stranka Csaladfa.palmai.eu je aktualizovana?

Tipy na online databázy užitočné pri genealogickom pátraní.
MartinaS
Veľmi aktívny člen
Veľmi aktívny člen
Príspevky: 232
Dátum registrácie: 21 Jún 2019, 12:24
Predkovia z oblasti: Pezinok, Raca, Oslany, Vylok

Dobry den,
viete mi povedat, ci je stranka Csaladfa.palmai.eu pravidelne aktualizovana? Ten datum 24.1.2014 znamena poslednu aktualizaciu, alebo je to datum vzniku stranky?
Používateľov profilový obrázok
duros
Administrátor
Administrátor
Príspevky: 4935
Dátum registrácie: 11 Sep 2012, 14:52
Predkovia z oblasti: Snopek, Varényi - farnosti Malá Hradná, Dubodiel, Bánovce nad Bebravou, Trenčín, Trenčianska Turná, Dubnica, Jacovce
Kontaktovať používateľa:

Stránka je prepisom Sármányovej, takže nemá byť čím aktualizovaná.
MartinaS
Veľmi aktívny člen
Veľmi aktívny člen
Príspevky: 232
Dátum registrácie: 21 Jún 2019, 12:24
Predkovia z oblasti: Pezinok, Raca, Oslany, Vylok

To som nevedela ze je to iba prepis tej starej knizky.
Duros, uz ste tu niekolkokrat spominali, ze sa obcas najdu stare matriky. Su tieto udaje niekde zhromazdene (vedie si SNA, alebo nejaka ina institucia aj verejnosti dostupnu evidenciu), alebo obycajny smrtelnik nema sancu zistit, co sa kde naslo? Dalej by ma zaujimalo: ak sa nejaka matrika najde, a cirkev je ochotna ju odovzdat do archivu, tak sa tato matrika prida do prislusneho archivu ku ostatnym matrikam z tejto obce? Alebo sa moze stat, ze bude ulozena v nejakom uplne inom archive? Dakujem, Martina
Používateľov profilový obrázok
duros
Administrátor
Administrátor
Príspevky: 4935
Dátum registrácie: 11 Sep 2012, 14:52
Predkovia z oblasti: Snopek, Varényi - farnosti Malá Hradná, Dubodiel, Bánovce nad Bebravou, Trenčín, Trenčianska Turná, Dubnica, Jacovce
Kontaktovať používateľa:

MartinaS napísal: 09 Máj 2021, 10:12 To som nevedela ze je to iba prepis tej starej knizky.
Duros, uz ste tu niekolkokrat spominali, ze sa obcas najdu stare matriky. Su tieto udaje niekde zhromazdene (vedie si SNA, alebo nejaka ina institucia aj verejnosti dostupnu evidenciu), alebo obycajny smrtelnik nema sancu zistit, co sa kde naslo? Dalej by ma zaujimalo: ak sa nejaka matrika najde, a cirkev je ochotna ju odovzdat do archivu, tak sa tato matrika prida do prislusneho archivu ku ostatnym matrikam z tejto obce? Alebo sa moze stat, ze bude ulozena v nejakom uplne inom archive? Dakujem, Martina
SNA nie, ale ten príslušný archív, ergo treba sa spýtať príslušného archívu. Odovzdávajú sa do toho štátneho archívu, ktorý tam má územnú pôsobnosť.
K Sármányovej: pred časom sa hovorilo o ďalšom, doplnenom vydaní (kde, predpokladám, sú doplnené aj nové prírastky). Žiaľ, naše MV SR, asi nemá financie ani na toto. Navyše teraz pandémia, takže všetko stojí (rovnako ako projekt digitalizácie obecných matrík z r. 1895-1906 mormónmi).
Napísať odpoveď