Sčítacie hárky - 1940 - aplikácia

Tipy na online databázy užitočné pri genealogickom pátraní.
Jakub8
Príspevky: 4
Dátum registrácie: 10 Júl 2022, 16:27
Predkovia z oblasti: Tesáry nad Žitavou, Mlyňany, Svätý Benedik, Fiľakovo, Banská Bystrica

duros napísal: 14 Júl 2022, 19:59 Ona tá aplikácia ešte ani nemala byť zverejnená. Zverejnená je len tu, na fóre, aj to len preto, aby sa pripojili ďalší ľudia k indexácii, ergo na všetkom sa stále pracuje.
Tak sociální sítě si žijí vlastním životem. Jinak já jsem teda zaindexoval asi 1300 hárkov za 1 týden a to jsem stihnul porovnávat i ty špatně čitelné se slovníkem nebo Slovakianou takže pokud za 9 měsíců je indexováno jen necelých 58 000 hárkov tak se do toho lidi z fóra zřejmě zatím moc nezapojili...
laco
Veterán
Veterán
Príspevky: 476
Dátum registrácie: 11 Apr 2014, 20:01
Predkovia z oblasti: Nitrianský Hrádok, Bánov - Rosival, Necpaly - Justh, Bratislava a Záhorie - Klempa

Otázka na vývojára - dalo by sa dohodnúť nejaké označenie pre súhrnné hárky - aby sa dalo napr. vo väčšom meste vyfiltrovať (samozrejme po označení) len súhrnné hárky?

Ďakujem.
matik58
Člen
Člen
Príspevky: 66
Dátum registrácie: 27 Okt 2020, 11:18

ako vývojár odpovedám:

pri každom hárku sa dá vyplniť "priezviská" a "typ", kde "typ" je hárok, prehľad=súhrnný hárok, návšteva=hotelový hárok, vo filtry sa dá následne podľa typu filtrovať
laco
Veterán
Veterán
Príspevky: 476
Dátum registrácie: 11 Apr 2014, 20:01
Predkovia z oblasti: Nitrianský Hrádok, Bánov - Rosival, Necpaly - Justh, Bratislava a Záhorie - Klempa

matik58 napísal: 07 Sep 2022, 20:47 ako vývojár odpovedám:

pri každom hárku sa dá vyplniť "priezviská" a "typ", kde "typ" je hárok, prehľad=súhrnný hárok, návšteva=hotelový hárok, vo filtry sa dá následne podľa typu filtrovať
Ospravedlňujem sa, kompletne mi to uniklo - úchytkom pri iných povinnostiach sa vytešujem z nových možností a údajov, ktoré poskytujú tie hárky, takže niektoré veci mi unikli.

Už len rozmýšľam ako vyhľadávať pomocou súpisného čísla - hlavne vo väčších mestách. NA stráenke v Slovakiane poväčšinou je udaná adresa v tvare ulica orientačné číslo/popisné číslo - ale vyhľadávať sa mi podľa toho nedarí.

Laco
staso
Aktívny člen
Aktívny člen
Príspevky: 116
Dátum registrácie: 17 Okt 2012, 23:33
Predkovia z oblasti: Sojka - farnosti Lom nad Rimavicou, Oravská Lesná

medzi sčítacími hárkami Lom nad Rimavicou je nesprávne zaradený ako "Sčítací hárok 878/139, Lom nad Rimavicou (Rimavská Sobota) " sčítací hárok z obce Lipovec. Nie je to chyba aplikácie, hárok je zle zaradený na Slovakiane.
matik58
Člen
Člen
Príspevky: 66
Dátum registrácie: 27 Okt 2020, 11:18

Zdravím,

trošku som sa dostal po dlhšom čase k APP, upravil som zopár vecí:

pri kliknutí do poľa do ktorého vpisujete priezviská vám okno zarovná aby ste videli čo najviac z obrázkov
defaultne nastavených 100 záznamov / stránka
pridané info boxy čo vpisovať nad poľom priezvisk
keď vyberiete že daný sčítací hárok je "prehľad sčítacieho obvodu" alebo "sčítací lístok pre hosťov" tak budete mať zobrazené iné výrezy (po obnovení) + iné inštrukcie v info boxe nad poľom priezvisk

pripravujem aj nejakú štatistiku priezvisk aspoň prezradím, že zatiaľ najviac indexovaných priezvisk je:
1. "Weiss" / "Weisz" = 479+470 = 949x
2. "Klein" = 924x
3. "Kováč" = 792x
4. "Kohn" = 525x
5. "Roth" = 517x
6. "Baláž" = 490x
7. "Varga" = 486x
8. "Polák" = 399x
9. "Kovačík" = 370x
10. "Novák" = 353
Matrikar1956
Príspevky: 2
Dátum registrácie: 03 Júl 2021, 23:30
Predkovia z oblasti: Nosál, Poláček Schulte. Belan

V rámci sčítacích hárkov za Svätý Jur 1940 sú chybne zaradené dva hárky z Bratislavy:
Sčítací hárok 81/373, Pluhova 186, Svätý Jur (Bratislava)
Sčítací hárok 81/89, Kalinčiaková blok D č. 1/735, Svätý Jur (Bratislava)

zindexoval som ich aj s poznámkou
matik58
Člen
Člen
Príspevky: 66
Dátum registrácie: 27 Okt 2020, 11:18

Ahojte,

v rámci app scitacieharky.sk som spravil menšiu aktualizáciu, pridal som MAPY rokov 1930 a 1940 na ktorých sú "markery" na ktoré keď kliknete uvidíte štatistiku indexácie po kliknutí na zobraziť viac vám rovno odfiltruje váš hľadaný okres.

Obrázok
Obrázok
Georgeo88
Príspevky: 4
Dátum registrácie: 26 Dec 2022, 06:49

Zdravím,

mal by som otázku na mapy:

Akým spôsobom, resp. ako často sa aktualizujú štatistiky?

Teraz som dopĺňal nejaké záznamy do Okresu Dunajská Streda a čísla sa nijak nezmenili.

Ďakujem
matik58
Člen
Člen
Príspevky: 66
Dátum registrácie: 27 Okt 2020, 11:18

Vždy o celej hodine, vzhľadom na vysoký počet sčítacích hárkov, keby bol výpočet okamžitý trvalo by 4-6sekund vykreslenie stránky čo mi prišlo šialené.
Napísať odpoveď