Slovakiana rok 1930 - sčítacie hárky

Tipy na online databázy užitočné pri genealogickom pátraní.
Používateľov profilový obrázok
patricius95
Veterán
Veterán
Príspevky: 3235
Dátum registrácie: 17 Okt 2012, 23:08
Predkovia z oblasti: Ličartovce → Zakarovský, Ruské Pekľany → Koscik, Havranec → Leľo, Nitr. Streda → Trenčiansky
Bydlisko: Prešov

Skúsil som indexovať záznamy z obce Nitrianska Streda (okr. Topoľčany). Zindexoval som 2 strany, no žiaden záznam sa neuložil. Skontrolujete to, prosím?
S pozdravom
Patrik Zakarovský
matik58
Člen
Člen
Príspevky: 66
Dátum registrácie: 27 Okt 2020, 11:18

patricius95 napísal: 17 Aug 2022, 12:49 Skúsil som indexovať záznamy z obce Nitrianska Streda (okr. Topoľčany). Zindexoval som 2 strany, no žiaden záznam sa neuložil. Skontrolujete to, prosím?
opravené
matik58
Člen
Člen
Príspevky: 66
Dátum registrácie: 27 Okt 2020, 11:18

Aktuálny stav: cca 291 tisíc

Obrázok
luki
Iniciatívny člen
Iniciatívny člen
Príspevky: 153
Dátum registrácie: 16 Jún 2016, 16:08
Predkovia z oblasti: Mníšek nad Popradom, Demänová, Kátlovce, Stupava

Žeby už posledné kúsky ?
Na Slovakiane pribudlo ďalších cca 3000 hárkov, aktuálny stav 623 156.
Používateľov profilový obrázok
Absik
Veľmi aktívny člen
Veľmi aktívny člen
Príspevky: 293
Dátum registrácie: 17 Okt 2012, 23:22
Predkovia z oblasti: Východné Slovensko: Škripko, Pravda, Polyák, Andrejčák, Výrostko/Virosztko, Prepiják; Maďarsko/Košice: Deutsch; Spiš+Poľsko: Kohn, Tandlich; Morava: Absolon, Lédl
Kontaktovať používateľa:

Bohuzial este stale su tam zaciernene alebo sive harky...
matik58
Člen
Člen
Príspevky: 66
Dátum registrácie: 27 Okt 2020, 11:18

Zdravím,

prebehla menšia aktualizácia celého systému a DB + nahral som všetci hárky z 1930. Celkovo teda 1,2 milióna hárkov.

Veľa šťastia v pátraní + (sem tam hoďte aj nejaké to priezvisko do indexácie :) )
Barley
Člen
Člen
Príspevky: 62
Dátum registrácie: 14 Máj 2015, 23:03
Predkovia z oblasti: Caban, obec Selce pri B.Bystrici, Podkonice

Zdravím hlavne autora "sčítacích hárkov" a srdečne ďakujem za výbornú pomôcku. Dlhšie som na stránke nebol, všimol som si však, že nefunguje vyhľadávanie znaku "?", ktorý zastupuje nečitateľné (neisté) priezviská. Znak pomlčka "-" ale funguje. Stalo sa niečo s otáznikom?
matik58
Člen
Člen
Príspevky: 66
Dátum registrácie: 27 Okt 2020, 11:18

Zdravím,

aktuálne som zmenil funkciu na hľadanie v DB podľa priezviska, doposiaľ tam bola funkcia "LIKE", čo znamenalo, že hľadalo daný reťazec kdekoľvek v databáze(je mi novinka, že otáznik fungoval :D)

Zmenil som to na "REGEXP" funkciu, čiže sa dá používať všetko čo ponúka táto funkcia na porovnávanie:
napr. ak chcete nájsť výskyt všetkých "Kováčovcov" ale poznáte že sa mohli písať ako "Kováč", "Kovács", "Kovác" tak môžete zadať "Ková(č|cs|c)$" symbol $ hovorí o tom že to nebude dlhšie, tým pádom sa odfiltrujú všetci napr. Kováčikovci, Kováčkovci apď (https://regex101.com/r/Bk6V5z/1). Alebo môžete hľadať napr. "Ková(č|cs|c)" a vtedy nájdete všetky priezviská ktoré obsahujú "Kováč", "Kovács", "Kovác". (https://regex101.com/r/Pa5JOp/1)

Vari sa mi v blízkej budúcnosti podarí napísať návod ako filtrovať :D Prípadne si pozrite (https://regexr.com/)
Používateľov profilový obrázok
duros
Administrátor
Administrátor
Príspevky: 4935
Dátum registrácie: 11 Sep 2012, 14:52
Predkovia z oblasti: Snopek, Varényi - farnosti Malá Hradná, Dubodiel, Bánovce nad Bebravou, Trenčín, Trenčianska Turná, Dubnica, Jacovce
Kontaktovať používateľa:

matik58 napísal: 23 Aug 2022, 08:04 ..... môžete zadať "Ková(č|cs|c)$" symbol $ hovorí o tom že to nebude dlhšie, ...
zas aby som sa učil, ako napísať zvislú čiaru.... :oops:
matik58
Člen
Člen
Príspevky: 66
Dátum registrácie: 27 Okt 2020, 11:18

duros napísal: 23 Aug 2022, 19:07
matik58 napísal: 23 Aug 2022, 08:04 ..... môžete zadať "Ková(č|cs|c)$" symbol $ hovorí o tom že to nebude dlhšie, ...
zas aby som sa učil, ako napísať zvislú čiaru.... :oops:
právy ALT+W = |
Napísať odpoveď