Slovakiana rok 1930 - sčítacie hárky

Tipy na online databázy užitočné pri genealogickom pátraní.
Používateľov profilový obrázok
patricius95
Veterán
Veterán
Príspevky: 3235
Dátum registrácie: 17 Okt 2012, 23:08
Predkovia z oblasti: Ličartovce → Zakarovský, Ruské Pekľany → Koscik, Havranec → Leľo, Nitr. Streda → Trenčiansky
Bydlisko: Prešov

Ja upozorním tých, čo si toto vlánko čítajú celé, aby si dali pozor na „židovské domácnosti”. Ten, kto prepisy tých židovských domov robil, prepísal len židovských obyvateľov. Ja som napr. kontroloval hárky z Drienova a katolícke služobníctvo nebolo indexované...
S pozdravom
Patrik Zakarovský
vorky
Veterán
Veterán
Príspevky: 511
Dátum registrácie: 30 Jan 2016, 15:49
Predkovia z oblasti: Vorcak, Orava

patricius95 napísal: 30 Aug 2022, 11:07 Ja upozorním tých, čo si toto vlánko čítajú celé, aby si dali pozor na „židovské domácnosti”. Ten, kto prepisy tých židovských domov robil, prepísal len židovských obyvateľov. Ja som napr. kontroloval hárky z Drienova a katolícke služobníctvo nebolo indexované...
Potvrdzujem rovnaký prípad v obci Rabča
littlekubo
Člen
Člen
Príspevky: 96
Dátum registrácie: 04 Mar 2021, 12:59
Predkovia z oblasti: Horehronie, severné Maďarsko, Považie, rakúska Halič

Petra1909 napísal: 29 Aug 2022, 20:17 Zdravím,
Váš předek nemusel zemřít v domě, ve kterém bydlel. Moje praprababička bydlela ve stáří u své dcery, později v nějakém podnájmu u zcela cizích (nepříbuzných) manželů cca stejného věku, jako byla ona, zemřela ale v domě, ve kterém podle diplomové práce, která řeší stavby v této obci, byl zájezdní hostinec. Později ve stejném domě zemřela i tato dcera, přestože vlastnila statek (1/4 lán). Musela jsem projít sčítací archy jeden po druhém. Proč to tak bylo si zatím nedovedu vysvětlit.
P.Z.
Na to som myslel, ale u syna zapisany nie je ani v 1930, ani v 1940 - dva roky pred svojou smrtou. Cislo domu, ktore mi uviedol farar z matriky, ktoru ma k dispozicii v 1940 no ani v 1930 na rovnaje ulici jednoducho nie je.
Ide hlavne o to, ze sice viem kedy a kde sa mal predok narodit, ale viac ma zaujima jeho manzelka. Tu neviem presne urcit v matrikach na Family Search a dufal som, ze v 1930 ju najdem aj s nacionaliami. Cele mesto NMnV som si stiahol ku sebe a presiel som ho. Kedze to cislo nie je ani v prehladoch, ktore mi postol uzivatel vorky, nemam dojem, ze ten konkretny harok jednoducho chyba.
vorky
Veterán
Veterán
Príspevky: 511
Dátum registrácie: 30 Jan 2016, 15:49
Predkovia z oblasti: Vorcak, Orava

Hľadám sčítacie hárky 1930 obce Veľká Lesná, okres Stará Ľubovňa. Pod týmto názvom však nie je ani na scitacieharky ani slovakiane. Spadala pod inú obec? Alebo používala iný názov obce?
Používateľov profilový obrázok
duros
Administrátor
Administrátor
Príspevky: 4935
Dátum registrácie: 11 Sep 2012, 14:52
Predkovia z oblasti: Snopek, Varényi - farnosti Malá Hradná, Dubodiel, Bánovce nad Bebravou, Trenčín, Trenčianska Turná, Dubnica, Jacovce
Kontaktovať používateľa:

vorky napísal: 06 Sep 2022, 20:33 Hľadám sčítacie hárky 1930 obce Veľká Lesná, okres Stará Ľubovňa. Pod týmto názvom však nie je ani na scitacieharky ani slovakiane. Spadala pod inú obec? Alebo používala iný názov obce?
Rychvald - https://slovnik.juls.savba.sk/?w=ve%C4% ... cs&d=psken#
mano
Veterán
Veterán
Príspevky: 624
Dátum registrácie: 28 Okt 2015, 19:34

Dobry vecer , hladajte Rychvald

Edit : pardon,nevsimol som si,ze odpoved uz medzicasom prisla
vorky
Veterán
Veterán
Príspevky: 511
Dátum registrácie: 30 Jan 2016, 15:49
Predkovia z oblasti: Vorcak, Orava

dakujem.

EDIT: V indexoch Rychvaldu je podľa mňa nesprávne prečítané priezvisko, uvedené je Soha, no malo by ísť o priezvisko Irha.
luki
Iniciatívny člen
Iniciatívny člen
Príspevky: 153
Dátum registrácie: 16 Jún 2016, 16:08
Predkovia z oblasti: Mníšek nad Popradom, Demänová, Kátlovce, Stupava

Dnes pridaných cca 100 hárkov, celkový počet 623 257.
https://www.slovakiana.sk/kulturne-obje ... 5757185017
Barley
Člen
Člen
Príspevky: 62
Dátum registrácie: 14 Máj 2015, 23:03
Predkovia z oblasti: Caban, obec Selce pri B.Bystrici, Podkonice

Dobrý večer,
dnes som zistil, že z databázy zindexovaných údajov zmizla väčšina záznamov z roku 1930, ktoré som spracoval pre niekoľko obcí banskobystrického okresu. Stala sa niekomu podobná nepríjemnosť? Máme sa obávať, že indexácia je zbytočná?
matik58
Člen
Člen
Príspevky: 66
Dátum registrácie: 27 Okt 2020, 11:18

Zdravím,

môžem poprosiť o ktoré záznamy sa jedná?

Našťastie v rámci ukladania ukladám každú ZMENU aj historicky, čiže ak sa niečo stratilo nie je problém to obnoviť :)
Napísať odpoveď