Slovakiana rok 1930 - sčítacie hárky

Tipy na online databázy užitočné pri genealogickom pátraní.
matik58
Člen
Člen
Príspevky: 66
Dátum registrácie: 27 Okt 2020, 11:18

Petra1909 napísal: 03 Feb 2022, 21:58 Dobrý večer,
nevíte, prosím, jestli odčerňování hárků pokračuje nebo se zastavilo? Čekám na Dolné Hámre (Hodruša-Hámre), Nevidzany a Malé Vozokany už jsou od vánoc, Dolné Hámre pořád nic... Děkuji za informaci. P.

Moja konverzácia so Slovakianou:

Ja 26.01.2022
"Dobrý deň, chcem sa informovať, kedy budú sprístupnené ďalšie sčítacie hárky z roku 1930. Už dlhšiu dobu je ich +-388000. Navyše ma zaujíma, akým "kľúčom" ich odčierňujete, zaujimálo by ma kedy bude okres Trstená."

Slovakiana 31.01.2022
"Dobrý deň, všetky sčítacie hárky z roku 1930 boli digitalizované a budú zverejnené na portáli Slovakiana.
Aktuálne čakáme na nové dáta z digitalizácie, ktoré budú po spracovaní sprístupnené prostredníctvom portálu Slovakiana pre verejnosť a priebežne spracovávame aj dáta z iných pamäťových a fondových inštitúcií (múzeá, galérie a iné). Spracovanie prebieha bez selekcie, hromadne všetko, čo máme k dispozícii."

Čiže ak to chápem, neviem odkiaľ majú dostať tie dáta asi z marsu resp. či im to skenuje archív SNA, ale čoraz viac som z toho jeleň :D
Používateľov profilový obrázok
duros
Administrátor
Administrátor
Príspevky: 4935
Dátum registrácie: 11 Sep 2012, 14:52
Predkovia z oblasti: Snopek, Varényi - farnosti Malá Hradná, Dubodiel, Bánovce nad Bebravou, Trenčín, Trenčianska Turná, Dubnica, Jacovce
Kontaktovať používateľa:

Povedzte mi, čo je v tomto štáte dobré??? Okrem nás... ;-)
Môžem Váš post dať na FB aj s Vašim komentárom?
matik58
Člen
Člen
Príspevky: 66
Dátum registrácie: 27 Okt 2020, 11:18

duros napísal: 05 Feb 2022, 12:24 Povedzte mi, čo je v tomto štáte dobré??? Okrem nás... ;-)
Môžem Váš post dať na FB aj s Vašim komentárom?
jasné v pohode
jurajpolak
Veterán
Veterán
Príspevky: 419
Dátum registrácie: 20 Júl 2016, 12:24
Predkovia z oblasti: Marianka, Stupava, Mást, Borinka a ďalšie obce Záhoria, Záhorská Bystrica
Bydlisko: Marianka

Zostáva dúfať, že to v tom archíve neskenujú nanovo ešte raz, bez začiernenia.:-)
mitoxy
Aktívny člen
Aktívny člen
Príspevky: 113
Dátum registrácie: 04 Feb 2019, 14:02
Predkovia z oblasti: Malacky, Šenkvice, Vrtižer/Plevník/Predmier

jurajpolak napísal: 10 Feb 2022, 19:41 Zostáva dúfať, že to v tom archíve neskenujú nanovo ešte raz, bez začiernenia.:-)
Ale do konca prvej dekády roku 2022 im vela času už neostáva :D
david
Veterán
Veterán
Príspevky: 309
Dátum registrácie: 04 Sep 2013, 02:56

jurajpolak napísal: 10 Feb 2022, 19:41 Zostáva dúfať, že to v tom archíve neskenujú nanovo ešte raz, bez začiernenia.:-)
Pokiaľ ja viem, tak to neskenoval archív, ale robila to táto firma https://www.finstat.sk/35750871

Samotné skenovanie sčítacích hárkov môžete vidieť na tomto videu https://youtu.be/ga4Ussl81S0?t=83
matik58
Člen
Člen
Príspevky: 66
Dátum registrácie: 27 Okt 2020, 11:18

Pokračovanie tejto ságy:

Ja:
Dobrý deň, chcem sa informovať o pokroku v sčítacích hárkoch. Pomaly sa blíži koniec 1. kvartálu roku 2022 a stále chýba cca 250000 sčítacích hárkov. Stihne sa to? Bolo by super informovať viac verejnosť. Ďakujem za odpoveď.

Slovakiana:
Dobrý deň, v priebehu marca sa pravdepodobne nestihne spracovať zvyšných 200tisíc+ sč.hárkov, nakoľko už dlhodobo čakáme na dodanie tejto poslednej várky dát z digitalizácie zo strany MVSR, resp. Slovenského národného archívu. Z našej strany robíme všetko pre to, aby zverejnenie hárkov prebehlo v čo najkratšej dobe. Orientačný termín sprístupnenia zvyšných hárkov nevieme stanoviť, keďže všetko závisí od ich dodania k nám. Poprosíme ešte o strpenie, akonáhle budeme mať dáta, budeme vedieť informovať verejnosť. Pekný deň.


Takže kto sa veľmi nudí nech bombarduje MVSR :D tento príbeh asi nikdy neskončí
Používateľov profilový obrázok
Absik
Veľmi aktívny člen
Veľmi aktívny člen
Príspevky: 293
Dátum registrácie: 17 Okt 2012, 23:22
Predkovia z oblasti: Východné Slovensko: Škripko, Pravda, Polyák, Andrejčák, Výrostko/Virosztko, Prepiják; Maďarsko/Košice: Deutsch; Spiš+Poľsko: Kohn, Tandlich; Morava: Absolon, Lédl
Kontaktovať používateľa:

Kokos, nejakych 2.5-3TB dat nedokazu preniest z miesta na miesto uz vyse roka... nech si objednaju kuriera od Woltu
Používateľov profilový obrázok
duros
Administrátor
Administrátor
Príspevky: 4935
Dátum registrácie: 11 Sep 2012, 14:52
Predkovia z oblasti: Snopek, Varényi - farnosti Malá Hradná, Dubodiel, Bánovce nad Bebravou, Trenčín, Trenčianska Turná, Dubnica, Jacovce
Kontaktovať používateľa:

Dovolil som si Vašu komunikáciu zverejniť na našom FB, kolega Laco pozdieľal medzi archivárov a pozrite reakciu SNA (asi si dajú po hube).
Prílohy
(1)_Spoločnosť_slovenských_archivárov_(SSA)_Nežijeme_všetci_len_vojnou._Facebook_-_2022-03-05_19.14.40.png
matik58
Člen
Člen
Príspevky: 66
Dátum registrácie: 27 Okt 2020, 11:18

Dobrý deň,

tak toto som fakt veľmi prekvapený, oni si myslia, že sa to tá druhá strana nedozvie, keď napíšu takúto reakciu, že si ju v rámci genealógie nezazdieľame ? :D

preistotu tu reakciu od Slovakiana prikladám čiernu na bielom, aby náhodou nekolovalo, že to bol výmysel.
Prílohy
slovakiana.png
slovakiana.png (33.14 KiB) 1721 zobrazení
Napísať odpoveď