánovce nad Bebravou, Trenčín, Trenčianska Turná, Dubnica, Jacovce
Kontaktovať používateľa:

Martin01 napísal: 17 Okt 2021, 12:26 Dobrý deň,
mňa by zaujímalo, či budú zverejnené aj nezačiernené hárky obcí, ktoré ešte neboli zdigitalizované. Obec ktorú potrebujem má zdigitalizované iba sčítanie z roku 1940. Neviete niekto viac ?
A ste si istý, že z tej obce sčítanie v archíve je?
Vo všeobecnosti nikto nevie nič, iba z toho, čo niekomu odpovedia na informatívny email.
Martin01
Príspevky: 13
Dátum registrácie: 09 Jan 2021, 13:50
Predkovia z oblasti: Rožkovany, Gregorovce, Brežany, Jakubova Voľa, Krivany, Brezovica n/Torysou

duros napísal: 17 Okt 2021, 17:50
Martin01 napísal: 17 Okt 2021, 12:26 Dobrý deň,
mňa by zaujímalo, či budú zverejnené aj nezačiernené hárky obcí, ktoré ešte neboli zdigitalizované. Obec ktorú potrebujem má zdigitalizované iba sčítanie z roku 1940. Neviete niekto viac ?
A ste si istý, že z tej obce sčítanie v archíve je?
Vo všeobecnosti nikto nevie nič, iba z toho, čo niekomu odpovedia na informatívny email.
Z tej obce sa sčítanie ľudu z roku 1930 zachovalo, potvrdili mi to už skôr. Skúsim im teda napísať...
Martin01
Príspevky: 13
Dátum registrácie: 09 Jan 2021, 13:50
Predkovia z oblasti: Rožkovany, Gregorovce, Brežany, Jakubova Voľa, Krivany, Brezovica n/Torysou

Martin01 napísal: 17 Okt 2021, 18:02
duros napísal: 17 Okt 2021, 17:50
Martin01 napísal: 17 Okt 2021, 12:26 Dobrý deň,
mňa by zaujímalo, či budú zverejnené aj nezačiernené hárky obcí, ktoré ešte neboli zdigitalizované. Obec ktorú potrebujem má zdigitalizované iba sčítanie z roku 1940. Neviete niekto viac ?
A ste si istý, že z tej obce sčítanie v archíve je?
Vo všeobecnosti nikto nevie nič, iba z toho, čo niekomu odpovedia na informatívny email.
Z tej obce sa sčítanie ľudu z roku 1930 zachovalo, potvrdili mi to už skôr. Skúsim im teda napísať...
Email od Slovakiany:

Dobrý deň,
Všetky hárky zo sčítania ľudu z roku 1930 boli digitalizované a budú zverejnené na portáli Slovakiana. Ich spracovanie a sprístupnenie však predstavuje dlhodobejší proces, z toho dôvodu pribúdajú na portáli priebežne. S pozdravom, tím Slovakiana.
mitoxy
Aktívny člen
Aktívny člen
Príspevky: 113
Dátum registrácie: 04 Feb 2019, 14:02
Predkovia z oblasti: Malacky, Šenkvice, Vrtižer/Plevník/Predmier

Prosím Vás, sčítacie hárky z obce Hnúšťa a z okolia (zaujíma ma obec Brádno) sa z roku 1930 nezachovali, alebo som slepí? :)
Anna Theresia
Aktívny člen
Aktívny člen
Príspevky: 140
Dátum registrácie: 10 Jún 2018, 16:50
Predkovia z oblasti: Slovensko: býv. Prešporská a Nitrianska stolica, Srbsko: Vojvodina-Báčka (pôvodne Hont a Gemer), Chorvátsko

Dobrý večer.
Ak necháte pri vyhľadávaní na portáli Slovakiana políčko " Len zdigitalizované " prázdne, nájde Vám tieto výsledky:

https://www.slovakiana.sk/vyhladavanie? ... ly=disable

 " Pochodila som " pred časom podobne, keď som sa snažila nájsť sčítanie z r. 1930 z obce, ktorú potrebujem.
Takže tie hárky sa tam pravdepodobne nachádzajú ( keďže každý z nich má svoje číslo a aj popis ) , ale zatiaľ nie sú zdigitalizované.
Keď rozkliknete ktorýkoľvek obrázok, zobrazí sa Vám viac informácií.
Avšak kedy sa digitalizácia takýchto kultúrnych objektov uskutoční, web Slovakiana nešpecifikuje; resp. neuvádza žiadne dátumy.
MDzub
Príspevky: 25
Dátum registrácie: 27 Jan 2021, 13:18
Predkovia z oblasti: Lačnov, Šariš

Mozno taka blba otazka, avsak...
Ako si mozem stahnut harok?

Zaciernene bolo mozno stiahnut v dobrom rozliseni ako jpg, teraz niejak nievem najst taku istu moznost...
Používateľov profilový obrázok
Absik
Veľmi aktívny člen
Veľmi aktívny člen
Príspevky: 293
Dátum registrácie: 17 Okt 2012, 23:22
Predkovia z oblasti: Východné Slovensko: Škripko, Pravda, Polyák, Andrejčák, Výrostko/Virosztko, Prepiják; Maďarsko/Košice: Deutsch; Spiš+Poľsko: Kohn, Tandlich; Morava: Absolon, Lédl
Kontaktovať používateľa:

MDzub napísal: 06 Nov 2021, 19:10 Mozno taka blba otazka, avsak...
Ako si mozem stahnut harok?

Zaciernene bolo mozno stiahnut v dobrom rozliseni ako jpg, teraz niejak nievem najst taku istu moznost...
Treba pouzit Dezoomify (ci uz ako doplnok do prehliadaca alebo stranku sluzby)
Napísať odpoveď