Imigranti do USA

Tipy na online databázy užitočné pri genealogickom pátraní.
Trenkie
Iniciatívny člen
Iniciatívny člen
Príspevky: 164
Dátum registrácie: 02 Apr 2015, 09:42
Predkovia z oblasti: Markušovce, Sp.Štiavnik,Hôrka č.Ondrej, Vlková,Teplička,Vyšné Repaše, Novoveská Huta,Hnilčík,Hnilec
Bydlisko: Smižany
Kontaktovať používateľa:

Dobrý deň, chcela by som sa opýtať ale neviem do akej rubriky to zaradiť. Mám predkov ktorých som našla v nejakých amerických záznamoch na familysearch.org ale neviem si rady. Sú dvaja.. jeden je Michal Gres, nasla som ho v passenger liste v roku 1900 sedela rodna obec, aj rok narodenia, Gresovcov v Janovcach tolko nebolo takze skoro urcite je to dany predok. Druhy je Martin Kacvinsky, nasla som jeho umrtie v Ohio, ako nahlasovatel bol michal Gres, ale to bol uz rok 1919. Tiez sedeli roky aj obec na Martina Kacvinskeho, jeho prichod do ellis island som ale nenasla. Ani ine prichody Michala Gresa okrem roku 1900 aj ked urcite tam nebol 19 rokov lebo tu mal manzelku ktora zomrela a druhy krat sa potom zenil. Da sa nejakym sposobom k tomu dopatrat? podla mna bude problem v indexovani, jednoducho tie mena budu skomolene, ale tym ze neviem v akych rokoch do ameriky isli, neviem to ani rucne vyhladat ved vcera som pozerala a to su tisice passenger listov na familysearch. Co by ste mi poradili? da sa to nejako zistit alebo sa nikdy nedozviem ci to vlastne boli oni? Ide o to ze tieto dve osoby sa v rodine prepojili az svojimi detmi, ktore sa vzali. Cize v case cestovania do usa rodinou neboli, takze ani neviem ci to nebol nejaky iny michal Gres ktory umrtie nahlasoval. Jedine co viem ze Martinovi kacvinskemu tu na svk bol za svedka Michal Gres ktory eventualne mohol byt ten isty ako nahlasovatel smrti. Ďakujem krasne za akukolvek radu.
Používateľov profilový obrázok
duros
Administrátor
Administrátor
Príspevky: 4935
Dátum registrácie: 11 Sep 2012, 14:52
Predkovia z oblasti: Snopek, Varényi - farnosti Malá Hradná, Dubodiel, Bánovce nad Bebravou, Trenčín, Trenčianska Turná, Dubnica, Jacovce
Kontaktovať používateľa:

Možné je, že je meno a priezvisko zle oindexované, ale celkom dobre možné je aj to, že ho nikdy nenájdete, pretože ľudia cestovali rôznym spôsobom, niektorí napr. aj na tzv. dobytčí pas. Skúste ešte cenzus USA 1910, ak predpokladáte, že tam už vtedy bol.
casper911
Aktívny člen
Aktívny člen
Príspevky: 107
Dátum registrácie: 18 Okt 2012, 00:28
Predkovia z oblasti: Lanči, Lancsin z Pruského a okolia, Andraščík a Ondko zo Sabinova a okolia, Veľké Uherce

Nech sa páči.

meno bydlisko vek narodenie príchod do US

1  Gres, Mihaly  Janosfalu  26  1873-1874  1900
2  Gressa, Mihaly  Janosfalu  32  1872-1873  1905

3  Kacatunski, Marton  Janosfolve  18  1886-1887  1905
4  Kacwinski, Martin  Janosfalva, Hungary  27  1885-1886  1913
5  Kaczwinszky, Martin  Janosfalu, Hungary  26  1885-1886  1912
Trenkie
Iniciatívny člen
Iniciatívny člen
Príspevky: 164
Dátum registrácie: 02 Apr 2015, 09:42
Predkovia z oblasti: Markušovce, Sp.Štiavnik,Hôrka č.Ondrej, Vlková,Teplička,Vyšné Repaše, Novoveská Huta,Hnilčík,Hnilec
Bydlisko: Smižany
Kontaktovať používateľa:

Ďakujem krásne! ani som nedúfala že niečo také ešte uvidím. A ako sa Vám to podarilo, ak sa smiem spýtať? :D
Napísať odpoveď